Strana 337 od 692 PrvaPrva ... 237287327335336337338339347387437 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.361 do 3.370 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3361
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Pa taj drug bas i ne moze da im se ucini pogodan za to jer je visok 2 metra i ima 110 kg, gromada od decka, sportista... No da ne kenjamo ni mi vise, mnogo vode ce proteci dunavom dok se ne srede te stvari

  2. #3362
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano


  3. #3363
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Moja greska. Izvinjavam se.

    U stranim ski centrima samo navode da freerideri treba da vode racuna o prirodi i ne unistavaju biljni svet.

    Nemojte me pogresno shvatiti nisam protiv freeridera, vec je cilj ubediti ss da obezbedi oblasti za freeride.

    I uvek me je interesovala jedna stvar. Jel se desava da vam se nekada skija zakaci o neku zavejanu jelu ? Vidim da puno ljudi skija off-spiste i pretpostavljam da je uzbudjenje veliko, ali meni kada gledam sastrane to deluje poprilicno opasno. Ja se uvek u sebi mislim, boga pitaj sta se nalazi ispod tolikog snega, stena, jela, mozda cak i neka rupa,...

    Gledam snimke gde ljudi voze kroz dubok sneg u sumi i voze izmedju jela i bukvalno ocekujem svakog trenutka da ce zakaciti neku jelu koja je je zakopana u snegu.

    Nevezano za temu
    Freeride sa GoPro hero 3 kamericama
    http://youtu.be/-pNPbuCzpXc
    http://youtu.be/A3PDXmYoF5U

    Nevidjeno dobra kamerica i snimci.

  4. #3364
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    O cemu vi pricate ljudi: kakvi navijaci, duvanje, lomljenje ekstremiteta, mrstenje..?

    Evo, Zakon o Javnim Skijalistima, usvojen 25.05.2006.

    Zakon je objavljen u Sl.glasniku Republike Srbije br.46 od 02.06.2006.
    stupa na snagu 10.06.2006.:

    Član 54.

    Redar u vršenju svojih dužnosti ovlašćen je da:

    1) privremeno obustavi, do konačne odluke šefa staza, upotrebu skijališta ili nekog njegovog dela na kome održava red, ako postoje okolnosti u kojima upotreba staze nije dozvoljena;

    2) upozori, odnosno udalji sa skijališta ili njegovog dela lica koja se ne pridržavaju pravila utvrđenih ovim zakonom i pravila o redu na skijalištu, koja ne raspolažu ispravnom skijaškom opremom, koja prave nered na polaznim stanicama žičara ili su pod uticajem alkohola ili droge;

    3) prekine rad žičara ski - liftova dok se ne uspostavi red na ulaznim ili izlaznim stanicama žičara;

    4) obavesti turističkog inspektora ukoliko se skijaš ili drugi neposredni korisnik skijališta u korišćenju skijališta ne pridržava utvrđenog reda na skijalištu;

    5) oduzme, trajno ili privremeno, kartu za vožnju žičarom skijašu ili drugom licu koje se i pored opomene redara ponaša suprotno odredbama ovog zakona, vozi na nizbrdici ugroženoj lavinom, ne poštuje znake zabrana i uputstava, postupa suprotno nalozima službe spasavanja ili ponovljeno čini povrede utvrđenih pravila ponašanja na skijalištu;

    6) uskrati jednu ili više vožnji žičarom licu koje svojim ponašanjem ugrožava ili može ugroziti bezbednost upotrebe skijališta, odnosno žičare (pijana lica i lica pod uticajem droge, lica koja se ne pridržavaju utvrđenih pravila o ponašanju na skijalištu, lica koja sa sobom nose nedozvoljene predmete i sl.).

    Kada skijaš ili drugo lice na skijalištu postupi suprotno nalozima redara ili pruži fizički otpor, o tome se bez odlaganja obaveštava ovlašćeno lice organa unutrašnjih poslova.

    Interesantne delove sam vam obelezio. Ako neko ne zeli da postuje zakon, ima i za to leka, posebno u poslednjoj recenici ovog clana.


    P.S.
    @ftj
    To je to. Cao-zdravo.

    Elem, Redar mora imati samo srednju skolu i polozen ispit za redara - ovaj sa potvrde je polupismen ocigledno, vidi se dole desno - tu je mozda kljuc vecine nepotrebnih razmirica i problema na koje nailazite sa redarima SS na stazi i oko nje...
    Izmenio/la macak011; 11.01.2013 u 15:02. Razlog: cao zdravo...

  5. #3365
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Slusaj te ovako,ovde se pisalo o freeride voznji,a ja sam vam napisao neke cinjenice koje znam,to sto su nekom uzeli ski pas,sto je vozio izmedju stubova zicare,je moguce,ako je to zemljiste ispod zicare u domenu SS,veoma moguce,a mislim da je i to protiv zakonito,jer bih to uporedio sa JP Parking Servis,koji ti posalju kaznu u nekom iznosu,pa ti ako platis platis,uvek ima onih koji placaju i ne bune se,a sa druge strane i da ne platis ne mogu ti nista,jer javna preduzeca po zakonu ne mogu da sprovode te stvari,dakle ovaj papiric o oduzetom ski pasu,verujem da je verodostojan,ali verujte tako nesto bar ja, i ljudi koje poznajem necemo dobiti,bar ne na nasim skijalistima.

  6. #3366
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    To za parking servis reseno odavno, bilo je neustavno jer NIKO ne moze da te kaznjava sem SUDA, ali je promenjeno u "placanje doplatne karte", sto NIJE VISE kazna, mozes da ne platis, ali te dobijaju na sudu, pa placas troskove, doplatnu kartu i kamatu...

    A Zakon o javnim skijalistima MORA da se postuje kao i svaki drugi zakon u pravnoj drzavi, zna se koje su posledice za nepostovanje zakona, nije to nista novo..

  7. #3367
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Imam ih barem 5,zadnja je pre vise od godinu,ni jedna nije dosla do suda...ali to je zato sto sam u navijackoj grupi...davno sam naucio da je kod nas i ono sto pise u nekim "propisima", veoma cesto samo glumatanje pravne drzave,jer ih i drugi zakoni sami pobijaju.

  8. #3368
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2013
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Zasto bi vozili po free ride kada sad rade skoro sve staze i zicare?!
    Sta ako skijas van staze i povredis se?

  9. #3369
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Parking servis nema veze sa ovim, parking servis od oktobra prosle god funkcionise drugacije i ja imam dve neplacene od pre vise nego 2 god ali sad je drugacije i sad se sve brze na sudu zavrsava i mora da se plati... Nevezano za pricu, radim u jednoj telekomunikacionoj firmi koja se naravno susrece sa neplatisama. Do skora nismo mogli nista neplatisama koji odu na sud i sve to predugo traje ali od skora je donet zakog gde sad za neplatise koji odu na sud dobijamo bez problema i oni ako ne plate sudske troskkove, izvrsitelju odu na vrata i popisu robu i zaplene u iznosu koliko je presuda... Tako da se desava da imamo na aukcijskoj prodaju stvari iz necijih stanova i tako naplacujemo dugove... Dakle, sve se moze ako neko hoce i ako ima dobre veze...

  10. #3370
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gaspar Pogledati poruku
    Zasto bi vozili po free ride kada sad rade skoro sve staze i zicare?!
    Sta ako skijas van staze i povredis se?
    no risk no fun.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •