Strana 201 od 692 PrvaPrva ... 101151191199200201202203211251301 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.001 do 2.010 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #2001
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Kop bi bio super vikend destinacija kada ne bi bilo parking-lopatara
    Vaistinu!!!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #2002
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku
    Ja sam pretprosle godine po ceo dan vozio krcmar, stim da zica nikada nije radila, a staza je redovno sredjivana. Lepo se popnete cetvorosedom duboka 1, presecete preko livade i stignete na vrh krcmara, odatle se spustate stazom sve do najstrmijeg dela gde skrenete opet na pocetak zice duboka 1 i tako u krug.

    Moguce je da trenutno nema snega na prelazu sa vrha zice duboka 1 na krcmar, ali sa prvim snegom ova varijanta ce biti moguca.
    Od ove godine za takve akcije se oduzima ski-pas. Lično sam bio prisutan prošlog petka kada su dvojica iz GSS stajali kod prvog topa za veštak i zaustavljali ljude koji su kratili preko livade. U subotu i nedelju nisam primetio da su bili tamo ali nemojte se zezati i voziti van staza.

  3. #2003
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Taj fenomen "obuke" male dece koja ne znaju da skijaju na teskim stazama od strane roditelja sa sumnjivim skijaskim znanjem je karakteristican i za Staru Planinu.. Prosto neverovatno kako neki roditelji bukvalno NE VOLE svoju decu, postupaju s njima kao da su tudja! Ono sto sam imao prilike da vidim u vise navrata ne ostavlja ravnodusnim, povrh svega to njihovo nevaspitanje. Uzas, grozni su. Par puta mi je doslo da im kazem svasta, pa opet necu, sta se ja mesam koji qrc, to je njihovo dete, oni najbolje znaju..a zao mi deteta, bukvalno kuka za mamom i tatom, preplaseno.. Vidim da i Kop nije imun na takve sampione..

    Verovatno se niko od njih nece opametiti dok se ne desi neko sr*nje.

    Sto se pocetnika ili da kazem losijih skijasa tice, meni je drago da vidim da pokusavaju da se spuste niz "jendek" i vrlo dobro znam kako se osecaju jer sam i ja davno prosao istim putem sa srcem u petama. Medjutim, sve je to ok, dok nisu, sto neko rece, pod uticajem neke hemije ili cistog ludila pa krenu neustrasivo direktno niz stazu kao kamikaze, ugrozavajuci sve ostale na svom putu! E takvima zelim da zavrse sa skijanjem sto pre i to neslavno, jer predstavljaju veliku opasnost po druge, pa lepo kuci na sony playstation, internet ili "fejs", tamo su bezopasni...

  4. #2004
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Od ove godine za takve akcije se oduzima ski-pas. Lično sam bio prisutan prošlog petka kada su dvojica iz GSS stajali kod prvog topa za veštak i zaustavljali ljude koji su kratili preko livade. U subotu i nedelju nisam primetio da su bili tamo ali nemojte se zezati i voziti van staza.
    A da li ima igde znak da je zabranjeno tamo skijati ?
    I sto su zabranili spustanje niz taj levak ispod Pancica do 4seda duboka ?!
    I ko ce da mi oduzme ski pas ako nikoga ne ugrozavam ?
    Sta, jednostavno ga nemam popeo sam se pesice , i ... ?
    Pa taj levak je jedina zanimljiva a malko duza off piste ruta.
    Ma 'ebo Kop onda ako ce samo po stazama da se vozi, eto ga pocetnicima i porodicnom skljanju pa neka se namlate para.
    Pa zar ima ista lepse od voznje po dubokom snegu izmedju drveca? Napominjem izmedju a ne po, ako zbog toga brane off piste.
    Nek kazne onog ko nesto osteti.

  5. #2005
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Na Kopaoniku nije zabranjeno skijanje van staza, generalno. Zabranjeno je u zaštićenim oblastima, a to uključuje delove kod crne duboke i sve između crne duboke i krčmara (znači te dve offpiste rute - ispod stubova žice crna duboka i između krčmara i crne duboke). Taj deo se veoma lako kontroliše, dovoljno je da gledaju na početnoj stanici duboke i videće sve koji tu izlaze . Tamo stoje i znaci (npr. na međustanici duboke i sl.) ne sećam se tačno reči, ali kao i "napolje" nešto u stilu it is your forest also ili sl. .

    Mislim da je pored te grupe jedino još na vrhu duboke2 postavljen taj znak, da se ne skija ispod te žice, ali to je teško kontrolisati. Ovo ostalo nema znaka - nije zabranjeno.

  6. #2006
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Kao sto wlad rece - jeste zabranjeno. Kada pogledate sta secenjem sa Suvog Rudista ka Krcmaru napravimo, rekao bih da zabrana i nije neopravdana (pod pretpostavkom da je to zaista zasticeno podrucje, sto kazu da jeste).

    Samo jedna opaska - GSS nema nikakve ingerencije u smislu oduzimanja ski-passa. To sto si video ocigledno je bila neka privatna akcija

  7. #2007
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Na Kopaoniku nije zabranjeno skijanje van staza, generalno. Zabranjeno je u zaštićenim oblastima, a to uključuje delove kod crne duboke i sve između crne duboke i krčmara (znači te dve offpiste rute - ispod stubova žice crna duboka i između krčmara i crne duboke). Taj deo se veoma lako kontroliše, dovoljno je da gledaju na početnoj stanici duboke i videće sve koji tu izlaze . Tamo stoje i znaci (npr. na međustanici duboke i sl.) ne sećam se tačno reči, ali kao i "napolje" nešto u stilu it is your forest also ili sl. .

    Mislim da je pored te grupe jedino još na vrhu duboke2 postavljen taj znak, da se ne skija ispod te žice, ali to je teško kontrolisati. Ovo ostalo nema znaka - nije zabranjeno.
    Pa ja kad izlazim iz levka secem ispod 4seda duboka i izlazim na stazu izmedju drveca i tu nastavljam dole do zice.
    E, sad ako oni odozdo mogu da zapamte ko je tacno izasao iz drveca na stazu i uklopio se u masu svaka im cast.
    Morat ce da nadju pandure presretace ko na putevima da me prate snime i dokazu. Bilo bi dobro i snimak da nam daju da imamo za kucnu kolekciju

  8. #2008
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    ProduzenI vidend, petak-pon 04-07 feb.


    Isli smo Lastom, polazak 5.45 povratak 17.15. Bus je stizao u oba pravaca za 4.15 tj. brze nego sto je predvidjeno. Moguce je biti oko 11 pola12 na stazi. Autobusi su komforni, nema guzve(spavali na 4 sedista), pauza na Eko pumpi(Jagodina)traje 15-ak min. Cena povratne karte je 1850, plus 40 din za svku torbu/par skija.


    Nazalost, na prvom spustu na KGB(odvajanje za Mali Karaman) desilo sa se difovac iz Leposavica(sa sve kacigom) zakuca u drugara(Ogi86) I polomi mu kljucnu kost. Spustili smo se do Doli Bela, gde smo pozvali GSS. Dosli su za minut dva, stavili bandazu I pozvali sanke koje su ga prevezle do Vojne ambulante. Sve u svemu imali smo srece da je sve bilo brzo I korektno odradjeno.


    To smo smo uhvatili u petak je bilo zaista dobro. Staze su bile dobro pripremljene. U odnosu na uslove I ono sto smo navikli, mogao bih reci I odlicno. Staze koje su osnezene su ujedno I dobro pripremljene(videli smo da I je to moguce) I sneg se dobro drzao cak I za vikend. U ponedeljak je vec pocelo ozbiljno da popusta. Naravno, nedostaju Gobelje I Gzvozdac ali nadam se da ce se I to uraditi u narednom periodu. U principu, najvise smo bili na Crvenoj I Krcmaru. Vozna zicom Krcmar traje 16-19 min, ali staza je ubedljivo najbolja za voznju. Najduza je, odlicno pripremljena I nema ni g od guzve. Video sam da su neki sekli od Duboke1 ali mi je covek iz SS.a reko da nije dozvoljeno. Marine Vode I Jaram takodje fine, bez velike guzve(pogotovo Jaram). K. bare odlicne dok nije upeklo. Inace put od bara do crvene je takodje osnezen I totalno funkcionalan. Sunce vec danima przi, tako da je utisak dodatno poboljsan. Oblaka I Magle ni na pomolu, vetar skoro neprimetan. Pet I pon poluprazno, vikend malo popunjeniji ali nista strasno. Zakljucak: Iz trenutne situacije izvucen je maksimum.


    Objektivno, Kop je napravio veliki pomak ka ozbiljnom ski centru. Dosta novih zica I veci broj osnezenih staza su prijatno iznanedjenje koje se nemoze ignorisati. Jedna,dve nove zice, osnezavanje Gvozdca I Gobelja I imacemo ozbiljnu pricu. Centar ce zavisiti od niskih tempretarura ali ne toliko I od padavina.


    Ako se nastavi ovim tempom, nece mi biti zao da dolazim I placam ski pass ovoliko koliko kosta. Naravno, jos uvek ima 101 mana ali o tome cemo drugi put.


    Preporuka onima koju su planirali odlazak za naredni vikend(Sretenje): Ako ne padne novi sneg tj. Tempretare ne padnu konstanti minus, bolje je malo pomeriti odlazak. Bice veca guzva a staze ce biti losije.

  9. #2009
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Pa ja kad izlazim iz levka secem ispod 4seda duboka i izlazim na stazu izmedju drveca i tu nastavljam dole do zice.
    E, sad ako oni odozdo mogu da zapamte ko je tacno izasao iz drveca na stazu i uklopio se u masu svaka im cast.
    Morat ce da nadju pandure presretace ko na putevima da me prate snime i dokazu. Bilo bi dobro i snimak da nam daju da imamo za kucnu kolekciju
    Pa ja samo pišem šta je zabranjeno, a ako je nešto zabranjeno onda mogu da ti oduzmu ski pass, tj. imaju pravo po pravilima skijališta i/ili zakonu o skijalištima. A ja kada sam tu skijao skijao sam do kraja ispod stubova Duboke1, izađe se na polaznu stanicu sa desne strane (kada se gleda od gore).

  10. #2010
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Kao sto wlad rece - jeste zabranjeno. Kada pogledate sta secenjem sa Suvog Rudista ka Krcmaru napravimo, rekao bih da zabrana i nije neopravdana (pod pretpostavkom da je to zaista zasticeno podrucje, sto kazu da jeste).

    Samo jedna opaska - GSS nema nikakve ingerencije u smislu oduzimanja ski-passa. To sto si video ocigledno je bila neka privatna akcija
    Dobro de... za svako slovo se hvatate
    Ne oduzima GSS nego SS, momci u fluo prslucima, pogrešio sa u skraćenici ali efekat je isti. Zabranjeno jeste, sigurno!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •