Strana 146 od 692 PrvaPrva ... 4696136144145146147148156196246646 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.451 do 1.460 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1451
    Junior Member
    Datum registracije
    25.02.2006
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Po meni bi trebalo napraviti mostic izmedju Jarma i Karamana(po ugledu na svetske skijaske centre),kako skijasi ne bi morali da prelaze put do Jarma i Gobelje....Mislim da bi to bio pravi potez i da mi mnogi skijasi krenuli ka tim stazama koje su postavkom nove zice i trasiranjem novih staza svakako mnogo interesantnije..

    pozz

  2. #1452
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Cheva ako pažljivo pročitaš ovaj post i post u kome si postavio tu istu konstataciju http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3919 videćeš da se taj put u zimskom period više neće koristirti pa samim tim nije potrebna ni gradnja mostica. Možemo se nadati da će put biti izgrađen u narednih par godina. Za sada prate master plan koji ćeš pronaći u ove dve teme.

    Ako pogledaš master plan videćeš da preko puta prolaziti desetine staza tako da je lakše napraviti zaobilazni tz "zimski put" nego graditi mnoge mostiće ... Ovaj put koji sada postoji zvaće se "Letnji" i koristiće se van zimske sezone.

  3. #1453
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Upravo tako - sve tacno 100%.

    Jos bih samo dodao da je izgradnja zaobilaznog puta umesto serija tunela/mostica odlicno resenje.

  4. #1454
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano SS u vezi 10/sezoni skipasa

    Upravo sam zvao SS direkciju u BG-u i direktno na Kopaoniku, dobio sam iste odogovore za 10/sezoni skipas:

    1. Da li taj skipas podrazumeva nevezanih 10 dana tokom čitave sezone bez obzira u kom periodu se kupi?
      Da, podrazumeva 10 nevezanih dana tokom cele sezone, odnosno od kad počne da radi ski centar i do kad ima snega.
    2. Da li je cena, kako stoji u cenovniku, stvarno 8.300 ako se kupi u periodu od 1. do 11. decembra?
      Jeste, to je ta cena u promotivnom periodu, a koja je ustvari cena sa 50% popusta u odnosu na najvišu cenu tog skipasa. Po toj ceni će moći da se kupi ukoliko u tom periodu profunkcioniše ski centar. Mi smo tehnički spremni za početak sezone i planirali smo da sve počne 1.12., a da li će u tom periodu ski centar raditi zavisi od vremenskih uslova. Ukoliko ski centar ne bude počeo sa radom u tom periodu ni skipas prodajna mesta na Kopaoniku neće početi sa radom pa neće biti moguće da se kupi 10/sezoni, kao ni bilo koji drugi skipas. Najbolje da nas pozovete pre nego krenete put Kopaonika da proverite (036/471-211; 011/222-3967).
    3. Da li postoji ograničeni broj tih skipasova ili bilo kakva druga ograničenja kada je 10/sezoni skipas u pitanju?
      Ne postoji nikakvo ograničenje sem da mora da se kupi lično i isključivo na samom Kopaoniku.
    4. Da li je moguće kupiti taj skipas na Expozimu ili isključivo na prodajnim mestima na Kopaoniku i kojim?
      Na Expozimu po toj ceni neće moći da se kupi 10/sezoni, ali važiće popust od 10% na najvišu cenu u sezoni (16.600) za sve skipasove pa i za konkretno taj.
    5. Da li je moguće da jedna osoba kupi više 10/sezoni skipasova za druge osobe uz na primer njihove lične karte i fotografije u elektronskom obliku?
      Isključivo može da se kupi lično. Na samom prodajnom mestu se vrši fotografisanje osobe na čije ime ide skipas i neophodno je priložiti neki lični dokument: ličnu kartu, pasoš...


    Kao što rekoh i iz Bg-a i Kopaonika sam dobio identične informacije. Zvučali su dosta oprezno kada je u pitanju početak same sezone i podvukli nekoliko puta da je najbolje pozvati ih pre nego se zaputim na Kopaonik da ne bih išao za džabe. Takođe su bili jasni u tome da pre nego počne sezona neće raditi prodajna mesta na Kopaoniku pa neće biti moguće kupiti bilo koji skipas.

    Izgleda da nam ne preostaje ništa drugo nego da sačekamo taj 1. pa da ih pozovemo.

  5. #1455
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Hvala za preciznu, sistematizovanu i iscrpnu informaciju.

  6. #1456
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Nema na čemu!

    Nego zaboravih još jednu bitnu stvar koja je izazivala nedoumice a na koju sam takođe dobio odgovor. Na Expozimu pri kupovini skipasa nećete ga na licu mesta vezivati za određeni datum, već se vašim prvim prolaskom kroz kapiju aktivira i traje koliko je definisano. To nije bitno za sezonski, 5/sezoni i 10/ sezoni ali jeste za ostale koji podrazumevaju određeni broj vezanih dana.

    Npr. na Expozimu kupite 7-dnevni skipas kako bi iskoristili popust iako ne znate kada ćete tačno da idete. Kada odete na Kopaonik pri prvom prolasku kroz kapije skipas se aktivira i traje taj i narednih 6 dana.

  7. #1457
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Hvala za info chagaboo konacno nesto konkretno u vezi famoznog 10/sezona pasa od 8300 din. ,mada iskreno kako su ga zakomplikovali i zakukuljili mislim da ce se jako malo ljudi ovajditi od ovih povoljnosti SS


  8. #1458
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    ALI kupovinom visednevnog skipass-a (sem 10/sezoni) na Kopaoniku samo u pretprodaji mora se koristiti ski pass od dana kupovine, tako da demantujem svoj prethodni post
    Citirati Originalno postavljeno od Nikolino Pogledati poruku
    Ako u pretprodaji kupis npr. sedmodnevni ski pass, moras ga koristiti vezano 7 dana, ali ne mora biti od 1-11 decembra. Za 10/sezoni mozes da koristis u celoj sezoni 10 dana, kad god ti odgovara, nevezano.
    Za kupovinu na Expozim-u itd. vazi pravilo da skipass tece od prvog cekiranja.
    Znaci jedina normalna povoljnost je kupovina 10/sezoni, ali licno, jer fotografisu na licu mesta, pa zato celu ekipu u kola, pa na Kop.

  9. #1459
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    chaghaboo, odličan info . Ja se ipak nadam da će od prvog da otvore - ako je baš samo do vremenskih prilika:

    http://www.weather.com/outlook/trave...enday/SRXX0024

    http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/top

    Trebalo bi da padne 20-30 cm, što bi u kombinaciji sa minusom povoljnim za pravljenje vještačkog, moglo biti dovoljno

  10. #1460
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    [quote=Nikolino;49287]ALI kupovinom visednevnog skipass-a (sem 10/sezoni) na Kopaoniku samo u pretprodaji mora se koristiti ski pass od dana kupovine, tako da demantujem svoj prethodni post

    Nema logike to sto pricas. Zasto bi istakli cenu za 12-14dnevni ski pas kad taj period traje 11 dana? A zvanicno otvaranje je 9. decembra.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 17 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 17)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •