Strana 176 od 692 PrvaPrva ... 76126166174175176177178186226276676 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.751 do 1.760 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1751
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Uživo sa Kopa:
    Situacija puno bolja nego što sam očekivao. Skijao samo 2 sata popodne, od 2 do 4. Rade Pančić, KGB, Novi Krst, Duboka I i II (ali samo crvena duboka).
    Staze su sasvim solidne s obzirom na to da je visina prirodnog snijega od 0 do 10 cm. Crvena duboka ima masu kamenja, 4-oka sa dosta leda. Onaj novi Krst nema baš mnogo smisla kad nije povezan sa ostatkom, ali eto, može za početnike.
    Uglavnom, plus za JP SS
    Svi koji dolaze narednih dana - bez brige, topovi rade i dalje. Nadam se da akumulacije nisu potrošene, ali i ovo što ima se neće topiti uskoro. E sad, ako im se bude desio neki nestanak struje ili slično, onda ....
    Izmenio/la Panzer; 30.12.2010 u 16:42.

  2. #1752
    Member braneso avatar
    Datum registracije
    30.09.2010
    Lokacija
    NS
    Skije / Bord
    Rental :(
    Godina
    48
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Uživo sa Kopa:
    Situacija puno bolja nego što sam očekivao. Skijao samo 2 sata popodne, od 2 do 4. Rade Pančić, KGB, Novi Krst, Duboka I i II (ali samo crvena duboka).
    Staze su sasvim solidne s obzirom na to da je visina prirodnog snijega od 0 do 10 cm. Crvena duboka ima masu kamenja, 4-oka sa dosta leda.
    Gledam ski kamere na kopu: crvena duboka nije baš spremna za skijanje (viri busenje, i kamenje). Mislim da to nije dobro pokriveno snegom, a ne vidi se ni jedan skijaš... Zbog toga mislim da bi trebalo da daju onaj popust od 40% na ski pas za one koji idu 02.01. To bi bilo korektno sa njihove strane, jer ako to ne urade većina ljudii (skijaša) više neće ići na Kop (bar ja neću)...
    kuća "poso"-"poso" kuća... čekam skijanje

  3. #1753
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Još jedan update za sve koji dolaze sutra. Crvena duboka jeste loša, posebno u gornjem dijelu, ali može da se skija. Danas je još puštena staza desno od novog lifta (krst). Biće malo problem sa gužvom, jer sutra dolazi dosta skijaša na relativno malo staza. Ipak, skijanje je ovih dana bilo OK.

  4. #1754
    Member
    Datum registracije
    05.05.2009
    Godina
    43
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    ski pass je u full ceni? Hvala.

  5. #1755
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Jeste, puna cijena ski pasa.

  6. #1756
    Junior Member
    Datum registracije
    20.03.2010
    Godina
    45
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Sad sam dosao s Kopa. Krsh i lom: radile su Duboka, Pancic, Karaman i Krst. Leda koliko god hocete, kamenje, povremeno busenje i prilicna guzva. Ruku na srce, oni ljudi se prilicno trude, pokrili su koliko su mogli sve staze, ali mislim da je ovo stvarno premalo za bilo sta vise od ski vikenda (i to je upitno).

  7. #1757
    Member
    Datum registracije
    30.11.2010
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    provedoh prehodnih sedam dana na kopaoniku, pa rekoh da iznesem par utisaka.
    malo je staza koje rade ali su one koje rade solidno sredjene (do nekih 12h kad kvalitet opada)

    sa druge strane, od tih sedam dana koje sam proveo na kopu (tacnije u rtnju), topovi na malom karamanu su radili 3-4 dana, a da ta staza nije pustena u rad. i dalje mi nije jasno sta su time hteli da postignu.
    juce je na pancicu odnos sneg/led bio tako los da mi nije padalo na pamet da se tamo zaputim ponovo.
    danas je bila tolika guzva da se nije ni isplatilo izlaziti na stazu (2-3 minuta spustanja pa zatim 10+ minuta cekanja u redu za zicaru). pokupio sam se oko 12:30-13h i ostavio ljude da uzivaju (ili "uzivaju" ako je nekome tako lakse) a ja otisao da se pakujem i spremam za put kuci.

  8. #1758
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Vratih se kući - ukupno 4 dana, klincima je bilo super, starijima - tu i tamo, prva dva dana odlično, kasnije lošije. Najgori dan je bio juče (nadelja), kao što su i drugi napisali. Moglo se spustiti nekih 10-ak puta, ali dosta kamenja i leda plus velika gužva na stazi.
    Smještaj u Konacima je katastrofa. Ti apartmani nisu nimalo renovirani, ukupno ne znam imaju li više od 15-20 m2, namještaj je sav nikakav, stalno je vruće (ne pomaže ni regulacija na radijatoru, pa se moraju otvarati prozori), od 4 dana 2 dana lift nije radio (3. sprat, a ima apartmana i na 5. spratu), tako da je sa pancericama i sa djecom vrlo teško ići do staze. Za 100 € dnevno - užas. Eto, ako su staze dobile prelaznu ocjenu (s obzirom na teškoće s prirodnim snijegom), smještaj dobija veliki minus
    Dobra je bila škola skijanja (za djecu) kao i restoran Salaš 137 - preporuka.

  9. #1759
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    If you don't like America you can giiiiit out!

    Um pardon greska,

    Ako vam se ne svidja kopaonik, ne morate na njega da idete

  10. #1760
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Ako vam se ne svidja kopaonik, ne morate na njega da idete
    Nažalost, u krugu od 300 km (što je često ograničenje ako ideš sa malom djecom) nema boljeg. Pogledaj komentare za Tornik, Jahorinu, Durmitor. Jedino se na Jezerinama (Kolašin) kako-tako skija, mada je i tamo na granici. Ne znam sa Kupres i Babin zub - daleko su mi oba, a ne znam ni kako je za višednevni boravak.
    Znači, da ponovo biram (kao u situaciji prije 15-ak dana), opet bi izabrao Kop .
    E sad, smještaj je druga priča...
    Još jedan momenat - gore od smještaja su mi bili učestali komentari tokom vožnje žicom. Toliko pljuvanja po skijalištu, cijenama, itd. odavno nisam čuo. Ama, došlo mi je bilo da podignem ogradu i iskočim sa Pančića kada je jedna baba (sa sve skijama!) počela da komentariše situaciju. Bilo je takvih scena još - nijednom se nisam uključivao u polemike - ćuti reko' Igore, imaš onaj forum pa ti tamo komentariši i diskutuj, a ovdje skijaj...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •