Strana 386 od 692 PrvaPrva ... 286336376384385386387388396436486 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.851 do 3.860 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3851
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    a to ko je u pravu i ko ima prednost na kraju krajeva nije uopšte bitno ako te neko slomi .
    @wlad, mnogi forumasi se verujem, nece sloziti sa tobom, a ni ja: sve dok te "omashuje" uopste nije bitno ko je kriv za postovanje pravila, a ko ne. Medjutim, ako do sudara i loma dodje, e onda itekako postaje bitno, tek onda.. Na zalost, to najbolje znaju @Roman i njegova Masa, @SRB_PI, itd...

    Pretpostavljam da si hteo da kazes da kad dodje do 5ranja licnom neopreznoscu skijasa u smislu blejanja na opasnim mestima, dzabe cela zezancija oko toga i da svako pre svega treba da vodi racuna o svojoj glavi na ramenima - u tom slucaju se slazem.

    Treba, naravno, napraviti razliku izmedju neopreznog skijasa u smislu neopreznog prema situaciji recimo zaustavljanja po sred staze ili neopreznog ukljucivanja, dakle prema samom sebi i jednog, nazovimo ga "kamikazom", mislim da je jasno o kom i kakvom skijasu je rec... pozz

  2. #3852
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kažem džaba posle ko je kriv ako se slomiš, treba da pazimo da do toga ne dodje. Meni može SS da kaže i da mogu da stojim po sred staze a ja to neću da radim i ako ću da budem u pravu, ne interesuje me ko je u pravu a ko nije dok god su moja deca i ja bezbedan... Naravno da poštujem bezbednost drugih kao i svoju, ali svako pre svega treba da čuva sebe .

  3. #3853
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    ja stižem sutra na tri dana....
    i ja se vratih sinoć odozgo mokar ko miš, kuku lele kad nas oplete ona kiša oko 13,30h, uhvati nas na vrhu malog Karamana, i dok se sjurišmo dole do centra mokro sve na nama, s oproštenjem i gaće mi bile mokre... ali zato u sredu fantastičan dan,spržilo me po licu samo tako...evo malo fotki...
    Priložene slike Priložene slike

  4. #3854
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    i još malo...
    Priložene slike Priložene slike

  5. #3855
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    neću više
    Priložene slike Priložene slike

  6. #3856
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja nigde nisam pominjao da skijaš iznad ima prvenstvo, uvek tvrdim da onaj ispod ima. Samo što je isto tako jasno da ne treba da se zadržavaš po sred staze a još manje na nepreglednim terenima (a deo ispod prelomnice je definicija nepreglednog dela staze).

    U svakom slučaju onaj ko stoji po sred staze ili na nepreglednom delu staze rizikuje da će biti udaren/povredjen a to ko je u pravu i ko ima prednost na kraju krajeva nije uopšte bitno ako te neko slomi .
    1000% se slazem , i dodao bih da je stajanje na sred staze bas kao i kamikaza skijanje "strucnjaka" pored (ne)zdravog razuma takodje stvar kulture i vaspitanja koje se nosi iz kuce a nazalost sa svakom novom generacijom u Srbiji toga je sve manje , jer roditelji sve manje vaspitavaju decu - to radi pink :(

    Nego primetio sam da više nema ovih iz GSS-a kao pre da se skijaju po stazama. Izgleda da su sada negde smešteni pa čekaju pozive, ili im je skijanje dosadilo
    Tu su uvek negde blizu staza , ja sam ih stalno vidjao u Rtnju vreme dok rade zice ...

    @Plecko
    Super su slidze !
    Izmenio/la -Miki-; 22.03.2013 u 23:51. Razlog: dopuna

  7. #3857
    Member
    Datum registracije
    26.01.2012
    Godina
    41
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Pa nije ona kriva nego ti - ako je neposredno pre tvog nailaska stala, nije ni mogla da se skloni u stranu po slovu zakona - a ako je stajala tu duze vreme, ona je napravila prekrsaj sto se nije pomerila u stranu (FIS pravilo broj 6 - i to MOZDA samo ako je uzan deo staze i nepregledan, ako nije, onda ga NIJE ni prekrsila) , a ti si napravio prekrsaj FIS pravila broj 2...

    Samo da dodam - pravo prvenstva u kretanju stazom ima DONJI skijas i on NIJE DUZAN da bleji gore i gleda da li ce mozda nekom da "presece putanju" - FIS pravilo broj 3. Jedino je duzan da pogleda kad se "ukljucuje" u saobracaj... Licno mu je pametnije da gleda kad god moze jer ima ludaka koji jure...

    http://www.fis-ski.com/uk/insidefis/...0fisrules.html

    Za one koji ih jos nisu primetili na pocetku SVAKE zice:

    1. Respect for others

    A skier or snowboarder must behave in such a way that he does not endanger or prejudice others.

    2. Control of speed and skiing or snowboarding

    A skier or snowboarder must move in control. He must adapt his speed and manner of skiing or snowboarding to his personal ability and to the prevailing conditions of terrain, snow and weather as well as to the density of traffic.

    3. Choice of route

    A skier or snowboarder coming from behind must choose his route in such a way that he does not endanger skiers or snowboarders ahead.

    4. Overtaking

    A skier or snowboarder may overtake another skier or snowboarder above or below and to the right or to the left provided that he leaves enough space for the overtaken skier or snowboarder to make any voluntary or involuntary movement.

    5. Entering, starting and moving upwards

    A skier or snowboarder entering a marked run, starting again after stopping or moving upwards on the slopes must look up and down the slopes that he can do so without endangering himself or others.

    6. Stopping on the piste

    Unless absolutely necessary, a skier or snowboarder must avoid stopping on the piste in narrow places or where visibility is restricted. After a fall in such a place, a skier or snowboarder must move clear of the piste as soon as possible.

    7. Climbing and descending on foot

    A skier or snowboarder either climbing or descending on foot must keep to the side of the piste.

    8. Respect for signs and markings

    A skier or snowboarder must respect all signs and markings.

    9. Assistance

    At accidents, every skier or snowboarder is duty bound to assist.

    10. Identification

    Every skier or snowboarder and witness, whether a responsible party or not, must exchange names and addresses following an accident.
    Ako je normalno da neko stoji na sred staze i to ispod "prelomnice", ako se tako kaze, a pod tim mislim na propad staze gde ti ne vidis iz daljine sta je ispod, onda sam ja zaista kriv... Gospodjica je stajala i cavrljala sa drustvom koje je stajalo 10m iznad. Nije se ni okrenula da pogleda kad sam se razbio...
    Meni nije normalno da se stoji na sred staze pa ni na stazi ravnoj kao masinac ili sirokoj kao suncana dolina. Ne znam ta fis pravila pa mozda gresim. Po meni je sustina u zdravom razumu... U svakom trenutku misli na svoju bezbednost i time ces sacuvati i druge na stazi od tebe...

    Sto se tice pravila broj 3, mislim da apsolutno skidanje odgovornosti sa skijasa koji je nizbrdo nije na mestu. Po tome ovaj sto je dole moze da radi sta hoce kao da je staza njegova a ostale iznad ko j..e. Svi treba da paze sta se oko njih desava. Veci deo odgovornosti jeste na ovom gore ali i donji mora da pazi i da prati sta se desava iza njega...(koliko moze, naravno)

  8. #3858
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Donji skijas ima obavezu da izbegava zaustavljanje sem ako nije preko potrebno i da vodi racuna kad se "ukljucuje u saobracaj", inace skoro, pa da moze da radi sta hoce.
    Gornji mora da pazi. Takav je zakon, nisam ga ja pisao, a nasi su ga uglavnom prepisali...
    Nase je da postujemo zakon, a ako mislimo da zakon ne valja, pravac skupstina, neka p.stranka, pa parlamentarna borba itd...

    Inace, pravilo broj 1 podrazumeva i odgovornost donjeg skijasa, tako da sa njega nije ista u potpunosti skinuta...
    Izmenio/la macak011; 23.03.2013 u 19:25.

  9. #3859
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Ebo ja samo da javim, danas stvarno savrsen dan na kopu, sunce, blagi minus cini mi se, sneg tvrd precizan, i ne tolika guzva...videcemo sutra kako je...

  10. #3860
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Proslo nedeljno skijanje.

    Vremen nas nije sluzilo. ali puderast sneg u subotu je bio bozanstven.

    http://youtu.be/GeGauW5fH0I

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •