Strana 408 od 692 PrvaPrva ... 308358398406407408409410418458508 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.071 do 4.080 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4071
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Počelo osnežavanje jeeee
    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/po...na-kopaoniku-0

    p.s. zna li neko, pošto vodim još jednog početnika za opening, da li ima tada instruktora gore, kakva je situacija sa tim..? Hvala..

  2. #4072
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Nije kraj sveta naravno i ja se lično ne nerviram uopšte što se tiče cena, po meni su korektne cene ski passa na Kopaoniku. Jedino što su te granice za free dečiji, dečiji i sl. stvarno smešne.

    Pogotovo kada se uzme u obzir da i odrasli koji idu sa decom (a složićete se da to mora da se uzme u obzir kada se kalkuliše cena) praktično ne koriste ni treći deo ski pasa koje plate u punoj ceni. Zato i nije problem da se podigne starosna granica kada se zna da uz svako dete mora da ide i odrasli koji plaća punu cenu ski passa a infrastrukturu koristi daleko manje (pošto "prati" dete).

    Ali dobro, sve treba gledati pozitivno .

    Offtopic: gledam juče kako napreduje izgradnja nove gondole Dantercepies u Dolomitima i postavili su je, rade se testovi i procena je da će je pustiti do 20 decembra. Na Facebooku komentari "bravo šampioni" i sve ostalo u pozitivnom smislu, i pomislim, da kod nas puštaju gondolu 20 decembra ili 10 januara svi bi krenuli da pljuju kako su neorganizovani i kako sve u poslednjem trenutku, a "ludi" Italijani super zadovoljni (a ta gondola je ultra važna u ski centru i menjaju je a svi su pozitivni i opušteni, iako su mogli da je puste još*u septembru ).
    U pitanju su i uslovi za povraćaj novca. Ne znam da li je menjano, ali pre 4-5 godina kada sam poslednji put to gledao ti uslovi su bili zastrašujući.
    Po sećanju, pare za povraćaj ski pasa je mogao da dobije samo ko se povredi na skijanju, ali uz potvrdu ovlašćene ambulante (čitaj te na Kopaoniku), zatim član porodice koji neguje povređenog - ali ne bilo koji član nego samo određeni član (na primer žena da, ali sestra od tetke ne) i oni koji imaju smrtni slučaj kod kuće pri čemu je procedura dokazivanja da se smrtni slučaj zaista dogodio takva da je verovatno najlakše doneti mrtvaca na Koaponik i pokazati im ga.

    To se ne može uporediti sa režimom povratka novca za ski pas na zapadnim skijalištima, što je i normalno - onaj ko dođe na planinu došao je da bi se skijao i za to platio, a ne da se ne skija i ne plati.

  3. #4073
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    U pitanju su i uslovi za povraćaj novca. Ne znam da li je menjano, ali pre 4-5 godina kada sam poslednji put to gledao ti uslovi su bili zastrašujući.
    Ja sam nažalost morao da se bavim sa povraćajem. Povreda nije strašna nije dalje bilo skijnja par dana. Sve se obavi u direkciji SS kod supa.
    Procedura je da je GSS imao izveštaj o zbrinjavanju i Trauma centar.
    Sa svim tim podacimo kopijama lk i ostalim dokumentima nije problem.
    Naravno da SkiKuče glasi na ime koje je u izveštajima gore pomenutih institucija.
    Kod mene nije trebalo da se ski pas ostalima članovima vraća samo je poenta bila da ne propanu dani koje klinac nije skijao.
    ________
    Akole

  4. #4074
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Ne prica se nista o epilogu poslednjeg pozara u Konacima. Neki info?

  5. #4075
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Sutra pocinje sa radom karaman greben.
    http://www.infokop.net/novinski-clan....html#comments

  6. #4076
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Upravo i ja vidim na netu.... kakva vest,da ne poverujes.... prvi put u istoriji,NOVEMBARSKO SKIJANJE NA KOPU

  7. #4077
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    nije prvi put, 2007/2008 je skijanje pocelo 15. novembra
    Ali svakako odlicna vest
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #4078
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Da, ali 40% popusta samo, a radi jedna staza...

  9. #4079
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Jbg, šta da se radi, ne verujem da bi mnogo bili na gubitku(pošto ionako stalno radi jedna žica) da uvedu praksu da svake godine prvi dan u sezoni skijanje bude besplatno. Ovako 1800 za jedan dan za jednu stazu koja da je malo manje strma išla bi uzbrdo .
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #4080
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ipak cu sacekati opening weekend i popust od 70%.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 24 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 24)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •