Strana 170 od 692 PrvaPrva ... 70120160168169170171172180220270670 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.691 do 1.700 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1691
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Sinoć sam se vratio sa vikend skijanja pa evo par informacija.

    Put je prohodan i dobro očišćen, sa dobrim zimskim gumama se izlazi do vrha bez ikakvih problema i bez lanaca. Za parkiranje nije bilo problema, parking ispred Konaka su očistili buldožerom, a moglo je bez problema da se izađe i do Granda gde je oko 9, kada sam ja dolazio, bilo mesto za parking da se bira. Od lopatara ni traga.

    U subotu su radili Karaman A i B, Pančić i Mašinac, a u nedelju su sredili i prelaz sa Karamana ka Dubokoj i Mašincu pa je moglo i tuda da se spušta, od KG preko Mašinca do dna. Cena jednodnevnog skipasa je bila 1150 za odrasle, gužve na prodajnim mestima nije bilo. Takođe nije bilo gužve ni na stazama, kako se spustiš tako sedaš na žičaru.

    U subotu je vreme bilo prilicno loše, vetar je pošteno duvao pa se susnežica koja je padala po licu osećala kao da vas neko bode iglicama. U nedelju vreme fenomenalno, temperatura oko -7, slab vetar i sunčano ceo dan, Kopaonik u jednom od svojih najboljih izdanja. Vreme je toliko bilo lepo da je u svim kafićima moglo da se sedi i napolju.

    Staze sasvim fino sređene s obzirom na količinu snega, do kraja dana su sasvim korektno držale. Video sam da su topovi radili na Krstu i Dubokoj iako te staze nisu bile u funkciji, verovatno pripremaju podlogu. U nedelju su vrteli korpe na Dubokoj, ulivajući nadu da će i nju pustiti što se nije desilo, verovatno su samo isprobavali sistem. KG šestosed ide dosta brzo, međutim dešavalo se da je žica malo malo pa stajala da nešto poprave. Isto se dešavalo i na Pančiću. Čike iz kućica na vrhu žica su se pele na poslednja dva stuba ove dve žice i nešto radili. U nekim trenutcima su žice stajale i po 10tak minuta, što pri vrhu Pančića na onom vetru nije bilo ni malo prijatno. U tim trenutcima je bilo i iskakanja pojedinaca iz korpi posle poslednjeg stuba, lično sam gledao.

    Cene umeju dosta da se razlikuju od kafića do kafića, ali evo orijentaciono:

    Hunny Bunny:
    Čorbe i supe 200
    Palačinke (2 kom) 250
    Gotova jela (kupus, pasulj, prebranac) oko 500
    Roštilj od 450 do 900
    Kuvano vino 140
    Topla čokolada 190
    Lepinja sa kajmakom 200
    Lepinja sa kajmakom i pršutom 300
    Gibanica 200
    Pastrmka porcija 700

    Vučja staza:
    Čaj 190
    Jagnjeće pečenje (kg) 2200
    Praseće pečenje (kg) 1700

    Još jedna lepa novost je da Vučja Staza umesto onih Toi Toi sada ima WC unutra i to sa sve radijatorom! Garantujem da je to najtopliji WC u kafićima koji se nalaze na samim stazama, što za nas muške i nije toliko bitno, ali verujem da će obradovati dame

  2. #1692
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Precizno i detaljno - bravo.

    PS: u vucjoj stazi jos prethodnog vikenda nije radio wc))

  3. #1693
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    2eur caj, bar u tome ne zaostajemo, cak i prednjacimo.

  4. #1694
    Member braneso avatar
    Datum registracije
    30.09.2010
    Lokacija
    NS
    Skije / Bord
    Rental :(
    Godina
    48
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Ljudi otopi se ono malo snega... opet strepim i nadam se da će do 2. januara pasti bar 15 cm. Ista slika i prilika kao i prošle godine... Ako neko zna neka okači informaciju za sutra kako staze drže i koje rade?... Da li noću rade topovi iako je plus?
    kuća "poso"-"poso" kuća... čekam skijanje

  5. #1695
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od braneso Pogledati poruku
    Ljudi otopi se ono malo snega... opet strepim i nadam se da će do 2. januara pasti bar 15 cm. Ista slika i prilika kao i prošle godine... Ako neko zna neka okači informaciju za sutra kako staze drže i koje rade?... Da li noću rade topovi iako je plus?
    Ojugovilo ga je zestoko, topovi ne rade!!! A da situacija bude jos gora, temperatrua od oko 8 stepeni iznad 0 je najavljena u naredna 3 dana. Od vikenda se ocekuju padavine. Ja sam danas u duksu prosetao Konacima i nije mi bilo hladno koliko je grejalo sunce. Ponavlja se prosla godina, jedino ostaje da se nadamo da ce od vikenda ipak temp biti ispod 0 i da ce biti padavina.

  6. #1696
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

  7. #1697
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Eto bolje sto nisam otisao danas

  8. #1698
    Member
    Datum registracije
    30.11.2010
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    idem na kop u nedelju.
    prognoza me malo ohrabruje, al i dalje nisam miran

  9. #1699
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Moram da priznam da su hrabri potezi ljudi koji hoce na Kop ovaj vikend. Mislim da je usteda od 50-100 evra pametnija nego da se te iste pare procerdaju tako lako. Jer cak i da bude snega radice 2 staze sto je ipak malo a placacete kao da sve rade. Bolje sacekati jos malo pa za iste pare mnogo vise uzivati nego na silu ici protiv vremena i prirode

  10. #1700
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    Moram da priznam da su hrabri potezi ljudi koji hoce na Kop ovaj vikend. Mislim da je usteda od 50-100 evra pametnija nego da se te iste pare procerdaju tako lako. Jer cak i da bude snega radice 2 staze sto je ipak malo a placacete kao da sve rade. Bolje sacekati jos malo pa za iste pare mnogo vise uzivati nego na silu ici protiv vremena i prirode
    Slazem se, situacija za skijanje je i vise nego zalosna!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •