Strana 121 od 692 PrvaPrva ... 2171111119120121122123131171221621 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.201 do 1.210 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1201
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Izjava Gorana Petković, državnog sekretara za turizam, od 13.01.2009. o daljem razvoju turizma u Srbiji, a koja se odnosi na tada ocekivani Master plan Kopaonika.
    Izjava koju prenosim jeste stara vise od godinu ipo dana, ali mozemo videti kakva su bila razmisljanja drzavnog sekretara za turizam o Master planu i rayvoju Kopaonika.


    Šta, u stvari, znače master planovi u turizmu, ali konkretno?

    - Dva velika master plana radimo na novim lokacijama i jedan na postojećoj. Sremski Karlovci i Fruška gora su jedan master plan, a drugi je Besna kobila, planina ispod Vranja.
    ...
    - Treći master plan je Kopaonik. Tu se trenutno radi analiza postojećih smeštajnih i zabavnih kapaciteta i skijališta, prilaznih puteva parkinga, i svega onoga što znamo da je tamo problem, kao i predlog naredne faze razvoja. Kopaonik ima odlične potencijale i tu su identifikovane dve nekakve mogućnosti njegovog daljeg razvoja. Osim toga, imamo i nekoliko evidentnih problema koje treba da rešimo. Ključni su saobraćajna gužva, preveliki broj privatnih automobila na nedovoljnim kapacitetima za parkiranje, vodosnabdevanje i prečišćavanje otpadnih voda, ali i neadekvatna struktura postojećih skijališta. Naime, po starom sistemu kada su se žičare raspoređivale, one su davane na tender svaka pojedinačno i za nju su konkurisali proizvođači koji su onda gradili žičaru na određenom mestu, onako kako je za njega u određenom trenutku bilo ekonomski optimalno, a ne kako je za skijaše najbolje. Stranci negoduju jer žičare nisu postavljene na optimalan način. Tako da kada kad budemo znali koja će od dve mogućnosti biti usvojena, onda ćemo znati i nov raspored žica. To je dugoročan plan koji će se raditi nekoliko godina. Neke od žica će se skidati i premeštati na druge staze, možda čak i na druge planine i skijalište će se optimalizovati sa aspekta zimskih, ali i sa aspekta letnjih sportova.

    Izvor: www.merr.gov.rs

  2. #1202
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Pogledah sad detaljno ovaj plan i bogami ima par odlicnih resenja kao sto je prelaz sa gvozdca na gobelju ali ono sto me zanima je do kad sve ovo treba da se realizuje tj konkretno za kad su palnirana ova 10r,11r i 18r.Sa 18-icom gvozdac dobija dodatnih 100m visinske sto vec sasvim solidnih 470m

  3. #1203
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Juče sam se vratio sa Kopaonika gde sam boravio od 9.7. Konaci prazni, samo YUBAC, apartmani prljavi, prašina se valja po podu. Razvaljeni košarkaški tereni gde se pravi početna stanica za KG. O.K. , ali mašine kojima se radi purnjaju da ispred hotela Grand sve smrdi na izduvne gasove, asfalt i ulje. Izvetreće, tj. ono malo jada od šume što je zdravo će preraditi, ali na stazi Karaman, gde je bio kafić, niče građevina sa nekim pompeznim nazivom, praktično granici Opština Raška i Brus, ali bliže Srebrncu. Gde je kraj? Velika je greška što se na Kopu ne interesuju i za letnju sezonu, već samo za zimsku i sva ulaganja se kreću tim putem, a snega, kol'ko znamo sve manje. Kuda to sve vodi, dovodi me do očaja, jer je Kop divan, ali lepotica koja je uništena zarad sitnih, kratkotrajnih, ličnih i partijskih inetersa. Zimi tamo više ne idem poslednjih nekoliko godina, ali ostalo mi je leto. Tako sam radio poslednjih deset godina. Ne znam da li ću i ubuduće. Pretvoriće ga u urbanistički Zlatibor.

  4. #1204
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Na Jarmu bi trebalo da se gradi apt. naselje:

    http://www.infokop.net/novosti/etno-...ti-simeon.html

    to je i u master planu ecoSigna

  5. #1205
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Na Jarmu bi trebalo da se gradi apt. naselje:

    http://www.infokop.net/novosti/etno-...ti-simeon.html

    to je i u master planu ecoSigna

    ... gradnja je već počela i to izgleda STRAŠNO

  6. #1206
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Radovi baš lepo napreduju što se tiče zičara. Ovde se vidi kraj nove staze sa Krsta zar ne. Bice lepo prošireno sve ovo oko početnih žica
    KG je bar po kamerama je postao wireless
    Priložene slike Priložene slike

  7. #1207
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano Kopaonik - Cene za zimu 2010 / 2011

    . Izvor: mkmountainresort.com

    MK Mountain Resort je izbacio ranu "Early booking" ponudu, odnosno cene boravka tokom zime 2011 u hotelima Grand i Angella kao i apartmanskom naselju Konaci. Cene važe za uplate do 01.10.2010.

    U saradnji sa licenciranom Školom skijanje "La Scuola Di Schi" by Predrag Lukač, objavljene su i cene škole skijanja i snowboarda, najma opreme kao i paketa škola+oprema.


    JP Skijališta Srbije je objavilo Predlog cenovnika ski karata za sezonu ZIMA 2010/2011. Ocekivalo se da ce predlog Vlada Srbije brzo usvojiti. Vlada do 09.08.2010. jos uvek nije donela Odluku o cenama ski passa na Kopaoniku. Do konacne Odluke predlog cenovnika je uklonjen sa sajta i foruma kako nebi unozio zabunu...


    Detaljnije o cenama . . .
    Izmenio/la admin; 09.08.2010 u 15:28. Razlog: Predlog cenovnika ski passa za 2011 nije jos uvek usvojila Vlada Srbije

  8. #1208
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Jesu li ove cene sa popustom ili bez istoga? Totalno mi nije jasna opcija 10 dana u sezoni... da ne misle mozda deset dana u delu sezone ili kako vec??? Ako bi bilo deset dana tokom citave sezone svi mogu da uzmu opciju iz rane sezone deset nevezanih dana i da plate malo vise nego pet uzastopnih dana u punoj sezoni

  9. #1209
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Da, ovo je nejasno sa ski passpm "10/sezoni" sto su razlicite cene za pojedine delove sezone. Po ovo me trebalo bi da pise da je to "10 / deo sezone" (nize srednje ili vise).

    Kod ove vrste ski karte najlogicnije bi bilo da je cena ista u svim delovima sezone ( kao i sezonski ski pass) i da vazi za bilo kojih 10 dana u celoj sezoni.

  10. #1210
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Hmmm, bolje je nego sto je bilo svakako
    Uveli su predsezonu sto je odlican potez. Pretpostavljam da ce tada da radi 3-4 lifta koji su na osnezenim stazama, ali i to je sasvim ok, gledajuci cenu.
    Problem, po meni je što predsezona prekratko traje...tj morala bi da traje do pocetka praznika i raspusta bar do 24.12. Ko ide na 7 dana skijanja 15.12, osim ako se ne radi o popust varijanti ?

    Cene za punu sezonu su po meni ok, uzimajući u obzir sta se sve nudi. Ipak mislim da će im biti problem da privuku ljude u Jan kada je raspust i glavna sezona s obziorom da su tada cene vrlo povoljne u Alpima.

    Na potezu su hotelijeri....ako se ne opamete i ova sezona će biti mršava.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •