Strana 196 od 692 PrvaPrva ... 96146186194195196197198206246296 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.951 do 1.960 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1951
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    .. Na Kopaoniku, ili u Šamoniju, sasvim svejedno.
    Ne nije svejedno...

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Šta hoću da kažem: nije pitanje kulture, pitanje je uslova na skijalištu. U rđavim uslovima će ljudi da se ponašaju nekulturno.
    To je pitanje domaceg vaspitanja i naseg mentaliteta.Kop je jako lepo skijaliste a moj uzitak gore mogu da mi pokvare samo kombinacija navedenih stvari.

    @Wlad
    Ni zarez ne bih dodao tvom postu

  2. #1952
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Skijao sam za vikend na Kopu i bila je jako puno ljudi koji su skijali, baš konkretno na tom delu Duboke. Nijedan hupser se nije pojavio, osim ledenih ploha kad se staza sastruže. Po mom iskustvu, hupseri od veštačkog snega se pojave tek kad temperatura ode debelo u +.

    Što se tiče hupsera, nema tog ratraka koji će da spreči njihovu pojavu prvog dana nakon što padne veća količina prirodnog snega. I to ne samo na Kopaoniku, nego i u 3 doline, Tignes-u, Saalbach-u, Varsu...

    Ovih 25 cm je palo u 5 dana,po danima : 4cm,7cm,9cm,4cm,1cm.Koji od ovih dana smatrate da je bio dan sa velikom kolicinom prirodnog snega ?
    Da je palo 25cm preko noci pa i da pricamo o necemu ovako izgovora nema pogotovu sto je temp bila sve vreme u debelom minusu

  3. #1953
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @zloglasni: ako pažljivo pročitaš Nemanjusov post videćeš da se na Kopaoniku nisu pojavljivale džombe (hupseri kako vi kažete):

    Nijedan hupser se nije pojavio, osim ledenih ploha kad se staza sastruže
    25cm svežeg snega je bilo zapažanje, sa kojim se slažem, da je palo 25cm sigurno bi se lakše staza raskopala. Ne znam kako u US sređuju staze, ali u FR/IT/AT centrima u kojima sam bio:

    1) ako je u toku mećava, u većini centra se uopšte ne sređuju staze (primer: St Anton u aprilu je u toku noći palo 20-30cm snega i staze se _uopšte_ nisu sređivale taj dan, skijalo se po dubokom snegu, samo su sredili Rendl deo skijališta)

    2) ako su sređene staze i na njoj je velika frekvencija iste se raskopaju do pola dana (u slučaju da je dan pre bilo svežeg snega), ako skijate u velikim skijalištima i van sezone (sa ovih prostora mi uglavnom idemo van sezone) to se retko dešava [da je velika freq na određenoj stazi]

    Naravno, kada su u pitanju blage staze one se nigde ne raskopavaju .

  4. #1954
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Da li je tačna info da na Ratracima postoje boce sa plinom i gorionici kojima se delimično rastapa i sabija sneg, te se pravi tvrđa podloga u uslovima velike količine svežeg lakog snega?
    Koriste li naši taj deo opreme i da li ga imaju uopšte?
    Možda ovo parče opreme rešava probleme o kojima raspravljate?

  5. #1955
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    @zloglasni: ako pažljivo pročitaš Nemanjusov post videćeš da se na Kopaoniku nisu pojavljivale džombe (hupseri kako vi kažete):



    25cm svežeg snega je bilo zapažanje, sa kojim se slažem, da je palo 25cm sigurno bi se lakše staza raskopala. Ne znam kako u US sređuju staze, ali u FR/IT/AT centrima u kojima sam bio:

    1) ako je u toku mećava, u većini centra se uopšte ne sređuju staze (primer: St Anton u aprilu je u toku noći palo 20-30cm snega i staze se _uopšte_ nisu sređivale taj dan, skijalo se po dubokom snegu, samo su sredili Rendl deo skijališta)

    2) ako su sređene staze i na njoj je velika frekvencija iste se raskopaju do pola dana (u slučaju da je dan pre bilo svežeg snega), ako skijate u velikim skijalištima i van sezone (sa ovih prostora mi uglavnom idemo van sezone) to se retko dešava [da je velika freq na određenoj stazi]

    Naravno, kada su u pitanju blage staze one se nigde ne raskopavaju .
    Moje komentar se odnosio na izvestaj koji je neko okacio par stranica u nazad kada je staza prema njihovom izvestaju pukla u 10h iako je bio debeo minus.Na moj komentar da to nebi smelo da se desava su se neki nadovezali da se desilo zbog vecih kolicina snega koji napadao.
    Drugo kada govorimo o guzvama jel ima neko neki orijentacioni broj jer po ovome sto izjavljuju celinici ss da je tipa u petak zabelezeno 3500 prolaza to je smesno sve i da su svi otisli na duboku.

  6. #1956
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, da, ali citirao si Nemanjusov post i na njega odgovarao.. A Nemanjus je izneo svoje viđenje, da nije bila iskopana staza, kao i oko svega i oko toga ima različitih viđenja. Nekome kada ima mala gomilica to predstavlja "iskopanu stazu", dok to neko drugi ni ne primeti .

  7. #1957
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Cela konverzacija je bila podstaknuta tim prvim izvestajem pa smo se posle samo nadovezivali ali nije to ni toliko bitno koliko je manje vazno.Brisi to sve ako hoces slobodno

  8. #1958
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Zanimljiv članak, http://www.b92.net/putovanja/vesti.p...&nav_id=489694

    jedino ne shvatam zašto uvek moramo da se poredimo sa nekim ili nečim? Stalno su prisutne odrednice "u ovom delu Evrope", "u okruženju", "u regionu", potpuno neodređeno, samo da budemo nekako najbolji. Pa kad nam odgovara poredimo se sa Bugarskom a kad ne onda sa Jahorinom i sl.

    Iz ove priče je dobra namera da se pokrije Gobelja topovima ali ovo o dovođenju Rusa, Belorusa i sl... ne želim grubo da se izjašnjavam ali ne miriše mi da će izaći na normalno.

  9. #1959
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Tekst kao tekst, nabacano sve pa ti odaberi, to je (naše) novinarstvo . Najbolje su ove informacije kako je Kopaonik pun, sećam se prošlog januara, zoveš telefonom hotele/apartmane i sve puno. Nađemo smeštaj u Konacima, i dok smo bili tamo vidi se da je najmanje 20% prazno, a kada ih zoveš sve je popunjeno. Ko je tu lud ne znam... Ali znam da je usluga sve lošija (usluga restorana propada neviđeno), samo jedan primer: salaš 137, sedneš za sto, a iza tebe puše cigare (ne cigarete), dimi se kao u pušnici, a na stubu pored njih i svuda okolo stoji znak "zabranjeno pušenje", bahaćenje. A tržište će pokazati njihove procene...

  10. #1960
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Trenutno, mesta ima koliko hoces po hotelima.

    Ja sam proslog vikenda u petak ujutro odlucio da idem na vikend. NAsao sam sobu na prvi poziv, u hotelu koji svoj renoviran deo iznajmljuje (po zvanicnom cenovniku) samo na 7 dana). To sve govori.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 16 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 16)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •