Strana 114 od 692 PrvaPrva ... 1464104112113114115116124164214614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.131 do 1.140 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1131
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    od krusevca postoje 2 puta do kopa...
    jedan je bruskim putem, pored jezera celije, do brusa. i to je put koji je andrija opisao u postu iznad. taj put je bolji, ima dosta pravca, i duzi je jedno 10km. smaranje je malo ako se prate ogranicenja, a zna da bude i pandura.
    drugi put je preko zupe do brusa. ne skrece se levo pred krusevac, nego se produzi pravo i na drugom semaforu (pored kasarne) se ide desno. onda pravo jedno 2-3km, izadje se iz krusevca i skrece se levo za aleksandrovac. i posle jedno 25km je opet levo skretanje za brus (ima znak). ovaj put je kraci, i zanimljiviji za voznju, a i nema toliko pandura. kada ima snega delovi ovog puta znaju da budu neocisceni, ili ocisceni dosta usko.
    ja uvek preko zupe idem kada je suv put, dok u slucaju snega idem preko jezera...

  2. #1132
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    A jel zna neko da li su putevi prohodni? Ima li snega?
    na sajtu AMS pise da ima na preko 1000m nadmorske visine, da je rastopljeni sneg.

    Hvala puno na informacijama!

  3. #1133
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nema snega na putevima ni na jednom mestu do Kopaonika..

    ---

    Danas odemo od 15-16h do malog jezera, po satnici je bilo najavljeno neko revijalno dešavanje posle takmičenja. Vidimo lepo sređen deo gde su se takmičili (skokovi, "gelenderi" od širokih cevi i sl. - pravi "park") i ispred parka postavljene dve uspravne daske - na njoj "oklagija" vodoravno (na npr. 70cm visine) i njih 5 (bordera) se smenjuju - pokušavanju da je preskoče iz zaleta. Posle 10tak minuta niko nije preskočio i na kraju "voditelj" proglašava da su svi pobednici . Sve u svemu "revijalan program" je izgledao malo je reći žalosno.. Naravno ekipa koja se skupila tamo (takmičari i prijatelji) svi sa pantalonama 3 broja većim, maramama, sve brende , ako im je takvo i takmičenje kao što je revijal - jao im ga . Sve u svemu osim piva koje sam tamo popio sve ostalo je smrjurija .

    Sutra je bigair takmičenje pa od 15-16h opet "revijal"

    Danas inače savršen dan za skijanje..

  4. #1134
    Junior Member
    Datum registracije
    15.03.2010
    Godina
    42
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    a zato u subotu i nedelju nas kada ja dolazim 7 stepeni od ranog jutra iznad 1 2 stepena ((((((((((na sta ce to liciti stvarno sam skepticna

  5. #1135
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Licice na prolecno skijanje , samo da bude snega , a bice. Ja ocekujem dobro skijanje i jos bolje zezanje na suncu, jer nece biti klasicnog juga, vec ce da duva sa istoka , i to do 15 km/h
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #1136
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Talking

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    (takmičari i prijatelji) svi sa pantalonama 3 broja većim, maramama, sve brende ,
    u cemu je fora s tim oblacenjem ?

  7. #1137
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Danas 19.03 je stanje bilo seldece.
    Na gobelju sam otišao "kasno" 10h. Staze do gobelje su bile sasvim pristojne. Na Gobelji je sneg već počeo da se pretvara u onaj kristalni šećerasti. Obe crne su imale delove gde su progledale ali su mogle da se skijaju. Crvena je uglavnom bila bez ovih tamnih mrlja.

    Brzo sam ogustao od Gobelje i otišao na gvozdac i tu ostao do 13h. Gvodac i Ledenice su bili ok sa mnogo manje hupsera nego ostale posećenije staze. Sneg odličan.

    Sve u svemu ja sam bio zadovoljan današnjim danom sunca u nedogled staze sasvim ok za tu temperaturu...

    Za vikend ako nebude neki južni vetar bice staze kao danas sa mozda koji cm manje snega ali ako nas poseti jugo...

    Moj utisak da je veštak odradio svoje. Sinoć smo u šetnji videli u daljini da topovi rade. Puštali su ih i kada je pre neki dan padao sneg. Staze sa veštakom su neuporeivo u boljem stanju... Crna duboka posle među-stanice nije više onako braon i razvaljna kao peošle godine. Ima brda i dolina i leda na nekim delovima ali sasim ok. Gornji deo do među stanice dobar. Na krčmar danas nisam išao mezilo me da se lomatam. Do pre neki dan je bio super. Pre par dana sa uhavtio i par voćnji žicom. Ko zna ako je demontiraju više neće biti priike. Ona prečica je standardno razvaljena kroz šumicu ali ide se u velikom broju.

    Evo malo slika sa današnje gobelje (petak 19.03)
    Priložene slike Priložene slike

  8. #1138
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Još koja ....
    Priložene slike Priložene slike

  9. #1139
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Super! Od srca hvala za slike, baš me interesovalo iz prve ruke kako je sada tamo, jer je navalila toplota, a ja planiram posle utorka ponovo na uživanje, ali me brine kiša, iako će biti svežije.
    Spominješ i staze koje prema zvaničnim informacijama sa Kopovog sajta ne rade (Krčmar, Gvozdac...) Izgleda da nisu sasvim ažurni.
    Naroda izgleda jedva da ima.
    Kakva je crvena duboka? Prema mapi, ona je celim putem osnežena. Može li taj veštački sneg da drži i na redovnih +8 stepeni? Kako je do sada bilo?

  10. #1140
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    A sto mora da radi zica na Krcmaru da bi se tamo skijalo ?

    Ja sam prosle godine po pola dana provodio na krcmaru i ako nije radila zica. Lepo su je ovi iz SS svaki dan tabali, a zica nije radila tako da smo je mi skijali tako sto preprecimo od vrha suvog rudista kroz sumicu do krcmara.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •