Strana 557 od 692 PrvaPrva ... 57457507547555556557558559567607657 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.561 do 5.570 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5561
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Dao sam ideju kako kroz ski pass moze da se finansira ski bus (u centru skuplji smestaj,a jeftiniji ski pass,vikend naselje-obrnuto,gde bi se kroz nesto vecu cenu pass-a finansirao bys)...Naravno da postoji i taj drugi nacin gde se kupuje ski bus karta...Doduse,u prvom slucaju je veci priliv sredstava,jer svi smesteni van centra placaju nesto skuplju ski kartu,ali se postavlja pitanje da li bi skijasima to bio preveliki namet ili bi bilo dobro prihvaceno...uostalom,SS treba da misle o tome...


  2. #5562
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mislim da Skijališta boli uvo za bus ovaj bus je uvela opština Raška pošto se Vikend Naselje nalazi na njihovoj teritoriji (kao i centar) i mislim da je ispravno postupila.

    Mislim da je Skijalištima bolji potez da uloži u žičaru sa haubama od Vikend Naselja nego da se zeza sa plaćanjem bus prevoza..

    Tvoj predlog je validan, ali mislim da je primer Ischgla drugačiji i da nije bila ideja da se finansira bus preko skupljeg ski passa - nego da se centar favorizuje - ako bi se takav model preslikao na Kopaonik onda bi npr. skijaši iz Brzeća plaćali skuplji ski pass a od ovog busa nemaju nikakve koristi. I onda se dođe do zaključka da u stvari samo skijaši (i ne samo skijaši, nego svi turisti) iz Vikend naselja imaju koristi od ovog busa - i da u stvari oni i trebaju da ga plaćaju

  3. #5563
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Videćemo kad profunkcioniše bus kako će to sve izgledati. Boje je svakao da busa ima nego da ga nema. Za četvoročlanu porodicu svakodnevni odlazak i povratak pa puta 7 dana neće biti jeftin. Skijanje je vid zabave i biznis pa bi „besplatni bus“ (Livigno, Les Menuires, Tignes itd) ljude više stimulisao da kruže po celom prostoru gde postoji ta linija od čega bi i ugostiteji i država (kroz porez) pa i opština (rast cene zemljišta, takse) imali samo koristi. Poznato je da na zapadu nema ništa besplatno ali oni to tako vešto troškovno upakuju da se turisti čini da bar nešto dobija besplatno (kao što je bus).

  4. #5564
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Taj autobus ce koristiti mali procenat ukupnog broja skijasa. Ako uzmemo da bi npr svaki peti skijas koristio usluge busa (iako je i to nemoguce jer ako u sred sezone npr ima 2000 skijasa na planini, a autobus ima kapacitet 100 ljudi to mu dodje 5%) na dnevnom nivou, skipass bi bio skuplji za 60 din (2x150/5), sto je po mom misljenju nista u odnosu na vec jaku cenu od 3200 din za ceo dan. Moze se naravno ostaviti opcija za one koji ne koriste usluge liftova da kupe kartu za bus i tako doprinesu prevozu. Mislim da bi se sa besplatnim prevozom dosta brze popularizovao bus i sam smestaj na liniji prevoza uz minimalni udar na dzep ukupnog broja skijasa. Takodje prevoznik bi dobijao konstantan priliv novca pa bi i njemu bilo isplativo da vozi i manje popularne termine, koji su u medjuprostoru izmedju pocetka i kraja skijaskog dana, pa bi i sama karta mogla da bude jeftinija, sto opet ukazuje na to da kroz skipas ne bi doslo do poskupljenja ni za ovih 60 din koje sam naveo kao primer.

  5. #5565
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Mislim da bi trebalo da se poveca boravisna taksa za npr. 10 dinara a da bus bude besplatan tj. da se bus finansira preko boravisne takse. Jer bus nece samo skijasi da koriste. Treba da se napravi matematika da se vidi da li bi tako bilo isplatljivo. Ovo je samo moj predlog. Verovatno postoje i drugaciji modeli finansiranja. Koliko kosta kombi prevoz od nekog hotela iz vikend naselja? Cisto me interesuje poredjenja radi jer vidim da svi ovi bolji hoteli tipa Milmari, Kraljevi cardaci itd. imaju svoj kombi prevoz ali ga naplacuju.

  6. #5566
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Za cardake mislim da ne naplaćuju. Baš smo proteklog vikenda bili kod njih na jedno noćenje i na recepciji su nam pomenuli da imamo uključen i bus prevoz do centra. Nije me zanimalo pošto smo ionako došli samo da prespavamo a parkirali na jarmu a bus im vozi samo do 17h. Uveče su osuđen na taxi ako ne pa svojim kolima.
    Inače, u centru su potpuno poludeli. Parking preko puta jata 500 dinara dnevno.

  7. #5567
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Meni je maltretiranje kad moram svaki dan na skijanje da idem kolima (nije sama cena parkinga). Taman nadjem dobro mesto za parking u mestu gde odsedam a potom moram svaki dan da ga isparikiravam, izuvam pancerice, zatim mlatim se sa parkingom u mestu gde je početna žičara (obično bude gužva itd). Izuzev kao ove godine za Cerviniju kad nadjemo značajno povoljniji smeštaj nešto dalje pa smo prinudjeni da koristimo auto.

  8. #5568
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Inače, u centru su potpuno poludeli. Parking preko puta jata 500 dinara dnevno.
    Ne samo preko puta JAT-a, cena parkinga je "standardizovana" i košta 500din/dan (3000/nedelja) što je velik skok u odnosu na prošlogodišnjih 300din/dan (2000/nedelja). Ove godine se cena običnog parkinga mnogo približila garaži (800din/dan)..

    Ako sam dobro razumeo upravo na tom mestu će da se pravi garaža uskoro - u saradnji sa Vojskom RS (pretpostavljam da je sve to njihovo zemljište).

  9. #5569
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Na onom velikom parkingu ispod konaka je i dalje 300 din/dan.

  10. #5570
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Bio sam na porodičnom skijanju prošle nedelje. Savršena nedelja.

    Parking je bezobrazno skup, ali iako su lopatari "povoljniji" bilo mi je mrsko da im dajem pare. Tu nema volje da se reši taj problem i pušteno im je da se tako ponašaju.

    Staze su prilično opterećene i ima mnogo kamikaza, pogotovo vikendom. Ko zna kolika bi gužva bila da žice rade u punoj brzini. Isklopive žice rade oko 3,6 m/s... znači negde oko 2/3 kapaciteta, tako da većih gužvi u redovima nije bilo, ali i to je bilo dovoljno da na nekim stazama bude previše skijaša. Jedino Gobelja ima kapacitet da staze prime sve skijaše jer jednu žicu pokriva 6 staza.

    Na Mari je i dalje najveći čep, a paradoks je da tu stazu skoro pa niko ne skija. Bele reke nisam obišao jer sam čuo da su u lošem stanju pa me mrzelo da se odgurujem do tamo. Al nas zato nije mrzelo da se odgurujemo do početka Ledenica. Šteta što sidro nije u funkciji... staza je savršena.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •