Strana 326 od 692 PrvaPrva ... 226276316324325326327328336376426 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.251 do 3.260 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3251
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @Bojan87
    Skijanje ne mora da bude skup sport, skupim ga čini kvalitet usluga tj ponuda i potražnja. Nisi sračunao koliko košta SEKUNDA skijanja, kako se to računa inače. U formulu ulazi čekanje na žice, dužina vožnje, kvalitet i dužina staza i cena smeštaja i usluga. E kod ovog ČEKANJA i CENE SMEŠTAJA Kop se ljulja.

    Što se tiče ponude i potražnje najveći problem su hoteli i apartmani u samom naselju (centru) i zbog takve infrastrukture tamo dolaze i oni koji nikada ne bi došli na planinu. Prave gužvu (poziraju), mogu bez ski opreme da se prošetaju pravo po stazama i na taj način dižu cenu smeštajnih kapaciteta jer je veća potražnja od ponude.

    I to je to, jeste na Kopaoniku najbolje skijanje kada se uzme sve u obzir u okruženju ali dokle god u Austriji deca ne plaćaju ski pas, dokle god je smeštaj mnogostruko kvalitetniji i jeftiniji, dokle god je infrastruktura mnogostruko bolja (voda, struja, grejanje, putevi, ski-busevi), dokle god sa ski-pasom možeš da voziš kilometre staze (negde i besplatni ski-depo), dokle god se porodicama i deci daje prednost pri ulasku u gondolu ili žicu, dokle god u špicu sezone ne čekam i ne guram se da uđem na žicu, ja biram Austriju

    Za pojedinca je Kop jeftiniji, ali za porodicu sigurno 8 dana izađe skuplje ako uzmemo u obzir koštanje SEKUNDE skijanja

  2. #3252
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Nadji mi gde je smeštaj jeftiniji u austriji nego na kopaoniku. Dajte ne lupetajte gluposti. Možda u nekoj zabiti u austriji jeste.
    A na Kopaoniku čekanja za žicu više nema, ne znam odakle ti to
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  3. #3253
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Nema razloga da se sada prepiremo, brzo stvari na forumima eskaliraju i krene neka loša vibracija, a bar skijanje treba da nam ostane odmor i "bekstvo" od svakodnevnice, koja nije baš vesela, blago rečeno.

    Jasno je da osetljivost na cenu ski passa zavisi od lične situacije i činjenice da li čovek plaća 1, 2 ili 4-5 karata (za celu porodicu).

    Kop je mnogo napredovao zaista i svi koji idemo vidimo to i zaista taj napredak mora da se prizna i podrži (i u tom smislu da i kritike oko cene karata budu nekako odmerenije, bez jako teških reči, ponekad i od ponekog).

    Za sve skijaše - iskoristimo ovaj januar, ko god da je u prilici i uživajmo u ovoj našoj prelepoj strasti!

  4. #3254
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA Pogledati poruku
    Nadji mi gde je smeštaj jeftiniji u austriji nego na kopaoniku. Dajte ne lupetajte gluposti. Možda u nekoj zabiti u austriji jeste.
    A na Kopaoniku čekanja za žicu više nema, ne znam odakle ti to
    Ja ne lupetam, jer sam bio i ići ću opet, a ti ako si malo pametan naći ćeš cene smeštaja u "zabitima" poput Trepolaha, Hermagora, Vagraina i Šladminga. Naći ćeš koliko košta privatni apartman ovde i "tamo".

    Budi kulturan jer da si pokazao toleranciju a ne aroganciju pokazao bih ti koliko košta 7 dana u Anđeli a koliko u hotelima u navedenim "zabitima".

    I da, za Sretenje prošle godine se čekao red, i po 15-20 minuta pri čemu su mi svi laktali dete, jer zaboga, zašto bi deca imala prednost, a na laktanje i guranje deteta sam veoma osetljiv!!!

    Ja i nisam imao nameru da ulazim u raspravu samo da ukažem na poentu koštanja SEKUNDE skijanja, ja skijam stalno, po nekoliko vikenda i sedmicu, imam minimum 25 dana od toga najviše na našim planinama i voleo bih da je bolje nego što jeste.

  5. #3255
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Potvrdjujem i ja da je prosle godine za sretenje bila ogromna guzva, na KG katastrofa, laktanje ,guranje i neizostavno gazenje po skijama u redu na sta sam ja alergican , ali dobro to opet neka druga tema...

  6. #3256
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    @ivanbgd
    Ja tek sad video tvoj post od pre dve nedelje. :-) prvo nisam bio siguran da si to ti a drugo ja sam bio u kolima. "Istovario" sam ekipu gore kod blagajne pa išao da parkiram kod rtnja. Biće dana za megdana. :-)


    Što se poređenja tiče sa Austrijom i ostalim razvijenim skijaškim destinacijama, mogu da navedem moj lični primer. Meni za ski pass treba u Dolomitima 450 i više Eur za dvoje odraslih i klinca od 7 god za 6 dana skijanja. Na kopu je to za 7 dana do 270. Ok jeste razlika u skijalištima ali ja imam dva početnika sa jednom sezonom iskustva. Dolomiti su mi još "overkill" za njih.
    Drugo, pristojan smeštaj u centru me košta 380 eur bez hrane. Računajući još put kolima od bg do kopa ukupno bez hrane i vanpansionske potrošnje to je 700 eur. Sad vi meni recite gde cu ja u Italiji ili Austriji da za 700 eur u februaru nađem smestaj, skipass i platim put. Po mogućstvu da ne moram da mrdam kola od dolaska do polaska nego da sam na stazi za za tri minuta hoda.
    Nema!

    Računao sam sve još jesenas zato što planiram sledeće godine Kronplatz. Minimum minimuma je da potrošim 1600 eur sa smeštajem u Brunicu ili S.Vigiliu app bez obroka. I to bez nekih ruckova i vecera po restoranima. Dakle sirotinjska varijanta. A da ne sednem ni jednom na kafu, krofne, pivo... ne ide.

    Jasno je koje su razlike i prednosti stranih skijališta ali neke stvari su nerealne.

  7. #3257
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Poredjenje Kopaonika i Austrije je kao poredjenje BMW-a i Juga

    Jugo je jeftiniji,manje trosi,jeftiniji su delovi i odrzavanje...ali BMW je BMW

    Kopaonik je izuzetno napredovao poslednjih godina,ulozeno je dosta i to se vidi...Postao je solidno skijaliste...Ima nekih mana tipa nedovoljne i nekvalitetne akumulacije,nedostatak parkinga,nekvalitetan ili preskup smestaj,visoke cene u kaficima i restoranima za nas standard,ali sve u svemu jedno poprilicno kvaliteno malo skijaliste, koje ce u narednim godinama biti jos bolje...

  8. #3258
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA Pogledati poruku
    Nadji mi gde je smeštaj jeftiniji u austriji nego na kopaoniku. Dajte ne lupetajte gluposti. Možda u nekoj zabiti u austriji jeste.
    A na Kopaoniku čekanja za žicu više nema, ne znam odakle ti to
    Druze moj, ja volim Kopaonik, aliiii hmmmmmmm, bio sam u Dolomitima (ili se naze na Dolomitima), smesten u Colfoscu, apartman sa 2 odvojene spavace sobe, 2 kupatila, odvojenom dnevnom sobom i kuhinja i trpezarija i to velicine oko 60 kvadrata. Do najblize staze smo imali citavih 14 koraka. Cena apartmana za 4 osobe i to 6 nocenja je bila 176 eura, a cena ski pasa za 1200 km staza je bila 148 eura, (cena apartmana je ukupna!!), ne pisem ovo zato sto ne volim kopaonik, al mislim da ovoga na kopu nema

  9. #3259
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    Ono najbolnije na Kopu i nije ta cena ski passa, jer na pocetku sezone i od polovine februara, uz neke popuste, on moze izaci i manje od 100e. Mnogo vise "bole" cene svega ostalog (smestaja, restorana, kafica, parkinga, bazena, pijace...), koje su bolesne. Kad se Kop jos malo izgradi, dobije jos par staza i gondolu, mi necemo moci ni da skijamo na njemu

  10. #3260
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Druze moj, ja volim Kopaonik, aliiii hmmmmmmm, bio sam u Dolomitima (ili se naze na Dolomitima), smesten u Colfoscu, apartman sa 2 odvojene spavace sobe, 2 kupatila, odvojenom dnevnom sobom i kuhinja i trpezarija i to velicine oko 60 kvadrata. Do najblize staze smo imali citavih 14 koraka. Cena apartmana za 4 osobe i to 6 nocenja je bila 176 eura, a cena ski pasa za 1200 km staza je bila 148 eura, (cena apartmana je ukupna!!), ne pisem ovo zato sto ne volim kopaonik, al mislim da ovoga na kopu nema
    Bio sam na dolomitima i cijene su tačno onakve kakve spominje Gio.
    I dalje mi je tako nestvarno ovo što ti navodiš. Ski pas za odraslu osobu je nešto malo preko 200e a ne 148, a smještaj ovisi o mnogo čemu, ali je svakako mnooogo iznad onoga što si spomenuo.
    Ako imaš informacije o smještaju, podjeli sa nama jer se ja ubi tražeći jeftiniji smještaj po austriji i italiji, ali bez uspjeha. U alta badiji sam platio oko 35-40e dan po osobi da doručkom. A i potrošio sam sve skupa 1500e (dvoje odraslih) ali i vredilo je svaku paru. Super je i kop ali su dolomiti mnogo viša liga, nude mnogo više pa zato i više koštaju.
    Koliko para toiko muzike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •