Strana 103 od 692 PrvaPrva ... 35393101102103104105113153203603 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.021 do 1.030 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1021
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Izgleda da je neko napisao u nekom pravilniku da je to nije dozvoljena aktivnos i sada je primenjuju. Možda su trebali da naprave određene staze, puteve ili delove skijališta koje mogu da se koriste za Freeride pa da se ne bude u prekršaju.

  2. #1022
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Debilno, potpuno debilno. Koga ugrožavaš skijajući van staze?
    Mislim da je tu jedino ugrozen kontrolor koji bude pokusao da mi uzme ski pas
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #1023
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Quote:
    Originally Posted by wlad
    Debilno, potpuno debilno. Koga ugrožavaš skijajući van staze?

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Mislim da je tu jedino ugrozen kontrolor koji bude pokusao da mi uzme ski pas
    Eventualno ugrožavaš sebe

    1. ako se skrljas
    2. ako je kontrolor jači


    jedina je logika da nas štite od nas samih, brinu se ljudi štaćeš

  4. #1024
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Objavljeno 05.03.2009.
    "Šest osoba koje su u subotu poginule u austrijskim Alpama u lavini blizu skijališta Sölden, u Tirolu, su češki planinari, objavili policija i službe sigurnosti.

    Lavina se pojavila na 3.000 metara visine, 500 metara ispod vrha Schalfkogel gdje je iznenadila planinare u subotu poslepodne. Loše vreme je onemogućilo pristup službama pomoći koje su odmah pozvane.

    U nedelju ujutro helikopterom je izvučeno šest tela ispod između jednog i 2,5 metra visokog snega.

    Skupina čeških planinara je u subotu krenula prema vrhu Schalfkogel.

    To je najsmrtonosnija lavina u blizu devet godina. Krajem aprila 2000. je 12 osoba poginulo u Niedernsillu, a godinu dana ranije u tri lavine izgubilo je život 47 osoba. "
    Epilog ove nesrece u kojoj su ucestvovali ceski skijasi je sledeci:
    - Otac dvojice nastradalih momaka, u lavini osudjen je na 6 godina zatvora jer je samoinicijativno skijao na terenima na kojima je bilo postavljeno upozorenje -Opasnost od LAVINA 5 stepena-, i time izazvao pokretanje lavine.
    Sto se tice Kopaonika, na svakoj zicari, bar na jednom stubu sidra ili tanjira, postoji znak na kome je nacrtan skijas koji zakacen za sidro(tanjir) i krivuda dok ga zica vuce-i on je precrtan. Znaci to je zabranjeno. E sad, obzirom da smo u Srbiji, u kojoj i Gazela kad bi pala, niko ne bi bio kriv iako bi se podavilo 200 ljudi, ne verujem da ce i u slucaju spadanja sajle i povredjivanja skijasa bilo ko biti kriv.
    - Drugacije je u normalnim zemljama, u kojima postoje na desetine skijaskih policajaca, koji te opominju ako prekrsis neko skijasko pravilo na stazi, a oni to uoce. Sankcije za neke prekrsaje su mnogo ostrije nego sto mi mozemo da predpostavimo, i daleko su ozbiljnije od oduzimanja skipasa.
    Prosle godine , decko od 16 godina( sin moj) je polomio ruku u Val Gardeni, i nije proslo 3 minuta, a vec pored njega su bili i medicinska sluzba i dva skipolicajca. Policajci su uzeli izjavu od mene, slucajnog prolaznika i sluzbe medicinske zastite. Kasnije, u hiruskoj ambulanti, saznali smo da je jedna zena polomila kuk, jer je na nju naleteo neoprezan border i nakon incidenta pobegao. Policija se raspitivala satima o borderu, kako bi imali resen slucaj, a ne NN lice, jer bi ona mogla da tuzi SKICENTAR, ako ne nadju bordera. Par sati kasnije, mi smo zavrsili imobilizaciju ruke, a upravo tada su usli dva policajca vodeci uplakanaog mladica sa lisicama na rukama. Doveli su ga da zena potvrdi da je on upravo naleteo na nju na stazi....
    Gde smo mi od te price, 3 svetlosne godine...

  5. #1025
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    без увреде, ал светлосна година је мера за дужину..... то је раздаљина коју светлост пређе за годину дана.....помножите приближно 300.000 км/с и онолико секунди колико има једна календарска година......секунд и секунд се скрате и остане много, много километара...... а што се тиче тога.....ухвате ме, ја лепо позовем ћалета и он све лепо среди.....(дајем пример).....ја сам одговран, не би дозволио себи да повредим неког на стази, а и сам решавам проблеме..... а биће једног реда у Србији, лимбурга месеца :(

  6. #1026
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Exclamation

    Citirati Originalno postavljeno od SRB_PI Pogledati poruku
    а што се тиче тога.....ухвате ме, ја лепо позовем ћалета и он све лепо среди..... :(
    a sta to sredjuje tvoj tata ?

  7. #1027
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    SRB_PI, svakim danom te volim sve vise i vise.

  8. #1028
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    a sta to sredjuje tvoj tata ?
    па ево нпр. : бордер сам (дакле бордери су лудаци; возе лудачки иако је сад постало контра, ал нећу сад о томе ) .... лепо ја звекнем неког на стази и побегнем (чак и да се деси, а надам се да се неће десити, никад не би побего), кад ме ухвате, ја окренем ћалета и он среди ствар.....тако се сређује у СРБ... тако се сређује пролазак кроз црвено, причао сам са полицајцем који је имао прилику да разговара са премијером Реп. Србије......јел јасније сад мало ил да тупим још мало?
    иначе проблеме сам решавам.....обећао сам оном ко ме скупи на стази, даску у главу, а ова моја што је ја возим, тешка..... ал и то је нека друга прича....



    @ milos_pg_91: волем и ја тебе :*

  9. #1029
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Izvinjavam se na off-topic.

    E, zbog ovakvih stvari spadaju sajle žičara...

    Ček malo... premijer Rep. Srbije završava posao sa prolaskom kroz crveno???
    Jeeeeebote... ja mislio da moj glas na izborima dajem da bi premijer imao pametnijeg posla od šašoljenja po jajima nekih tamo saobraćajnih prestupnika...
    Sinovac, iako si border, ne kaljaj mi ugled premijeru... napiši da tvoj prethodni post nije istina (bar u delu gde se pominju lik i delo premijera Rep. Srbije).... lik i delo tvoga tate (ćaleta), kaljaj koliko te je volja, on je tvoj i ti si njegov pa radite šta god vam je volja dok vam se može... Nekad će i Srbija roditi nekog ko će vas naučiti odgovornosti... Valjda.

  10. #1030
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Mali cas fizike

    Vazno da je meni drzao predavanje o
    "Svetlosna godina je jedinica za merenje duzine, a upotrebljava se pre svega u astronomiji. Jedna svetlosna godina jednaka je udaljenosti koju foton proputuje u jednoj julijanskoj godini u praznom prostoru, bez prisutnosti snažnih magnetskih ili gravitacijskih polja. Uz činjenicu da je brzina svetlosti jednaka 299.792.458 m/s, a jedna julijanska godina dugačka 365,25 dana, svjetlosna je godina jednaka 9.460.730.472.580.800 m odnosno približno 9,461 × 1015 metara."

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •