Strana 189 od 692 PrvaPrva ... 89139179187188189190191199239289689 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.881 do 1.890 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1881
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Čovek je napisao da to ne mogu da postignu (da popeglaju staze) ni Francuzi. A ti kažeš da su staze stalno popeglane.

    Dogovori se s njim.
    Pa šta ja imam s njim da se dogovaram, samo iznosim svoje mišljenje .

  2. #1882
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Ovde izgleda hebo lud zbunjenog

  3. #1883
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Priprema staze je nešto što se radi tako što ratrak pređe preko iste jednom u toku noći. To važi i za Kopaonik i za Francusku i za Austriju i bilo gde u svetu. Ako imaš dobre meteorološke uslove da pripremiš stazu na način da ona bude tvrda, onda se to i postigne tim jednim prelaskom i staza dobro drži ceo dan. Drugi način je da imaš topove, ali opet ne sme da padne previše snega u toku jednog dana ili noći.
    Ukoliko se desi da recimo padne 30-40 cm svežeg snega zvanog puder, taj sneg je nekonsolidovan i ima veliku zapreminu u odnosu na masu. Ratrak prelazi preko njega, ali ga samo "izmeša", a staza ostane mekana. Prođe par skijaša, ode staza do đavola, naprave se hupseri, a tamo gde se zguli ostane podloga od veštaka koju neki zovu "led". E pa to nije led nego tvrda staza od veštačkog snega. Led možemo videti na klizalištu, jako retko na ski stazi. Ukoliko ga ima na ski stazi, treba ga obilaziti ili preći pravo preko njega !
    Onaj ko je skijao u Austriji zna da Austrijanci nisu neki zaluđenici kad je u pitanju sređivanje staza. Bitno da nema kamenja, a ako ima pokoji hupser to nikoga nije briga.
    Na kraju, ono što je Marko rekao, skijajte i uživajte. Naoštrite skije, po hupserima se potrudite da savladate tehniku, uzmite prikladnije skije, kako god... Ili skijajte van staze po dubokom snegu .
    Potpuno si u pravu, i meni je smetala "podloga" što ljudi zovu led i situacija sa stazama, masom ljudi i sl. na Kopu pre 5-6 godina pa sam rešio da unapredim znanje. Dva dana po par sati vežbanja, skijanje po hupserima i neravnim stazama, promenio skije i rešio problem Kopa a i svoj problem jer se više "ne plašim" hupsera, leda i nagiba, sada mi je sve to izazov.

    I ja sam svestan kakvo je stanje tamo pa ako ne možeš da ih pobediš ti im se pridruži To je što je...

    A inače Duboka (obe) je severo-istočne orjentacije baš kao i Gvozdac. Jedino potpuno južno orjentisana staza je Jaram. Čak i Marine vode je jugo-zapadne orjentacije a ne severne kako neko reče.

  4. #1884
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Danas popodne sam dobio mail poruku od jednog zabrinutog roditelja (Goran T.) koji je sa porodicom na Kopaoniku:

    27.01.2011. oko 13h, na brdašcetu između Konaka i staze "Malo jezero" gde se deca sankaju izgladneli pas je istrčao iz šumice i ugrizao mog dvogodišnjeg sina za ruku i krenuo da vuče. Bio sam udaljen oko 5 metara i krenuo sam ka detetu, pas je pobegao, i 100 metara dalje, na samoj stazi je napao moju suprugu!!!
    U razgovoru sa drugim roditeljima sam saznao da je to čopor od nekoliko pasa koji je ranije tog dana već napadao decu.
    Elitni ski centar!

  5. #1885
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od admin Pogledati poruku
    Danas popodne sam dobio mail poruku od jednog zabrinutog roditelja (Goran T.) koji je sa porodicom na Kopaoniku:

    27.01.2011. oko 13h, na brdašcetu između Konaka i staze "Malo jezero" gde se deca sankaju izgladneli pas je istrčao iz šumice i ugrizao mog dvogodišnjeg sina za ruku i krenuo da vuče. Bio sam udaljen oko 5 metara i krenuo sam ka detetu, pas je pobegao, i 100 metara dalje, na samoj stazi je napao moju suprugu!!!
    U razgovoru sa drugim roditeljima sam saznao da je to čopor od nekoliko pasa koji je ranije tog dana već napadao decu.
    Elitni ski centar!
    Je li u pitanju pas lutalica (bondza) ili mozda crni rotvajler?

  6. #1886
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    strasno , znam da nisu za sve krivi ljudi iz SS ,psi lutalice su veliki problem u celoj Srbiji (jer izgleda vise ima dusebriznika za zastitu pasa nego ljudi) ali ovo je stvarno nedopustivo da se desi na samoj stazi, pa gde su svi ti silni redari koji navodno paze na bezbednost skijasa? jel moguce da taj copor niko nije primetio ...

  7. #1887
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Misliš da je pametno karvati niz crnu stazu sa 50 ljudi na istoj?

    A druga stvar, da bi skija držala na ledu, mora da bude oštra i tvrda, džaba je stiskaš ako je meka ko dekina k...!
    U pravu si totalno sam smetnuo s uma tvrdocu skije

    Ali sto se tice peglanja staza mora da postoji neka fora kako se to radi pravilno jer na kopu nije palo metar snega preko noci vec po 5-10 cm po veceri sto nikako ne bi smelo da utice na razbucavanje staze posle pola dana.Mozda neko ko je upuceniji u ratrake moze da nam objasni ali pretpostavljam da oni kao dolaze u razlicitim tezinama ili imaju mogucnost da im se nabije tezina kako bi sto bolje sabili sneg.Mozda i lupam sto se ovoga tice ali nesto sigurno postoji jer sam vidjao na mnogim mestima da staze sa mnogo vise ljudi i strmije nego na kopu posle noci sa snegom drze po ceo dan bez problema.

  8. #1888
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Sve staze su svaki dan pripremljene, cini mi se da je posebno u poslednja dva dana preveliki broj skijasa na ovo staza sto je u funkciji, a sto se adekvatne tehnike i skija tice mislim da je veoma uocljiv fenomen da se dosta voze race skija (sve sljasti od race skija raznih proizvodjaca dynastar, ross, atomic, fischer, head - cak ih voze i 40godisnje tetke, moje vrsnjakinje, koje su verovatno prvi put stale na skije pre par godina). Drugi takodje uocljiv fenomen je da ima veliki broj klipana koji u punoj brzini na tim istim race skijama spasavaju zivu glavu na stazi i ugrozavaju sve ostale koji se tu zateknu. Verovatno bi i njima ovaj lepi sport izgledao mnogo zanimljiviji i lepsi kada bi koji evro manje ulozili u opremu i platili poneki cas ucenja tehnike smucanja kako bi mogli da skijaju pristojno rekreativno, a mi koji skijamo sa njima posebno ako smo sa malom decom osecali bi se bezbedniji i opusteniji i posle 12 sati kada oni masovno izmile na stazu i ne bi morali da stalno menjamo staze po kriterijumu izbegavanja budala. Koliko je ovaj drugi fenomen izrazen mislim da ne preterujem ako kazem da moja cerka od 7g od vecine njih ima bitno bolju tehniku skijanja, ako se ono sto oni rade moze i nazvati skijanjem. Toliko o oadekvatnim skijama i tehnici skijanja koji se posebno poslednja dva dana mogu videti na kopaoniku.

  9. #1889
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Postoje ljudi koji se razumeju u kibernetiku

    Moj sin dok je bio mladji (10tak god.) pokusavao je da nam objasni kako funkcionisu sedeznice. Kako dok se krecu izmedju stubova do vrha i od vrha do dole odrzavaju rastojanje od 30 tak metara, a onda se zbiju dok se skijasi ukrcavaju i budu 3-4 sedeznice jedna do druge. Kako je to muguce, a uvek su na jednoj te istoj sajli, jel to znaci da moze da sklizne sedeznica sa sajle? Nema potrebe da vam prepricavam njegovo vidjenje ovog problema u transportnom masinstvu, jer se ne secam, ali je definitivno licilo na mnoga objasnjenja kojima nas uveseljavaju pojedini clanovi ovog foruma. Objasnjenjima o postrojenjima za vestacki sneg, tehnici pripreme staze, kategorizaciji staza u zavisnosti od orjentisanosti staza u odnosu na Sunce.....
    Obzirom da mi je u toku danasnjeg dana na ovoj temi u tancine objasnjeno zasto se Crna Duboka raspadne posle 11h, mogu da postavim sledece pitanje. Ne znam samo da li da prihvatim sva objasnjenja , zdravo za gotovo. I ona da ne moze staza da bude pripremljena kad su na njoj 1000 skijasa, i da je juzno orjentisana, i da ne treba na to obracati paznju, jer i Austrijanci imaju iste staze- i ne brinu mnogo o priprema istih...i da u Alpima sneg pada postepeno, ne napada preko noci puno, kao na Kopu, pa oni mogu natenane da ratracima utabavaju stazu. Sigurno je istina negde izmedju.
    E da, kako to da sedeznice skliznu sa sajle kad dodju na ukrcavanje skijasa, a ne skliznu dok nas penju na vrh staze?!?

  10. #1890
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Za sve je kriv mali crni tockic, levo...
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •