Strana 328 od 692 PrvaPrva ... 228278318326327328329330338378428 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.271 do 3.280 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3271
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Treba porediti babe i babe i u tom slučaju uglavnom Kopaonik ispadne ubedljivo jeftiniji od većine stranih centara.

    Mada evo konkretno Kopaonik 7 dana u privatnom smeštaju + autobuski prevoz + skipass može izaći preko 200e koliko može izaći 7odnevni aranžman u recimo les deux alpes u apartmanskom smeštaju i tu nemam dilemu šta je kvalitetnije izabrati za te pare.

    Što se tiče vikend skijanja Kop vs Austrija uglavnom Austrija ispadne 2 do 2.5x skuplja.

  2. #3272
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ski pass za nijansu jeftiniji?? Ajde uporedimo šestodnevni pošto sigurno ne idemo u Bansko na vikend skijanje, Kopaonik 95eur a Bansko?

    Glavna prednost Bugarske je jeftin smeštaj.

  3. #3273
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Svaka čast svima vama, ali na dezinformacijama....ajde lepo prestanite da trolujete temu.....

    http://www.varianostravel.com/Bansko...ket-prices.htm

    Šestodnevni ski pass u Banskom je 167€.

    Poredite apartmanski smeštaj sa hotelima. Predsezonsko džabno skijanje sa punom sezonom. Niko nije uzeo u obzir npr. ski školu koja je višestruko skuplja u inostranstvu.

    Onaj mi priča o kulturi ponašanja.... jeste.... opšte je poznato kako su npr italijani i francuzi fini i kulturni... da ne pričam o englezima..... ma ti ljudi su apsolutni trezvenjaci....

  4. #3274
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    ... dok sam pisao post ipak se našao neko da nešto smisleno odgovori ....
    Izmenio/la Milos011; 08.01.2013 u 09:13.

  5. #3275
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Ma užas. Najbolji mi ljudi koji dodju na forum odvale da je kopaonik skup i da je jeftiniji skijati u austriji. A cene nigde konkretno da daju link da se lično uverim.
    Bojan je lepo napisao. Ajde dajte ponude tih vele skijališta Početak marta smeštaj 4 osobe 2 skipassa u st. moritzu da vidimo koliko bi me izašao put do tamo, smeštaj i hrana..
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  6. #3276
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Evo ja cu da napisem da uporedimo cene FRA i Kop. Hocemo za januar?

    Preko agencija recimo mozete naci Les2Alpes za 270 evra (recimo skibus) termin od 5.1.-12.1. u kom vam je ukljucen prevoz, skipass i smestaj. Za poredenje sam uzeo Les2Alpes koji je jeftiniji od 3 doline ili Tignes a opet ne moze da se poredi sa Kopaonikom sto se samog skijalista, infrastrukture(citaj neuporedivo bolji)... Ako hocemo sa sopstvenim prevozom, ako vas ima 4 u kolima dodajte jos po 60-70 evra po osobi, ispada 330-340 evra.

    Kop: Smestaj ne mozete naci ispod 20(nekad ni ispod 25) evra po lezaju za noc, to pomnozite sa 7 nocenja i dobijamo cifru od 140e, skipass 95 evra, prevoz 30 i u zbiru dobijamo 265 evra.

    Dakle, ako idete preko agencija prevozom, jako slicne cene. E sad, za sve postoje prednosti i mane. Ako idete porodicno, ne mozete da se vozite autobusom 20+ sati, nije vam bitna guzva na stazama, mali broj staza, brzina i savremenost zicara, to sto na Kopu cekate 20 minuta da bi se spustili za 3 i tako ceo dan, onda mozemo da kazemo da se Kop moze porediti i uzimati u obzir... Takodje na Kopu su jeftinije ski skole i iznajmnjivanje opreme, ko i te usluge koristi...

    Ali onda dolazimo do dela koje su prednosti Francuskih skijalista... Ja samo pricam na osnovu svog iskustva. Ove godine u decembru sam isao u 3 doline, aranzman kostao 330 evra jer sam doplatio za sve tri doline (600km staza). Meni put od 24h ne predstavlja problem jer sam mlad, idem sa drustvom, uvek su tu pauze, shopping centri... Smestaj, sasvim pristojan, mala kvadratura ali ako kazem da sam u kuhinji imao sve pocevsi od masine za sudove, do miksera i sokovnika, da je smestaj uvek cist, odvojen wc od kupatila, sasvim zadovoljavajuce. Skijaliste, mogao bih o njemu da pisem 3 dana, sa Kopom ne moze da se poredi ni u jednom smislu, ali infrastruktura, samo cu reci da 6 dana celodnevnog skijanja, ja nisam nigde seo na tanjiracu, sidro ni dvosed! Dakle, sve su cetvorosedi, sestosedi, osmosedi i gondole... Brzina tih zicara je u proseku 18 km/h. Mozda je to nekom nebitan podatak ali ako kazem da je to 2-3 puta brze od onih na Kopu onda dodjemo do toga da mnogo vise vremena imate za skijanje a manje za cekanje u redu i izvlacenje do vrha... Mozete povezati tako staze da bukvalno 40 minuta se spustate bez prestanka...

    Sto se tice vikenda i toga, Kopaonik za 2 dana bez minimum 100 evra ne moze da vas izadje... Dvodnevni skipass 4500, noc 20 evra, prevoz 30... Tako da je moj neki zakljucak, na 7 dana nikad Kopaonik ali za vikend ok jer nam je blizu. I da, Kopaonik za ono sto nudi, nije jeftin uopste ali je jeftiniji od Banskog a opet malo skuplji od Jahorine... Ali jos jedna napomena, skijanje je skup sport tako da nikad nemojte da ocekjete da cete moci za 50 evra da odete na vikend jer to nigde nema pa nece nikad biti ni kod nas...
    Izmenio/la dzoninho; 08.01.2013 u 11:03.

  7. #3277
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Evo ja cu da napisem da uporedimo cene FRA i Kop. Hocemo za januar?

    Preko agencija recimo mozete naci Les2Alpes za 270 evra (recimo skibus) termin od 5.1.-12.1. u kom vam je ukljucen prevoz, skipass i smestaj. Za poredenje sam uzeo Les2Alpes koji je jeftiniji od 3 doline ili Tignes a opet ne moze da se poredi sa Kopaonikom sto se samog skijalista, infrastrukture(citaj neuporedivo bolji)... Ako hocemo sa sopstvenim prevozom, ako vas ima 4 u kolima dodajte jos po 60-70 evra po osobi, ispada 330-340 evra.

    Kop: Smestaj ne mozete naci ispod 20(nekad ni ispod 25) evra po lezaju za noc, to pomnozite sa 7 nocenja i dobijamo cifru od 140e, skipass 95 evra, prevoz 30 i u zbiru dobijamo 265 evra.

    Dakle, ako idete preko agencija prevozom, jako slicne cene. E sad, za sve postoje prednosti i mane. Ako idete porodicno, ne mozete da se vozite autobusom 20+ sati, nije vam bitna guzva na stazama, mali broj staza, brzina i savremenost zicara, to sto na Kopu cekate 20 minuta da bi se spustili za 3 i tako ceo dan, onda mozemo da kazemo da se Kop moze porediti i uzimati u obzir... Takodje na Kopu su jeftinije ski skole i iznajmnjivanje opreme, ko i te usluge koristi...

    Ali onda dolazimo do dela koje su prednosti Francuskih skijalista... Ja samo pricam na osnovu svog iskustva. Ove godine u decembru sam isao u 3 doline, aranzman kostao 330 evra jer sam doplatio za sve tri doline (600km staza). Meni put od 24h ne predstavlja problem jer sam mlad, idem sa drustvom, uvek su tu pauze, shopping centri... Smestaj, sasvim pristojan, mala kvadratura ali ako kazem da sam u kuhinji imao sve pocevsi od masine za sudove, do miksera i sokovnika, da je smestaj uvek cist, odvojen wc od kupatila, sasvim zadovoljavajuce. Skijaliste, mogao bih o njemu da pisem 3 dana, sa Kopom ne moze da se poredi ni u jednom smislu, ali infrastruktura, samo cu reci da 6 dana celodnevnog skijanja, ja nisam nigde seo na tanjiracu, sidro ni dvosed! Dakle, sve su cetvorosedi, sestosedi, osmosedi i gondole... Brzina tih zicara je u proseku 18 km/h. Mozda je to nekom nebitan podatak ali ako kazem da je to 2-3 puta brze od onih na Kopu onda dodjemo do toga da mnogo vise vremena imate za skijanje a manje za cekanje u redu i izvlacenje do vrha... Mozete povezati tako staze da bukvalno 40 minuta se spustate bez prestanka...

    Sto se tice vikenda i toga, Kopaonik za 2 dana bez minimum 100 evra ne moze da vas izadje... Dvodnevni skipass 4500, noc 20 evra, prevoz 30... Tako da je moj neki zakljucak, na 7 dana nikad Kopaonik ali za vikend ok jer nam je blizu. I da, Kopaonik za ono sto nudi, nije jeftin uopste ali je jeftiniji od Banskog a opet malo skuplji od Jahorine... Ali jos jedna napomena, skijanje je skup sport tako da nikad nemojte da ocekjete da cete moci za 50 evra da odete na vikend jer to nigde nema pa nece nikad biti ni kod nas...
    konkretno

  8. #3278
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Ja i ove godine idem u skirama regiju (Madona, Marileva, Paso Tonale...). U promo periodima je npr smestaj+ski pas za celu regiju 205e za 6 dana skijanja. Ima i za manje sa "manjim" ski pasom. Kopaonik je uz odgovarajuci smestaj (Konaci, Jat) + ski pas skuplji. Ako cu da spavam u Treski ili Brzecu, onda je malo jeftiniji.
    Prosle sezone smo bili u Marilevi, i otisli prezadovoljni. Sjajan smestaj, free parking, odlicno skijanje, dobar put do tamo.
    O nekoj drugoj dimenziji skijanja da ne pricamo. NPR ja se na Kopu iznerviram 5 puta na dan minimum. Par puta zbog nekulture i manijaka na stazi i u redovima, zbog nesigurnosti na stazi za sebe i porodicu, kad god treba da nadjem parking.

  9. #3279
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ja ne znam gde nalazitze smestaj za po 20eur na kopu. Ljudi s kojima ja pricam placaju smestaj oko 80eur dan pa caj i preko 100eur i kazu da jedva cekaju da deca odrastu pa da ne moraju da idu na kop vise. Njihov stav je da za nase pojmove kop preskup a ponasanje ljudi na stazi i van nje jako nekulturno (misli se na guzve na zicama, prelazenje preko reda, vozenje sanki po stazama pa se ljudi boje da ne pregazi dete neko itd) citav asortiman tipicnog ponasanja za nase pojmove.

    Mene ne interesuje period. Cinjenica jeste (bilo to januar, februar ili mart) da ja u Italiji ili francuskoj skijam za manje pare nago na kopu, bolje i ljepse cu se iskijati i necu se nervirati u guzvi na zici ili sto neko uskaced preko reda ili mi gazi skije.

    Ja licno radje cu ako treba i platiti 100eur vise ua europu jel kop se ne moze porediti s nekim centrom koji ima preko 250Km staza ali tamo imam i super apre ski programe (klizaliste, odlicne wellnese, terene za skvos, teniss, itd)

    To je to, eto. Necemo vise spamovati temu
    Izmenio/la Grazer; 08.01.2013 u 11:39.
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #3280
    Member
    Datum registracije
    04.02.2012
    Godina
    47
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    U Banskom je ski pass 152 e za 6 dana. Za razliku od Kopaonika u cenu ski pass-a je uključena oprema i zdravstveno osiguranje. Većina će reći da ga oprema koju možete dobiti uz ski pass ne zanima, ali svi oni koji putuju recimo avionom ovu pogodnost izuzetno cene, takođe za sve one koji tek uče tehniku skijanja ovo je prava stvar !
    Za one koji planiraju da im dete prvi put stane na skije ovo smatram odličnom ponudom :
    6 DAYS Full ski pack (incl. 6 DAYS-full ski equipment,6 DAYS-lift pass,3 DAYS-4 hours daily tuition+ski evening) - 145.00 €
    http://www.banskoskipacks.com/offers...k9e21jrdkimra5

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •