Strana 115 od 692 PrvaPrva ... 1565105113114115116117125165215615 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.141 do 1.150 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1141
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Na Krčmaru se skija bez problema i kada žica ne radi. Samo je pitanje dali je sređena staza. Nekada je i ne prođu ratacima ili ja dođem kasno pa mi tako izgleda.

    Ide se sa izlaza Žice duboka i kosinom prema recimo 3. stubu žičare krčmar. Sve je to lepo sem šumice pri kraju puta pred samu stazu koja je uvek razvaljna. Pravi krateri na putu oko jela pa može biti problema... Sada čujem da se žica na krčmaru ukida i da će izgleda napraviti stazu ili put do krčmara sa pančića.

    Gvazdac sidro je radio bez problema, a staza je bila super.
    Što se tiče staza koje su pod "veštakom" one su mnogo bolje nego recimo prošle godine u istom periodu iako je pošle bilo više snega. Naravo da su bolje od onih koje nisu pod veštakom.
    Problem kod crvene duboke je što je preopterćena prođe dosta sveta u toku dana i postane zamornija od crne staze...

    Evo slika Gvodca i Ledenica od petka. Kao razlike u odnosu na gobelju. Slikano oko 12h

    Tu je i slika od prošle godine koja pokazuje tu prečicu ka Krčmaru
    Priložene slike Priložene slike

  2. #1142
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Ove godine u nedelju 14.03 iskoristio sam priliku da se prvi put vozim liftom Krčmar. Nikada do sada nije radio kada sam bio na Kopaoniku. Dugo je staza i bila zatvorena zbog bahate posete od strane NATO.

    Vožnja traje malo duže a ja sam bio uporan, mrzelo me da idem prečicom...

    Evo malo slika i sa te strane...
    Priložene slike Priložene slike

  3. #1143
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    I još malo ....
    Priložene slike Priložene slike

  4. #1144
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Naravno kada se ide liftom tj žicom staza je duza za onih 3-4 stuba jer prečicom izađete niže od početne i na kraju morate da se spustite - presečete do početka Duboke I da vas izavdi na vrh Suvog Rudišta. Taj deo je baš lep od prečice do početne stanice Кrčmara

  5. #1145
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Evo malo slika i sa Crne Duboke od 15.03
    Priložene slike Priložene slike

  6. #1146
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    I još od 16.03
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la akole; 21.03.2010 u 00:36.

  7. #1147
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Jako lep kraj sezone (bar što se mene tiče)!!!Otišla sam gore na produženi vikend i divno se provela, a naskijala se više nego što sam skijala 14 dana u februaru. Stigoh u četvrtak 18.03 u 13h i nisam mogla da odolim, savršen dan, puklo sunce, a hladno, minus, sneg drži, već u 13.30 sam bila na Pančiću.

    A staze?!!!

    Nisam mogla da ih prepoznam, staze savršene!!! Tek popodne sam počela da skijam a staze kao piste, ništa hupseri, ništa razrovano, malo leda ali ništa preterano!!! Skijam na crvenoj dubokoj i provaljujem da nema nikog ispred mene, znači sama sam na stazi bukvalno. Onda sam se osmelila i skinula mrak sa crne duboke . Za tih 2 sata i 30min ja sam odskijala 10 žica! Petak 19.03: isto jako dobar dan za skijanje, Gobelja počela da topi ali četvorke su bile u vrlo dobrom stanju! Subota 20.03: moglo se odlično skijati do 12, posle toga više nije bilo vredno truda, sneg je baš popustio i previše ljudi je došlo za vikend!!! Znači oko 12 je duboka već bila skroz razrovana, na Gobelji nije bilo dovoljno snega, četvorke standardno dobre, plave staze onako!! Uveče po kafićima je bilo ljudi. Nedelja 21.03: neki ljudi su skijali ceo dan, ja samo do 11, posle je sneg već popustio, a nisam imala dobru mažu i nije bilo vredno truda, izuzetno spor sneg, pa nije ni bilo zabavno!!!

    Suma sumarum: Odličan vikend!!! Otišla sam gore skijanja radi, a bilo je skijanje+, jer upoznala sam nekoliko mnogo dobrih ljudi gore!!! Po Wladovom savetu maltretirala sam drugove da mi daju par časova i malo me koriguju što se mog skijanja tiče. Dosta sam napredovala za samo 4 dana skijanja, stilski sam se popravila, sad su mi plave staze postale smešne i dosadne, isuviše lake. Prešla sam na crvene staze, sa po kojom crnom čisto da me razbudi. Mislim da sam sad spremna za neku malo ozbiljniju planinu, ali u svakom slučaju sad sam stekla neke poznanike i sledeće godine ću ako mi posao dozvoli prvi deo marta provesti gore. Ozbiljno sam se zarazila skijanjem
    Izmenio/la sunCica; 22.03.2010 u 00:01.

  8. #1148
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

  9. #1149
    Member Marco avatar
    Datum registracije
    30.01.2010
    Godina
    48
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Aj da se i ja javim posle duzeg vremena Zadnji put sam bio u petak 19.03. i do 13h je bio vrhunski dan za skijanje!Suncano i vedro,staze utabane a ekipa na stazi kao sa ovde sa foruma ) U petak sam lepo "naleteo" na 4c prema masincu na nasu drugaricu sa foruma SuCicu i videcete na slikama kako je sve to izgledalo!Negde oko 11h smo krenuli na Gobelju i vratili smo se brze nego sto smo stigli jer je vec tada bila otopljena i na skoro svakih 20 metara se videla trava pa smo skijanje nastavili na crvenoj 6 i crvenim 4
    Priložene slike Priložene slike

  10. #1150
    Member Marco avatar
    Datum registracije
    30.01.2010
    Godina
    48
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    E evo malo slika ekipe sa staze
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 16 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 16)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •