Strana 205 od 692 PrvaPrva ... 105155195203204205206207215255305 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.041 do 2.050 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #2041
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    skijao ja i danas, doduse do 13h samo... staze standardne, drze ok, dok ih ne sastruzu i ne postanu klizave... duboke bile odlicne do pola jedanaest otprilike, posle se pojavise xyz grupa sto uce i polako ali sigurno ostrugase... uopste mi ne ide u glavu sto ih "ucitelji" uopste i vode na duboke, umesto da lepo odu na mali karaman i sl. da uce carving i da uzivaju... ali ne, njima izgleda lepse da ih gledaju kako se u plugu muce...

    e da donji deo crne ima sitnih kamencica, koji, kako primetih, i ne ostecuju mnogo skije

    stojim danas na vrhu crne i cekam da grupa koja je krenula spusti gornji deo da bih mogao da se spustim bez opasnosti po sebe a i po druge... i tako posle jedno 2 minuta, taman se spremam da krenem, kad eto je druga grupa... reko aj dobro jos 2 minuta... u medjuvremenu nailazi i treca grupa... cekao sam sigurno 10tak minuta... naravno eto je i naredna grupa... i naredna... i naredna... i naredna... i na kraju se sjurih izmedju njih nekako... niti sam ja uzivao u toj voznji niti sam se osecao bezbedno... i pitam se dal je problem u meni ili je nesto drugo u pitanju? jer ako cekam svaki put po 10tak minuta da bih krenuo, onda skijanje gubi draz i nema nista od uzivanja... losa alternativa je voziti kao kamikaza izmedju ljudi, i moliti se bogu da niko od njih ne izadje iz projektovanje putanje ili ne daj boze naglo zakoci u pogresnu stranu... neko pametno resenje stvarno ne vidim...

  2. #2042
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    MIslim da ti je najbolja politika da probas prosto da se opustis...

    Skijanje nam je hobi i strast i u svakoj prilici i na svakoj stazi je bolje nego ne skijati u tom trenutku

  3. #2043
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano



    Jedna od taktike je da skijaš uz neku od ivica staza, koristiš par metara uz samu ivicu staze i to je to, u slučaju crne duboke držiš npr. levu ivicu (zato što je iza nebezbedno), naravno moraš da budeš*"umešan" da skijaš uz samu ivicu . Zašto? Pa početnici i slabiji skijaši beže od ivice kao đavo od krsta - zato što imaju slabu kontrolu na skijama (njima je staza od 10-20m širine preuska) i uvek skijaju po srenjem delu staze, čak i ako idu prema ivici budi siguran da će skrenuti mnogo ranije od iste (ne-bi-li-spasili-živu-glavu ), pre će pasti nego da se približe "ambisu"...

  4. #2044
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    uhhh to uz ivicu mnoogo volim jer uvek ima snega a sto kaze Wlad nema ni guzve al' ako postoji mogucnost da se malo izleti sa staze to je dobrar zehon...vozio sam jedan dan sto bi rekli cik-cak, zaokret u desno na stazi a u levo uletim u sweet powder jedno metar auuuu da znas koji je to fazon kad te izbaci...inace vozio bi samo po dubokom al tu bash i nije bilo izvodljivo jer je uz stazu gusta shuma...

  5. #2045
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    da da, na donjem delu crne uz levu ivicu uvek ima nanetog mekanog snega u sirini od jedno 1.5-2m, i sto vise ljudi prodje stazom to vise tog nanetog mekanog snega... da toga nema sumnjam da bih uopste i skijao na crnoj... ubedljivo najlepse parce bude od kraja mreze pa jedno 30m nizbrdo, gde poneki put bude skoro kao powder...
    ali to je donji deo crne gde se "mrdoguzi" i brzina nije velika... ja vise mislim da gornji deo crne ili na crvenu gde moze bas fino da se iscarva uz dosta vecu brzinu i na mnogo vecoj sirini od 2m...

  6. #2046
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Specijalizovani strani medij pominje Kopaonik...

    http://www.fall-line.co.uk/magazines...er-issue-12-10

  7. #2047
    Member Disco avatar
    Datum registracije
    06.01.2009
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Danas dobro skijanje bilo, prvi dan produzenog Sretenje vikenda. Sve staze vrhunski spremljene i izdrzale do kraja dana, osim Crvene duboke koja je od samog jutra natrpana snegom do listova. Guzve nema... cekanje za kupovinu ski pasa 0 minuta, cekanje na zice sve ispod 1 minuta.

  8. #2048
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marsi Pogledati poruku
    ... kao powder...
    Pa kaži po naški "prašak" šta tu "powder"

  9. #2049
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    eh kada bi ove stipse od SS dale dve zice besplatne za pocetnike kao sto sam video u Tinju svega gore navedenog sa pocetnicima ne bi bilo.
    Sto ne bi pocetnici besplatno ucili na tim stazama i kad nesto nauce plate i skijaju ko ljudi na ostalim stazama.
    Pozdrav

  10. #2050
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kada bi na Kopaoniku dali jednu žicu (a ne dve) da su dž, ne bi prodali ni 20% ski passa . Ludi bi se spustili 5 puta na njoj i onda sunčali skije u kafani

    Sve to zavisi od tipa skijališta, Tinj nije baš za početnike i ima mnogo više km staza od Kopaonika (), pandan Kop akcije bi bilo da ima neka staza na Kopaoniku od 500m i da je najstrmija - pa da tu daju skijanje za dž .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •