Strana 338 od 692 PrvaPrva ... 238288328336337338339340348388438 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.371 do 3.380 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3371
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gaspar Pogledati poruku
    Zasto bi vozili po free ride kada sad rade skoro sve staze i zicare?!
    Sta ako skijas van staze i povredis se?
    A sta ako vozis po stazi i povredis se? Vozis na svoju odgovornost van staze, sto bi vozio po stazi na kojoj je guzva nevidjena kad mogu po sumi gde nema nikoga a pritom recimo obozavam da vozim dubok sneg i izmedju drveca?

  2. #3372
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    e sad, ima jedan interesantan momenat za sve one koji vole off-piste kod nas, iz Zakona:

    5) [COLOR="yellow"]Neobezbeđene staze[/COLOR]

    Član 26.

    Na divljim ski - stazama, neobezbeđenim stazama i van skijaških staza skijaši se skijaju na sopstveni rizik.

    Skijaški centar skijašima na neobezbeđenim stazama pruža uobičajene informacije o vremenu, snežnim padavinama i opasnostima od zavejavanja.

    U cilju sprečavanja korišćenja divljih ski - staza, skijaški centar je obavezan da u okviru skijališta postavi odgovarajuća upozorenja i znake.

    --------------a sa druge strane:

    Član 4.
    ...
    [B]Alpsko[/B] i nordijsko skijanje, snoubord, kao i podučavanje skijanju se može obavljati samo na ski - stazama.
    ...

    Pitanje za nekog pravnika ili advokata: sta sad, jel dozvoljeno skijanje ili nije dozvoljeno skijanje VAN SKI STAZE (clan 4), odnosno po NEOBEZBEDJENOJ, DIVLJOJ SKI STAZI, ODNOSNO VAN SKIJASKE STAZE (?!?!?!?) (clan 26) ??? Ili je i "divlja, neobezbedjena ski staza" ipak i dalje SKI STAZA, pa je ipak dozvoljeno... ?!? I sta je sad off-piste- jel to "van ski staze" ili je "divlja, neuredjena ski staza, odnosno VAN skijaske staze"?!? Dakle, eto vam slamka spasa da osporavate oduzimanje ski pass-a od strane SS - "skijali smo ne van ski staze (clan 4), vec po neuredjenoj, divljoj ski stazi (clan 26) gde Zakon kaze da je dozvoljeno AKO nije znakom na skijalistu eksplicitno odredjeno da je ZABRANJENO".

    Ako ima neki dokoni pravnik, bilo bi super..
    Izmenio/la macak011; 11.01.2013 u 15:41.

  3. #3373
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Izgleda da iz Skijalista Srbije pomno prate ovaj forum,evo sada na njihovom zvanicnom sajtu,postavljeno objasnjenje o voznji van staza,sada tvrde da mogu da oduzmu ski pas,i da smo o tome obavesteni prilikom kupovine istog,jer voznjom van zvanincnih staza,ugrozavamo sopstvenu bezbednost.Ja tvrdim da ne mogu,jer prosto se namece pitanje kakvo pravo imaju oni na "kaznjavanje" oduzimanjem ski pasa,ako se ja na primer skijam po terenu,koji nije pod njihovom jurisdikcijiom,ili je cak u mom vlasnistvu,oni nisu ni vlasnici zvanicnih staza,a kamoli okolnih terena,vec samo idu na kartu ne upucenosti ljudi.

  4. #3374
    Member
    Datum registracije
    31.01.2012
    Poruke
    90

    Podrazumevano

    Ako se samo setite pre neku godinu je doslo do lavine na gobelji zbog voznje van staza...jeste na sopstvenu odgovornost ali je jako opasno jer je prethodnih godina bilo dosta povreda i to teskih...a svi znamo da van staza osiguranje ne vazi ...nije to tako bezazleno..a ako neko zeli po sumi...pa zasto dolazi na skijaliste da kupi kartu...suma koliko hoces pa udri....ovako kupujes kartu da te Skijaliste izveze a ti vozis gde hoces i usput mozez da se povredis,ne dobijes od osiguranja nista i da ugrozis druge ako dodje npr. do lavine...

  5. #3375
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Naravno,ali to je izbor svakog od nas,ja sam skijalistima uredno platio za njihovu uslugu...a napisao sam,da ako nikoga drugog ne ugrozavas,ili samo skijaliste,to sa lavinom ima logike,sve ostalo je zamazivanje ociju,sa nekim propisima,a postavlja se pitanje da li su i sama skijalista, regulisana zakonom kako treba.

  6. #3376
    Member
    Datum registracije
    31.01.2012
    Poruke
    90

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Naravno,ali to je izbor svakog od nas,ja sam skijalistima uredno platio za njihovu uslugu...a napisao sam,da ako nikoga drugog ne ugrozavas,ili samo skijaliste,to sa lavinom ima logike,sve ostalo je zamazivanje ociju,sa nekim propisima,a postavlja se pitanje da li su i sama skijalista, regulisana zakonom kako treba.
    Ne vidim da postoji neki interes Skijalista da oduzima ski -pas i da stvara nzadovoljstvo i navlaci hejtere na forum...osim da stvarno zeli bezbednost za sve...naravno da svako punoletno lice odlucuje o tome kako ce se ponasati ne samo na stazi vec uopste...adrenalin je ok ...to nas pokrece ali zamislite da desetak ljudi upadne u dubok sneg ..pokrene lavinu...i neko strada ..pa recite mi da li mozete da zamislite kako bi se hejteri tek tad okomili na Skijaliste...pa ne bi ih oprao Dunav..zato sam kao rekreativac koji sa porodicom izlazi na skijanje apsolutno za to da se takav vid voznje spreci...uostalom vidim da se Skijaliste i za to pobrinulo i da ce imati staze za free ride koje nece tabati...pa adrenalinski zavisnici izvolite..

  7. #3377
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Naravno i ja sam za to da se regulisi stvari na nasim skijalistima,ali treba poci prvo od samih Skijalista,resiti imovinsko-pravne odnose,i jos dosta toga,pa tek onda neke druge stvari,na primer odbrane od lavina i slicno,ja opet ponavljam pitanje,a sta ako je zemljiste po kojem skijam van staza,moje vlasnistvo,ili vlasnistvo nekog drugog,to sto ja skojam po mojoj livadi,ne znaci da neko moze da mi oduzme ski-pas,koji sam uredno platio,ili da mi uzme mesecnu kartu za javni prevoz i sl,kapirate?

  8. #3378
    Member
    Datum registracije
    31.01.2012
    Poruke
    90

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Naravno i ja sam za to da se regulisi stvari na nasim skijalistima,ali treba poci prvo od samih Skijalista,resiti imovinsko-pravne odnose,i jos dosta toga,pa tek onda neke druge stvari,na primer odbrane od lavina i slicno,ja opet ponavljam pitanje,a sta ako je zemljiste po kojem skijam van staza,moje vlasnistvo,ili vlasnistvo nekog drugog,to sto ja skojam po mojoj livadi,ne znaci da neko moze da mi oduzme ski-pas,koji sam uredno platio,ili da mi uzme mesecnu kartu za javni prevoz i sl,kapirate?
    Ako vozis svojom livadom i sumom sta ce ti ski-pas....napravis sebi lift i udaras konkurenciju...

  9. #3379
    Member
    Datum registracije
    31.01.2012
    Poruke
    90

    Podrazumevano

    Sad ozbiljno...bio sam prisutan prosle godine kada je covek van staze pao i kanta mu prerezala arteriju i tetivu na nozi...uopste nije bezazleno....a pritom je ski-pas na imae Cak Norisa....uvek polazimo od toga da nam se nista nece desiti pa teramo segu...ali uvek treba poci od toga da moze da se dogodi nepredvidjeno i da nas to puno kosta...ne mislim na novac vec na zdravlje...

  10. #3380
    Member
    Datum registracije
    31.01.2012
    Poruke
    90

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ioannes65 Pogledati poruku
    Sad ozbiljno...bio sam prisutan prosle godine kada je covek van staze pao i kanta mu prerezala arteriju i tetivu na nozi...uopste nije bezazleno....a pritom je ski-pas na imae Cak Norisa....uvek polazimo od toga da nam se nista nece desiti pa teramo segu...ali uvek treba poci od toga da moze da se dogodi nepredvidjeno i da nas to puno kosta...ne mislim na novac vec na zdravlje...
    I da dodam...sutra idem na Staru Planinu dobio sam info da su staze sredjene do bola...prostranstvo i lepota ..Krov Srbije..pa vi koji se zalite na guzvu na stazama vidimo se na Staroj.... Pozdrav !

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •