Strana 329 od 692 PrvaPrva ... 229279319327328329330331339379429 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.281 do 3.290 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3281
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Opet ista prica kao i prosle godine ako se ne varam. Termini u evropi visoke sezone i ko d nas nisu isti. Period koji se ovde spominje je predsezona u FR i zato su takve cene. U FR i u IT je spic u februaru ako se ne varam a kod nas za NG tj. kad je raspisust u skolama.
    Konkretno sam ja pre dve godine bio ovde i cene su bile ove:

    http://www.valdisole.net/EN/Apartmen.../?tb=316&s=334

    Ostale ponude za ovu oblast mozete naci ovde:

    http://www.valdisole.net/EN/Free-Ski...43&idcatsogg=0

    Inace smo skijali i u Tonale jer ovaj ski pas obuhvata oko 1200 km staza za celu oblast.

    A evo i ponude jedne agencije preko koje smo isli u FR pa uporedite cene:

    http://www.eurojet.rs/page/searchArr...eme&themeId=14

    Inace skijanje ne mora da bude skup sport kao sto neko rece jer sve zavisi gde hoces da skijas. Ako hoces na velikim skijalistima da skijas onda jeste a imas barem kod nas gomilu manjih skijalista gde moze da se skija a koja nisu skupa. Inace kao sto rekoh odavno na nekoj temi: skijajte evpropska skijalista i to u promo periodima dok nemate malu decu, posle toga vam Kopaonik ne gine ako hocete da skijate bio vam on skup ili ne jer sigurno necete da maltretirate malu decu i vozite 1000 i kusur km.
    Inace za informaciju Grazer-u na Kopaonuku je od pre par godina zabranjeno vozenje motornih sanki i ima posebna staza za to ili voze bespucima po planini a dozvolejno je samo GSS, SS i policiji u hitnim situacijama da voze.

  2. #3282
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ja ne znam gde nalazitze smestaj za po 20eur na kopu. Ljudi s kojima ja pricam placaju smestaj oko 80eur dan pa caj i preko 100eur i kazu da jedva cekaju da deca odrastu pa da ne moraju da idu na kop vise.
    S kim ti pričaš?

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ako hocemo sa sopstvenim prevozom, ako vas ima 4 u kolima dodajte jos po 60-70 evra po osobi, ispada 330-340 evra.
    Do L2A ne možeš da prođeš ispod 400€ po kolima (gorivo + putarine). Do Tignesa, Paradiski ili 3D i više jer plaćaš i tunel. Išao, računao.....

    Ne vredi porediti 3D i Kop. Besmisleno je. Ja sam u 3D išao tri puta do sada. I sam i sa porodicom, ali eto ove sezone ipak idem na Kop sa porodicom. Jednostavno odnos cene i kvaliteta za ono što meni treba je najoptimalniji na Kopu. Imam hotelski smeštaj sa polupansionom koji je ski in / ski out, školu za troje dece, i ski pass za dvoje odraslih i jedno dete za sve ukupno 1.000€. To nema u inostranstvu za te pare i tu nema nikakve rasprave.

    Prestanite da širite dezinformacije tipa rekao mi je ovaj ili čuo sam da....

  3. #3283
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ljudi s kojima ja pricam placaju smestaj oko 80eur dan pa caj i preko 100eur i kazu da jedva cekaju da deca odrastu pa da ne moraju da idu na kop vise.
    Opet mogu slobodno reći glupost do gluposti. Nađi čaj na kopu za preko 100 evra i ja ti plaćam 3 odmah

  4. #3284
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ja ne znam gde nalazitze smestaj za po 20eur na kopu. Ljudi s kojima ja pricam placaju smestaj oko 80eur dan pa caj i preko 100eur i kazu da jedva cekaju da deca odrastu pa da ne moraju da idu na kop vise. Njihov stav je da za nase pojmove kop preskup a ponasanje ljudi na stazi i van nje jako nekulturno (misli se na guzve na zicama, prelazenje preko reda, vozenje sanki po stazama pa se ljudi boje da ne pregazi dete neko itd) citav asortiman tipicnog ponasanja za nase pojmove.

    Mene ne interesuje period. Cinjenica jeste (bilo to januar, februar ili mart) da ja u Italiji ili francuskoj skijam za manje pare nago na kopu, bolje i ljepse cu se iskijati i necu se nervirati u guzvi na zici ili sto neko uskaced preko reda ili mi gazi skije.

    Ja licno radje cu ako treba i platiti 100eur vise ua europu jel kop se ne moze porediti s nekim centrom koji ima preko 250Km staza ali tamo imam i super apre ski programe (klizaliste, odlicne wellnese, terene za skvos, teniss, itd)

    To je to, eto. Necemo vise spamovati temu
    Kako ne mozes da nadjes? Brate, apartman za 3 osobe 60 evra, to je 20 evra po coveku... Za 80 evra za 4 osobe moze uvek da se nadje po ovim privatnim smestajima...

  5. #3285
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ja ne znam gde nalazitze smestaj za po 20eur na kopu. Ljudi s kojima ja pricam placaju smestaj oko 80eur dan pa caj i preko 100eur i kazu da jedva cekaju da deca odrastu pa da ne moraju da idu na kop vise.
    Kako misliš gde nalazite? Ja ti napisao jat, 23.2. 7 dana 378 eur, žena, dete i ja. Isto to u konacima je od 20.1. 65e/dan ili 72e/dan, zavisno od datuma. Naravno, može i skuplje, oko NG ili Božića.

  6. #3286
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Čak i da odu u Grand (koji je najskuplji).... i da odu u superior varijantu (koja je najskuplja) to košta manje.

    @Grazer....prestani da se pro*eravaš po forumu.
    Izmenio/la Milos011; 08.01.2013 u 13:56.

  7. #3287
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Do L2A ne možeš da prođeš ispod 400€ po kolima (gorivo + putarine). Do Tignesa, Paradiski ili 3D i više jer plaćaš i tunel. Išao, računao.....

    Ne vredi porediti 3D i Kop. Besmisleno je. Ja sam u 3D išao tri puta do sada. I sam i sa porodicom, ali eto ove sezone ipak idem na Kop sa porodicom. Jednostavno odnos cene i kvaliteta za ono što meni treba je najoptimalniji na Kopu. Imam hotelski smeštaj sa polupansionom koji je ski in / ski out, školu za troje dece, i ski pass za dvoje odraslih i jedno dete za sve ukupno 1.000€. To nema u inostranstvu za te pare i tu nema nikakve rasprave.

    Prestanite da širite dezinformacije tipa rekao mi je ovaj ili čuo sam da....
    Pa ok, ako je tako kao sto ti kazes, onda je jos jeftinije po osobi... Jer ako je preko agencije aranzman 280 evra sa prevozom, za prevoz ti vracaju 50-60 evra i ja sam rekao dodas 70 sto je 130 evra a po tvojoj racunici je 100...

    Ja sam opet naglasio da pricam u svoje ime kao momak koji nema porodicu vec ide sa drustvom i ne pravi mi problem ni put od 1500 km niti mi treba polupansion niti ski-skola niti iznajmljivanje opreme. A kad vec pominjemo opremu, jeste da je tamo skuplje iznajmljivanje ali mozete iznajmiti vrhunske modele onpiste skija a za offpiste da ne pricam, a to kod nas ima jako retko...

    Sve u svemu, lepo si rekao da je besmisleno porediti...

  8. #3288
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Evo ponude za Grand i Anđelu (ja slao upit):
    -----------------------------------------------------
    Poštovani ,

    Zahvaljujemo se na interesovanju za smeštajne kapacitete MK Mountain Resort-a na Kopaoniku.
    Shodno Vašem upitu, prosleđujem Vam ponudu smeštaja u hotelu Grand****:

    HOTEL GRAND**** 10.01.-13.01.2013.

    Soba 1/2 za 1 adl + 1 chd
    Cena 664,70 eur
    -

    Takodje, mozemo Vam ponuditi smestaj u hotelu Angella**** od 10.01. – 13.01.

    Soba 1/2 zaq 1 adl + 1 chd
    Cena 423,3 eur
    -------------------------------------------------------
    U pitanju su tri polupansiona za jednu odraslu i dete, ako nije jasno

    Problem na Kopaoniku je što ne možeš skoro nikada da bukiraš manje od 7 dana, pogotovu privatni smeštaj. Ja treba da gledam u pasulj kakvo će vreme da bude i koje će staze da rade da znam koji termin da odaberem. Od 3.januara sam krenuo da probam neki produženi vikend do kraja februara da bukiram na Kopaoniku i niko neće 3 noćenja da ponudi. Ima onih koji kažu "rezervisaću vam ali ako se neko javi za ceo vikend onda...". "Turizmu, eve me!!!". Išao bih i u Brzeće ako ima nešto kvalitetno ali ko mi garantuje da Jaram neće da zaveje preko noći i da ću svako jutro na vreme da se popnem? Znači, osuđen sam na centar i bližu okolinu.

    Što se tiče raspusta, baš me briga, svoje dete vodim redovno na skijanje i van raspusta i opravdavam časove, zdravlje i sport na prvom mestu i to je i nastavnicima jasno i direktor škole podržava!

    A što se tiče poređenja cena, putne troškove nikada ne uzimam u obzir jer ako ćemo tako, uvek je onom iz Pirota jeftiniji Borovec nego Zlatibor. To je kategorija troškova koja se vodi pod "merak nema cenu" za odlazak u Alpe na skijanje

    I da, u Alpima je najbolje u martu, duži je dan, više snega i toplije, vreme je uvek bolje, prođu svi raspusti i cene su najniže

    Volim ja Kopaonik, ali šta da radim kad on ne voli mene baš puno!
    Izmenio/la jopopo; 08.01.2013 u 14:07.

  9. #3289
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jucer sjedim s prijateljem i kaze da on i zenu sa placali 120eur apartman pre dve sedmice na kopu, znaci 60eur po osobi.
    U kom hotelu na kopu ima smestaj 20eur PP po osobi?

    Nije caj vec sam hteo napisati cak, lapsus.

    U subotu idem u Alpe d´huez s zenom i placam prevoz, smestaj(bez klope) i ski pass 800eur (ukupno). Prijatelj ide s zenom na Kop i placa sve 790eur.

    Jel mozemo porediti Alpe d´huez i Kop? mislim da ne mozemo a ist cenu placamo. Cak i da je moje i do 100eur skuplje isplati se kad se uzme sve u obzir.

    To je cela poenta price. Kop je ok ali preskup. Uvek cu za skoro iste pare moci skijati u nekom boljem euro ski centru. To je moje misljenje i verujem da ima dosta ljudi koji ga dele
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #3290
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku



    Do L2A ne možeš da prođeš ispod 400€ po kolima (gorivo + putarine). Do Tignesa, Paradiski ili 3D i više jer plaćaš i tunel. Išao, računao.....



    Prestanite da širite dezinformacije tipa rekao mi je ovaj ili čuo sam da....
    Ne mogu zamisliti ispod 500 da moze proci. Mi smo prosle god isli u sestrijere autom i izaslo je 600eur tamo i nazad sve
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 12 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 12)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •