Strana 582 od 692 PrvaPrva ... 82482532572580581582583584592632682 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.811 do 5.820 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5811
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Bio sad za vikend i juce, bilo odlicno nije bilo guzve tako da maltene nismo cekali ni selund u redu za zice.


  2. #5812
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

  3. #5813
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Dobro jutro:



    Novost:

    Ski centar Kopaonik dobio deseti tabač, i ovaj put sa vitlom

    Specijana mehanizacija u ski centru Kopaonik dobila je još jedan tabač snega sa vitlom, čime se sređivanje staza, i to posebno strmih, podiže na još viši nivo. Tokom prethodnih dana na Kopaonik je pristigao tabač marke PistenBully 600 sa vitlom koji poseduje motor Mercedes 490KS, brzine 23km/h, širine traga 5.6m, a brzina rada mu je 96000m2/h.
    Više na: http://www.infokop.net/investicije/s...sa-vitlom.html

  4. #5814
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    @Wlad dobar pogled na Gobelju .

    Od novosti, bar za mene, je agresivna kontrola identiteta skijaša na početnim stanicama karaman greben i pančić expres žice:



    Radnik SS drži tablet, a na tabletu mu se listaju lica skijaša koji su upravo otkucali svoj ski pass.
    Ono što se meni nije dopalo je zaustavljanje određenih skijaša u pandurskom stilu (radnik na slici je ustvari prilično kulturan - izuzetak) teranje da skidaju šal, zaštitu za lice, brile, kapuljaču, kapu, da se utvrdi da li su to stvarno oni.
    Ono što sam video je da uglavnom zaustavljaju ljude u starinskoj opremi ili klince sa fantomkama.

    Prilično jadno i širi negativnu atmosferu... Kao ridžovani u GSP.

  5. #5815
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja sam trenutno u Srebrncu. Danas kvalitetno skijanje na ovim stazama što rade...malo tvrđe zbog veštaka i gužva na mestima gde je uvek gužva....tipa crvena duboka.

    Ono što je meni neprihvatljivo je da ne radi veza preko Jarma ka Gobelji. Navodno nema dovoljno snega, ali sam se lično uverio da ga ima dovoljno...makar da se puste tanjiri Jaram i Gobelja. Navodno se spremaju Sunčana i Gvozdac...videli smo da su radili i topovi na Ledenicama. S obzirom da im je sneg padao od oktobra...da je bilo pregršt dana sa minusom, neprihvatljivo je da ne radi ceo ski centar u udarnom novogodišnjem terminu.

  6. #5816
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Ja sam trenutno u Srebrncu. Danas kvalitetno skijanje na ovim stazama što rade...malo tvrđe zbog veštaka i gužva na mestima gde je uvek gužva....tipa crvena duboka.

    Ono što je meni neprihvatljivo je da ne radi veza preko Jarma ka Gobelji. Navodno nema dovoljno snega, ali sam se lično uverio da ga ima dovoljno...makar da se puste tanjiri Jaram i Gobelja. Navodno se spremaju Sunčana i Gvozdac...videli smo da su radili i topovi na Ledenicama. S obzirom da im je sneg padao od oktobra...da je bilo pregršt dana sa minusom, neprihvatljivo je da ne radi ceo ski centar u udarnom novogodišnjem terminu.
    Milose,
    Mi smo bili od 20-og do 26-og i ubedjen sam da su staze pored tanjira na Gobelji bile sredjene jos kad smo stigli na planinu. Uostalom, kad je bilo snega da se otvore 4 i 4a, tesko da nije dovoljno za Jaram. Primetio sam da su akumulacije bile praznjikave prvih dana ali su definitivno bile pute u ponedeljak/utorak

  7. #5817
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Od sutra u funkciji Gvozdac i Sunčana Dolina, više na:

    http://www.infokop.net/dnevni-izvest...onik-2018.html

    Danas su se pripremale i Ledenice i Jaram (i Gobelja):




  8. #5818
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Narode, da li slucajno ima neko ko planira polazak na Kopaonik u cetvrtak u poslepodnevnim satima (posle 16 h)?

  9. #5819
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Od danas dostupna prenosiva karta za roditelje i dodatni dan skijanja
    Od danas su u cenovniku ski karata Skijališta Srbije uvedene dve novine, "duo prenosiva porodična karta“ i "dodatni dan skijanja“. Nakon detaljne analize i velike potražnje skijaša i bordera koji na planine dolaze sa malom decom, od danas je moguće da se na prodajnim mestima Skijališta Srbije kupi duo prenosiva karta. Ova ski karta će značajno olakšati odmor roditeljima, koji zbog dece nisu u mogućnosti da istovremeno idu na stazu, već to čine "na smenu“.


    Nova kategorija "duo“ karte omogućava korišćenje jedne karte od strane oba roditelja i to je jedina prenosiva ski karta u ponudi Skijališta Srbije.



    Pored ove novine, uvedena je i opcija dopune ski karte, ukoliko skijaš ili border odluči da ostane još koji dan duže na planini. Karta "dodatni dan skijanja“ može da se kupi ukoliko je prethodno kupljena karta od petodnevne do devetodnevne ski karte za ski centar Kopaonik. Cena dodatnog dana skijanja za ovu kartu je 2000 dinara za Kopaonik.

    IZVOR: http://www.infokop.net/investicije/o...-skijanja.html
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #5820
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Znamo da je najavljivano proširenje osnežavanja na Gvozdcu, ali da javim na forumu da je to zaista i urađeno ove godine. Kao što svi znamo ranije nije bio osnežen "novi" deo Gvozdca (produžetak, tj. poslednji deo staze) i tu se dešavalo veoma često da ima kamenčića / "prljav" sneg itd.

    Sada na tom donjem delu staze ima postavljeno nekoliko žirafa, staza je u donjem delu osnežena kao i gore i nema ni malo kamenčića kao ranijih godina - tako da je to pun pogodak i po meni veliko osveženje

    (Inače od pre neki dan rade sve žice na skijalištu [osim Belih Reka koje neće raditi ove sezone] i većina staza, tj. sve "glavne")

    Danas počelo zatopljenje, vlažniji sneg (pogotovo na južnim stranama) ali i dalje odlično skijanje..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •