Strana 136 od 692 PrvaPrva ... 3686126134135136137138146186236636 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.351 do 1.360 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1351
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Kako nas Hrvati vide

    http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=22288
    Ne znam da li su oni uopste svesni kakav dragulj mi u Srbiji imamo

  2. #1352
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    MIslim da na Kopu ima jeftinijeg smestaja. U Brzecu i Treski koliko hocete, ali ima cak i u samom ski centru.

    Recimo, pekara Prvi maj (Raska) ima apartmane za oko 1500-2000din za noc u punoj sezoni (nalazi se pored Olge Dedijer). Ja sam prosle godine rezervisao cetvrrtkom za petak. Inace, i hotel Putnik ima za ispod 3000din po osobi (PP) noc u punoj sezoni. Hrana je svedski sto. To ZAISTA nije mnogo. Opet sam prosle godine rezervisao cvetvrtkom za petak (vikende) iako je u zvanicnom cenovniku minimum rezervacije bio po 7 dana. JAT je takodje veoma povoljan, ali tu je ziasta tesko naci mesto par dana unapred, plus istina da su jako tvrtdi na rezervaciji vikend varijanti. Ali, ko planira unapred - jako povoljno.

    Ili recimo ski bus - sta reci osim SUPER povoljno!

    Problem jeste nepostojanje (prakticno) srednje klase u Srbiji, a ne nemanje smestaja za istu. Realno, ljudima je bilo koja cena za vikend skijanje prevelika, jer za 2 osobe i sa skromnim smestajem i cenom transporta + ski pass, ne mozete proci ispod 150eur. Ovo je realno veoma pristupacno, jer Kop je sada ipak blizi ozbiljnim ski centrima, nego npr. Zlatiboru, ali narod jednostavno nema kinte. Ono malo ljudi koji imaju, zeljni su novih utisaka (citaj inostranstvo), tako da Kop ostaje malobrojnim ljubiteljima sa preko 15ski dana u sezoni i ljudima iz radijusa 150km (koji spavaju kuci).

    U tom smislu je ulaganje u infrastrukturu ski centra vise stvar vizije (za koju sam pun postovanja), nego realne brze ekonomske logike...
    Izmenio/la sev; 01.11.2010 u 11:55.

  3. #1353
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    koliko kosta prevoz od od Brzeca do Konaka? Sopstveni prevoz, ok po potrosnji, ali recimo 300-600 din u oba pravca (plin, dizel, uzbrdo, nizbrdo...). A kada je pu pod snegom, to je ohoho vremena, plus mi nije bas do voznje posle celog dana na bordu (ne racunam vecernja i nocna druzenja, pa mi se nikako ne isplati ta rabota penjanja i silaska, ali bi gondola to promenila)
    Taksi? Neki organizovan prevoz? ali da ne moram da ga jurim nego da u roku od pola sata kada resim da krenem stvarno ima...

  4. #1354
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Može da se nađe jeftiniji smeštaj, ali se moraju prihvatiti i neki kompromisi za te pare. Prošle godine prijetelj odseo u Brzeću u "Beloj reci", kod početne stanice BR1, 1600 din. polupansion. Pravo iz sobe na stazu, ali mnogi ne žele da budu u Brzeću i maltretiranje im je vožnja sa BR1 i BR2 do gore.
    Čak i u Rtnju koji je na samoj stazi budu ok cene u onim višekrevetnim sobama. Ali ne odgovara svima da budu u višekrevetnim sobama i da imaju zajedničko kupatilo.

    Ne kritikujem nikoga, potpuno je razumljivo da neki minimum komfora treba da bude dostupan najvećem broju skijaša a ne samo nekolicini. Ali treba imati u vidu da zbog spleta okolnosti hoteli i privatni apartmani uglavnom to što zarade zarade samo tokom tih par zimskih meseci. Kada bi Kopaonik bio aktivno turističko mesto tokom cele zime možda bi makar smeštaj bio kvalitetniji i nudio više za te iste pare. Idite u proleće ili jesen, to izgleda kao grad dugova.

    Lično mi jako smeta što se non stop nešto gradi. Ako već postoji potražnja umesto da investitore usmere na Brzeće i zabrane gradnju u centru sada se novoizgrađeni hoteli nalaze jedni drugima na glavi. Srebrnac mi je ok, izolovan od ostalog, Gobelje pod prozorom, ali ovaj novi hotel na Jarmu, ako dobro videh, prave na samom putu. Takođe onaj deo sa leve strane pred dolazak na glavni parking, ako se sećate tu nije bilo ničega u relativno skorijoj prošlosti.
    Na Kopaonik idem od kada su izgrađeni Konaci, i tada je ostavljao utisak planine, a danas više liči na selo, baš kao i Zlatibor, i to samo zato što svi hoće da grade u centru kao da ništa osim tih Sunčanih vrhova ne postoji. Bilo bi bolje i zdravije za sve da se zabrani gradnja na samom vrhu a da se podstaknu ta neka okolna mesta pa da se povežu gondolama.
    Izmenio/la chaghaboo; 01.11.2010 u 12:39.

  5. #1355
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    [quote=sas35bgd;48403]http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=22288


    Ja mislim da je to prvi put da su oni pomenuli kopaonik bar od kad ih ja pratim dok su jahorina i bjelasnica redovno u vestima

  6. #1356
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nisi u pravu, pominje se kada ima neki info - gradnja i sl., pogledaj npr:

    http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=14258

    ili Google

  7. #1357
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    bio je onomad i ovaj genocidni tekst: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=21575

    Nisu mogli a da ne stave do znanja njihov neprijateljski stav prema nama ni u konačnom sudu stanja skijačkih stvari na Balkanu:
    NAJBOLJE SKIJALIŠTE
    1. Kopaonik
    2. Popova Šapka
    3. Borovets
    4. Bansko

    NAJBOLJE ORGANIZIRANO SKIJALIŠTE
    1. Kopaonik
    2. Borovets
    3. Popova Šapka
    4. Bansko

    NAJBOLJA RAZNOLIKOST STAZA
    1. Bansko
    2. Kopaonik
    3. Borovets
    4. Popova Šapka

    NAJBOLJE PRIPREMLJENE STAZE
    1. Kopaonik
    2. Bansko
    3. Borovets
    4. Popova Šapka

    NAJBOLJE ŽICE (STAROST, BRZINA...)
    1. Bansko (tu ne uzimam u obzir gužve)
    2. Kopaonik
    3. Borovets
    4. Popova Šapka

    NAJBOLJI OFF PISTE
    1. Popova Šapka
    2. Kopaonik
    3. Borovets
    4. Bansko

    NAJBOLJI SMJEŠTAJ
    1. Vila Radigost, Kopaonik
    2. White Fir Valley, Bansko
    3. Hotel Victoria, Borovets
    4. PD Smreka, Popova Šapka

    NAJBOLJI ODNOS CIJENE I KVALITETE
    1. Kopaonik
    2. Popova Šapka
    3. Borovets
    4. Bansko

    NAJBOLJE SKIJAŠKO NASELJE I APRES SKI
    1. Borovets
    2. Kopaonik
    3. Bansko
    4. Popova Šapka

  8. #1358
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Zloglasni je u pravu

    Ovaj link sto je ostavio Wlad,je tekst koji je napisan 2005godine u leto. Mislim da oni nisu ni svesni sta je Kop, i da mu ne posvecuju paznju koliko bi trebalo. Na nekom Slovenackom forumu, koji koriste i Hrvati, zimus je bilo reci o Kopaoniku, i Hrvati su se slozili da je to malo skijaliste koje ima skistaza kao njihov Platak(9km). Onda sam ja napisao istinu, na sta sam dobio komentare tipa"-Vi ne mozete most da popravite 30godine,a da imate 50km skicentar?!" Aludirali su na obnovu Gazele, koja je tad bila aktuelna

  9. #1359
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    571

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Mislim da oni nisu ni svesni sta je Kop, i da mu ne posvecuju paznju koliko bi trebalo.
    A što misliš koliko bi trebalo da posvećuju pažnju? Da ti živiš u Zagrebu, da li bi putovao 7 sati do Kopaonika ili 3 do Nassfelda? Ako si u Dalmaciji - slična je priča, imaš još Kupres i Jahorinu kao alternative, ali Kop...
    Najlošije o Kopu pričaju upravo ljudi iz Srbije, koliko vidim na ovom forumu. Ili mi se čini?

  10. #1360
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Na ovom forumu su super priče o Kopaoniku kakva se pljuvačina vrti po drugim sajtovima/komentarima . I gospodin iz Hrvatske koji je dao onako lepe ocene o Kopaoniku (ko je čitao tekstove o turama na Balkanskim skijalištima zna o čemu pričam) u uvodu o Kopu kaže kako se iznenadio - jer kada je čitao komentare o Kopu na Internetu (a 95% komentara potiče iz Srbije) mislio je da je to neki raspad od ski centra........

    A rekao sam da Zloglasni nije u pravu da se na skijanje.hr ne pominje Kopaonik - pošto je on pomenuo kako je to prvi tekst koji on vidi - a to nije tačno. A to kako se komentariše i gde i sve ostalo iskreno nisam ni pratio - niti me interesuje, Kopaonik zavisi pre svega od gostiju iz Srbije, svi ostali imaju mnogo drugih alternativa .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •