Strana 137 od 692 PrvaPrva ... 3787127135136137138139147187237637 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.361 do 1.370 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1361
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Izgradilo se i brzece, i to jako haoticno. U februaru ove godine, djubre, i gradj. materijal su bili na sve strane. Ono sto mi nije jasno je, neki hoteli dole deluju jako udobno i interesantno (mada istina, nisma ni u jedan usao) a pak, bili su prazni.

    Inace, 2009e ostao sam u beloj reci dva dana, i bilo je prilicno dobro. Ne moze da se meri sa rtnjem zato sto je rtanj na samoj stazi i bolju poziciju skoro da nema nijedan objekat na Kopu. Hrana je bila jako ukusna, i mislim da je polu pansion bio oko 1500 dinara. Jedino sto, kada nas je doslo troje, soba nas je izasla maltene kao i apartman u konacima, pa smo zarad komfora ipak presli.

    Inace, meni uopste ne smeta voznja belim rekama do gore, cak sta vise, to mi je omiljena zica na kopaoniku.

    A spustao sam se dole i po ovakvim uslovima:
    http://www.youtube.com/watch?v=tlZ2uivZCXw



    Jedino sto mi smeta je sto se zica ne pusti u 8:30, i sto se gasi ranije. Ne treba mi cak ni gondola, samo da se zica pusta ranije da moze da se uhvati prvi sneg ako padne, i da moze da se vozi do samog kraja.

  2. #1362
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Na ovom forumu su super priče o Kopaoniku kakva se pljuvačina vrti po drugim sajtovima/komentarima . I gospodin iz Hrvatske koji je dao onako lepe ocene o Kopaoniku (ko je čitao tekstove o turama na Balkanskim skijalištima zna o čemu pričam) u uvodu o Kopu kaže kako se iznenadio - jer kada je čitao komentare o Kopu na Internetu (a 95% komentara potiče iz Srbije) mislio je da je to neki raspad od ski centra........

    A rekao sam da Zloglasni nije u pravu da se na skijanje.hr ne pominje Kopaonik - pošto je on pomenuo kako je to prvi tekst koji on vidi - a to nije tačno. A to kako se komentariše i gde i sve ostalo iskreno nisam ni pratio - niti me interesuje, Kopaonik zavisi pre svega od gostiju iz Srbije, svi ostali imaju mnogo drugih alternativa .
    Ja sam naglasio od kada ja pratim a to sigurno nije skoro 6 god unazad.Ovog drugog izvestaja se secam ali to je bila vise neka reportaza i utisci nego konkretna vest o stanju i aktuelnim desavanjima.Elem bitno je da su poceli da pisu o Kop-u sobzirom da su se cesto mogle videte vesti sa nekih Z skijalista iz okruzenja tipa Igrista i slicnih

    Ako je suditi po njihovom website-u onda ispade da se na kopu nisa nije radilo od 2005 do sada

  3. #1363
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @palihead
    Kad idem na Kopaonik odsedam u Brzeću u apartmanima "Kopaonik", imamo zakupljen apartman pa nam je to najjeftinije, i takođe nemam nikakav problem sa BR1 i BR2, čak mi je BR2 jedna od omiljenih staza. Baš sam bio prošle godine i barem u tom periodu (sredina februara) nije bio problem sa vraćanjem jer je snega bilo dovoljno čak i na BR1 pa smo se spuštali i kada se žice pogase. Ali su BR1 i BR2 one koji ne žele da skijaju do Brzeća vraćale nazad. Sedneš lepo na žicu i spustiš se kako si se i popeo, e u tim slučajevima moraš da se pojaviš na vreme.

    U poslednjih par godina se baš dosta gradi dole, odmah uz Belu reku se gradi novi hotel, mislim da se baš i zove Bela reka 2, a i preko puta ima hotela koji su dosta sređeni, npr. Ozon. Takođe ima i jako lepih vikendica i soba koje se mogu iznajmiti za jako korektne novce.

    Ne sećam se samo kada su žice počinjale da rade, uvek smo bili prvi na žici da se izvučemo gore što pre i mislim da je BR1 počinjala kada i sve ostale, ali se ne sećam koje vreme je u pitanju.

  4. #1364
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    ali BR zavrsava sa radom sat vremena ostalih zicara, tako da vec u 15h moras da planiras zavrsetak i kreces nazad :(

  5. #1365
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Mislim da prošle godine nije završavala ranije, barem tada kada sam ja bio. Vraćao sam se na skijama pa mi nije bilo bitno da bih previše obraćao pažnju. Ali znam da sam uvek tempirao da budem na vrhu Gvozdca kada žice završavaju sa radom i koliko se sećam dok sam se spuštao niz BR2 korpe su se još uvek vrtele i bilo je ljudi na žici koji su se vraćali u Brzeće.

    Kažem nisam siguran koje je vreme bilo u pitanju, možda i grešim, a možda su i po prvi put prošle godine produžili radno vreme, kao što su i spustili cenu skipassa. U suprotnom, ako stvarno završavaju sat ranije, to je čista glupost. Em se ljudi uglavnom ređe odlučuju za Brzeće jer im se ne penje belim rekama do vrha, a onda će još da im neko skrati sat vremena skijanje.

    E, a ljudi moji, one korpe na BR1, ja sa svojih nimalo gorostasnih 180cm, sam se jedva pakovao u korpu, pa sam posle praktikovao da sedim sam da bih lakše stao. Mogu samo da zamislim kako je većima!
    Izmenio/la chaghaboo; 02.11.2010 u 12:20.

  6. #1366
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Pola sata ranije zavrava, ako se ne varam. Ja sam bio polovinom feb i nazalost nije bilo snega. A pocinje u 9.

  7. #1367
    Member braneso avatar
    Datum registracije
    30.09.2010
    Lokacija
    NS
    Skije / Bord
    Rental :(
    Godina
    48
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Ljudi ima li posledica zemljotresa na Kopu... da li se sneg otopio?, jesu li radovi nastavljeni?

  8. #1368
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Post

    03.11.2010.
    Kopaonik spreman za početak zimske sezone



    Kopaonik je poptuno spreman za početak zimske turističke sezone, koja počinje 1. decembra, izgrađene su nove žičare, staze i sistemi za osnežavanje, izjavili su danas predstavnici JP "Skijalista Srbije" i preduzeća "MK mauntin rizort".

    Generalni direktor "Skijališta Srbije" Nebojša Skorić rekao je u razgovoru sa novinarima da je na Karaman grebenu postavljena šestosedna žičara umesto četvorosedne, pa je kapacitet povećan na 3.000 skijaša. Ona je ukupne dužine 1.219 metara i do vrha stiže za četiri minuta.

    Na stazi "Sunčana dolina" postavljena je četvorosedna žičara, umesto dvosedne, a naredne godine u planu je izgradnja hotelskog komleksa ne mestu nekadašnjeg hotela "Bačište", pa će žičara polaziti sa praga hotela.U izgradnji je i četvorosedna žičara na lokaciji Krst , koja se nalazi između postojeće "Pančić ekspres" i "Malog jezera", sa kapacitetom 2018 skijaša na sat, dužine je 918 metara, a skijaše do vrha izvlači za šest minuta.

    Uvode se nove staze za početnike i za školu skijanja, a radiće tri škole sa 120 instruktora. Ove godine urađeno je još 20 kilometara sistema za veštačko osnežavanje, što znači da je 75 odsto staza i veznih puteva pokriveno veštačkim snegom.Za sada nisu još pokriveni Gobelja i staze prema Brzeću, što je u planu za narednu godinu, a nastavljeni su radovi na antierozivnom uređenju, kazao je Skorić.

    Skorić je rekao da će u toku sezone raditi Gorska služba spasavanja u sardnji sa MUP-om, a novinu će predstavjati i specijalni potražni tim Vojske Srbije. Takođe potpisan je ugovor o zdravstvenoj zaštiti sa VMA, a u slučaju potrebe biche angažovan helikopter za prevoz povređenih.

    Direktor "MK Mauntin rizorta" Nikola Avram je najavio da će cene u objektima te firme ( "Grand" "Andjela" i "Sunčani konaci" ) biti niže za 35 odsto nego prethodne sezone.

    Za otvaranje ski sezone od 9. do 12. decembra, važe posebni popusti, pa su rezervacije već rasprodate, ali je danas najavljeno da će za vreme sajma "Ekspo zim" od 2. do 5. decembra , moći da se kupi ski pas za celu sezonu uz 10 odsto popusta, kao i rezervacija smeštajnih kapaciteta uz isti popust.


    izvor: www.skis.rs
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #1369
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Bogami, web kamere pokazuju da KGB nova zice jos nije gotova (vide se korpe poslegane pored ski-pass prodajnog mesta i da sajla nije jos razvicena).

    A ni slika centralnog platoa ne govori da su radovi gotovi...

    Nadam se da su u zavrsnoj fazi, jer ako ispale ljude na ski-opening-u kao prosle godine (radio samo KGB, a puna cena ski pass-a), imajuci u vidu da je tada i onaj kongres pravnika i da je planina gotovo puna, ni sezona im nece biti bolja nego prosla.

    Na otvaranje dolaze zaljubljenici, a svaki od njih vuce jos desetine potencijalnih gostiju (jer ih u njihovom socijalnom okruzenju svi pitaju za misljenje kod zimovanja), tako da je vrlo lose bildovati PR a onda ne zavrsiti zapocete radove... No, videcemo .

  10. #1370
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    A zar te to stvarno cudi.Pa ne postji osoba koja radi za javno preduzece a da ne baronise.Uostalom ako zavrse do decembra nije ni bitno oprosticemo im ove sitne lazi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •