Strana 325 od 692 PrvaPrva ... 225275315323324325326327335375425 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.241 do 3.250 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3241

    Podrazumevano

    Ee, nije osvetljenje, svaki top za vestacko osnezavanje ima neku svetiljku na sebi, kad iz njega siklja vestacki sneg na fotografiji izgleda kao da je staza osvetljena

  2. #3242
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Kakav je put? Da li je prohodan, krećem sutra rano, pa da znam za šta da se prirpemim

  3. #3243
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    A jel neko uporedio cenu ski pasa od pre 8 godina i danasnju cenu i sta se za nju dobija. Ja se dobro secam kada je cena ski passa 2000 i neke bila paprena pa sam ponovo cekao u redu za zicaru centar po pola sata, a za dvosed karaman po nekad i po sat. Tako da sam obrtao po 10 voznju po danu u vrh glave.

    Ako budem nasao uporedicu cenu iz 2004, 2005, 2006 sa sadasnjom pa da vidimo koliko se zapravo povecala.

    Uzmi u obzir da danas sa 20cm snega rade gotovo sve staze i da su sve skoro savrseno spremljene. Pre samo par godina bi ti naplacivali punu cenu ski pasa a ne bi radilo ni pola staza jer nema snega. Sada takodje nema dovoljno snega pa rade sve staze.Na zicarama vise ne cekas na red, i sada je u cenu uracunato i nocno skijanje.

    p.s proizvodnja snega nije jeftina, tako da i to treba uracunati kao trosak, koji pre par godina nije postojao.

  4. #3244
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Da to nisu uradili, niko im ne bi ni dolazio. U stvari, uvek ima ko bi...

    Pre 8 godina smo imali vize i to je bio elementarni problem da se ide preko na skijanje "kad ti dune". Nije Kopaonik skup, nije realno da bude jos jeftinije, za onoliko koliko nudi, to je realna cena

  5. #3245
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    evo recimo cene iz 2006/2007

    Jednodnevni 1800 din -22.5eura
    dvodnevni 3100 din - 38.75 eura

    petodnevni 6900 din - 86.25 eura
    setodnevni 8000 din - 100 eura
    sedmodnevni 9100 din - 113.75 eura

    Kurs 80 din

    sezona 2012/2013

    jednodnevni 3060din - 27 eura
    dvodnevni 4490din - 39.7 eura

    petodnevni 9180din - 81.2 eura
    setodnevni 10710 din -94.8 eura
    sedmodnevni 11930 din - 105.6 eura

    kurs 113 din

    znaci sve sem jednodnevnog ski pasa je sada jeftinije nego sto je to bilo 2006 godine.

    uporedimo sada sta smo dobili upravo te ski sezone u ski centru.

    Te 2006/2007 godine imali smo izgradjene, cetvorosed karaman, mali karaman, pancic ekspres, i te godine su pustene u rad cetvorosedi duboka 1 i duboka 2, takodje te godine je otvorena prvi put i staza krcmar.

    Ne secam se da li je postojalo tada osnezavanje staza, a i ako jeste bila je osnezena samo staza karaman.

    Ove 2012/2013.
    Ceo kopaonik je osnezen.
    Imamo izgradjene cetvorosede na pancicu, duboka 1 i 2, suncana dolina, mali karaman, gobelja.
    Sestosed na karamanu.
    Izgradjena je potpuno nova zica Krst.
    Probijene su staze uz krst.
    Probijene su nove staze na suncanoj.
    Probijeno je 6 novih staza na gobelji (potseticu da je pre uglavnom radilo samo jedno sidro na gobelji).
    Takodje bi potsetio da nikada pre nije radila zica i staza ledenica. Prosle godine je radila koliko se secam.
    Prosirena je staza karaman greben.
    Postavljeni su pomocni liftovi (bebi liftovi)
    Prosireni su pomocni putevi.
    Postavljeno je novo obelezavanje staza.
    Svi stubovi su zasticeni strunjacama. napravljeni su vetrobrani radi smanjenja odnosenja snega sa vrhova.
    Izgradjena su dva nova vestacka jezera.
    Nocno skijanje je besplatno.
    Izgradjen je snezni park.
    Izgradjena je dolina sportova sa raznim sadrzajima ( park za najmladje, klizaliste,...)
    Vise se gotovo niko ne zali na kamenje na stazama, koje je bilo hronicni problem kopaonika. Sada se leti staze ciste i sadi se trava.

    **** Od ove godine besplatno skijanje za decu iz okolnih opstina + besplatne kacige za decu *****


    Pravilno razmisljanje je da se uvek treba teziti boljem, ali takodje bi trebalo pozdraviti i pohvaliti svaki napredak.
    Skijanje je skup sport, ali ljudi koji upravljaju ski centrima su stvarno ucinili toliko puno za ski centre u poslednjih 6-7 godine koliko se nije ucinilo u poslednjih 30 godina.

    Moje misljenje je da lupetate svi vi koji kazete da su ski pass-ovi poskupeli i da su bezobrazno skupi. Manite se tih socijalistickih i komunistickih prica, kako smo svi jadni i bedni i kako sve trebamo dzabe da dobijamo, a da guzicu sa stolice ne pomerimo.

    Podsetio bih da je u ovom periodu pored sredjivanja kopaonika, izgradjen i potpuno nov ski centar na staroj planini. Zlatibor je bukvalno ponovo postao ski centar, i jos puno novih manjih planina pocinju sa radom.

  6. #3246
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Donekle je razumljivo zašto ljudi u Srbiji uglavnom kukaju. Možda.

    Ipak, ako iz nekog razloga ova ulaganja u skijališta u Srbiji stanu (a ja vidim npr. jedan, u vezi sa u narodu "omraženim" političarem , poželećemo ova vremena velikog napretka ski infrastrukture u Srbiji.

    Da se razumemo, KOP je sada veoma lepo, malo i VEOMA moderno evropsko skijalište, miljama ispred bilo čega u regionu. Čak ni Slovenci nemaju ski centar kao Kop (njihova sreća je da imaju veliki broj malih centara, ljudima na po 30km od kuće što je neprocenjivo, ali nema centra kao KOP). Još pre samo 5-6 godina, uopšte nije bilo tako, a Kop je zaostajao i za Jahorinom.

    Kopu trebaju dve gondole iz podnožja (Brzeće i Još. banje) i još nešto malo ovih planiranih staza (plan je odličan, naročito za sledeću i sezonu 2014, makar šta sam pročitao ovde i na infokopu). Uporedo, i Stara postaje mali ski centar, kao i Tornik (odličan za početnike).

    Ne treba samo kukati i zamerati, treba i pohvaliti i radovati se kada napredujemo!


    Ja svake godine skijam i na nekim ozbiljnijim skijalištima, ali se stalno i iznova vraćam Kopu na bar 2-3-4 vikenda. Mi nemamo ništa drugo, na bilo koju stranu, što je 3h15min od Beograda i sreća je da Kop postoji i ovoliko se razvija. Da je sreće pa da isto možemo da kažemo i za drugu našu lepoticu - Jahorinu!

  7. #3247
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    PS: Bojanov post od gore je primer konkretnog i argumentovanog posta, u odnosu na česta paušalna kukumavčenja. U tom smislu - bravo! Cena 1 dan ski pasa u Krvavecu je 29Eur (-10% ako imate SLo active karticu, kupuje se za 5eur), u Kranjskoj gori je 30Eur, a ta dva centra (meni draga, jer su uvek usput za po dan skijanja ) su možda zajedno kao KOP. Stoji to oko standarda i dela troškova vezinih za cenu usluga, ali realno dobijamo mnogo više za čak nešto malo manje para i na 1-dan ski karti.

  8. #3248
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Bojan87 svaka cast za analizu

  9. #3249
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Mi nemamo ništa drugo, na bilo koju stranu, što je 3h15min od Beograda i sreća je da Kop postoji
    malo ti gruba ta konstatacija...koji to "MI"?
    itekako ima gde da se skija u srbiji, za NAS koji jelte nemaju tu vasionsku srecu da nam je kopaonik na 3h i 15min i kojima je itekako skup ski pass na kopaoniku...
    a ovo ti ne govori balavac koji je juce stao na skije, kome je bitno da mu se vez slaze sa bojom naocara i da pije kaficu od milion i kisjlelu od isto tolko...
    skijanje nikada nije bio sport samo za odabrane, kao sto pokusava da se nametne sada.
    dnevni pass za dete od 6 godina je skoro 2500din, to je svakako realno ...
    macko pozdrav, a ovi tvoji ostali sugradjani nek ti pomognu malo oko stana vidis da im nista nije skupo
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  10. #3250
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Gore pada i to dobro

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •