Strana 192 od 692 PrvaPrva ... 92142182190191192193194202242292 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.911 do 1.920 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1911
    Member
    Datum registracije
    22.01.2008
    Lokacija
    Krusevac
    Poruke
    58

    Podrazumevano

    ma u pravu ste sve, za sve su krivi borderi, kako predju kapiju np da se odmah svi kinezi vrate u njihov japan.

    iste te hupsere prave i ljudi na skijama koji nisu vicni zanatu, tako da ta generalizacija da to rade samo borderi ne pije vodu. skijam sad ce vec 25god a na board-u sam poslednje 3 god.
    A kopaonik se ne voli samo zimi, prosetajte koji put i preko leta ima tu svasta da se vidi

  2. #1912
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    100 ljudi 100 cudi - kaze izreka, a izbor je slobodan u stilu skijanja. Ali se slazem da treba skupiti malo vise para (a to nije mnogo vise) i uzeti instuktora jer je tada ucenje ne uporedivo brze i tehnika se brzo popravlja Otprilike 2 skijanja od 6 dana ( u ski skoli) i to ce biti dovoljno da se mnogo bolje uziva na stazama sto je poenta ski skola a i samih skijasa, da sto lakse, lepse i sa sto manje iskoristene enegije odveze bilo koja staza

  3. #1913
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Symon Pogledati poruku
    Ajte molim vas ne preterujte.
    Što se stila tiče, nigde ne piše tehnički ispravna vožnja obavezna. Ipak na ski stazama ne važe ista pravila kao i u saobraćaju i nikad ni neće važiti. Slično je pravilima koja važe i na bazenu, neki plivaju po dužini, neki po širini, neki se samo brčkaju, valjda je i tu poenta zabaviti se i uživati i plivanju, e sad ko pliva kako i kakvom tehnikom je već manje bitno bitno je samo ne ugrožavati druge (zato je skakanje i zabranjeno).

    Ne kultura je nešto na šta se ne može uticati i to je činjenica i ima dosta agresivnihi neiživljenih likova i najviše se plašim takvih na stazi (ako me takav grmalj pokupi skupljaće me GSS za uskrs). (ovde treba staviti nekog smajlija u gipsu).Neka pravila postoje da jedni skijaši ne bi ugrožavali druge da ne bi napredni skijaši prebrzo vozili po stazama za početnike i totalni početnici skijali po stazama za napredne skijaše.

    E sad, svaki skijaš treba da ide skija na stazama koje odgovaraju njegovoj veštini, zato ja i forsiram najviše crvene staze, ponekad prošaram crnom kad sam odmorna.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #1914
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Symon Pogledati poruku
    A jel vi mislite da u Austriji i Francuskoj svi skijaju tehnički perfektno? Ajte molim vas ne preterujte.
    Ne znam za Francusku ali za Austriju ti kažem da je nivo znanja na mnogo većem nivou nego kod nas. U periodu od sredine Februara do sredine Marta kada obično idem oko 60% je austrijanaca i 40% stranaca. Svi Austrijanci skijaju od malih nogu, imaju skijanje obavezno jednom nedeljno u školi oni koji su u mestima blizu planina, Austrija je skijaška nacija i svi skijaju iznad proseka.

    Od stranca je najviše nemaca, danaca i pomalo čeha, mađara. Samo Danci ponekada su neoprezni jer je poznato da vole da uživaju u alkoholu tokom dana pa sam imam nekoliko puta bliske susreta i incidente sa njima ali to nije do tehnike skijanja nego do samosvesti i lične odgovornosti. Svako skija tamo gde se oseća najbolje, najsigurnije, tamo gde uživa. Niko ne skija na silu i po stazama koje mu ne odgovaraju. Barem ja to nisam video tokom 60-tak dana koliko imam u Austriji za proteklo vreme.

  5. #1915
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Za te divljake valjda treba da se postara interventna policija. Mada mogao bi i onaj lik što oduze detetu ski pas da se malo pozabavi tim divljacima ,valjda mu je i to posao ali pošto bi verovatno dobio po nosu lakše mu je da šikanira decu.

  6. #1916
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Nisu problem borderi,nije problem guzva,nisu problem pocetnici i samouki vec neadekvatna priprema staza.Staza ni u ludilu nesme na minisu da pukne u 10h ili 11h bez obzira koliko je ljudi,koliko ne znaju i koliko je strma.Dakle mozete da pricate koliko hocete da je priprema staza bolja nego ranijih godina sto je verovatno i tacno ali to je ocigledno i dalje nedovoljno

    A primedbe za duzinu staza su blago receno smesne (da se ne vredjamo).Ja ne znam jel ste vi prvi put otisli na kop ili niste nikad prostudirali mapu skijalista ili nesto trece ali ne znam koju ste duzinu staza ocekivali na 400-500m visinkse razlike?

  7. #1917
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Da li je ovo sledeci projekat na Kopaoniku?
    Jel zna neko nesto vise?
    http://www.archdaily.com/21430/ski-j...an-ski-resort/
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #1918
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Ne mislim da je tehnicka ispravna voznja obavezna i da nije poenta u zabavi i uzivanju, ali ako svakih par minuta vidite ponekog skijasa kako vozi nekakav spust sa vrha do dna plave staze karaman, krst, malo jezero a vi ste na tim istim stazama sa malim detetom onda se zaledite od straha. Ovo nije teorija, niti losa namera ili nekakvo popovanje nego nesto sto sam svojim ocima video jer sam bio prinudjen da itekako na to obracam paznju. Mnogo je to OPASNO!!! Jednostavno ljudi iz SS koji su zaduzeni za ovaj posao (opomenuti i ako dalje nastave klipanima oduzimati ski karte) ne rade kako treba. Jos jednom kazem ovo nije pojedinacni slucaj vec nesto sto se redovno svakog casa desavalo (mogu 100% da tvrdim za period od 25. do 29. januara). Mislim da za ovo nema mesta nikakvoj socijalnoj zalopojci o ljudima koji sastavljaju kraj sa krajem pa eto skupili nekakvu crkavicu da malo skijaju na kopaoniku. Da li treba da se desi nesto tragicno pa da se neko uzme upamet?

  9. #1919
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hteo sam samo jedno da kazem u mom postu - meni gore nije bilo lepo. Zelim da mi bude lepo, zato sam i otisao, svestan da ne idem ni u Austriju, nit' u Italiju. Kad se klincima (11 i 15 godina) smucilo, eto...da ne bude da sam ja utripovao. U 12 sati ih pitam, jel vam se jos skija? Jedva su docekali da kazu ne jer shvataju da je to sustinski potpuno drugacije od mesta na kome smo bili pre dve nedelje i gde nisam mogao da ih dozovem na rucak. Ja sam svesno bacio pola skijaskog dana a nedelju dana sam samo mislio kada cemo da idemo "gore"

    Pustise u subotu Marine vode, 70 ljudi u redu za tanjir - ma ne, gresim, ne u redu nego na gomili. Jedno mesto pikira deset potencijalnih, ko ce vise skije da primakne rampi, pa ko bezobrazniji, ko ukrade vise centimetara. Klinac mi sa bordom jase po skijama jer ga tata gura da se progura napred; pomerim se malo, on opet ceo bord preko mojih skija. Evo Gorana iz Salto M-a pitajte sta mu je sa novim Nordica skijama prosle godine bilo na prvom skijanju na Kopu...

    I molim vas ne pominjite skijase preko i ovde, ne poredite nas sa njima, daleko smo ko sto smo daleko od EU. Jos jednom, jako bih voleo da na Kopaoniku ostavljam novac umesto tamo daleko - ali nije moguce. Stvarno mi je na vrh glave laznog nacional patriotizma, kao kada me neko ubedjuje da je Beograd lepsi od ne znam kog cuvenog grada. Rodoljublje je jedno a otvorene oci nesto drugo - ja sam ovde rodjen i svestan sam sta nam to nedostaje. Video sam, ne mnogo ali mnogo vise od average srbina, i znam sta zelim

  10. #1920
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Ima tu naravno i detalja druge vrste, a to je da se na Pancic mogao postaviti vizir jer vetar gore predstavlja agoniju, pogotovo mladjima.
    Ovo je po meni glupo jel kada duva jaci vetar korpe se vise ljuljaju (prazne) zar ne ?? A onda ce pre da zatvore zicu zbog nepovoljnih uslova..
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •