Strana 559 od 692 PrvaPrva ... 59459509549557558559560561569609659 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.581 do 5.590 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5581
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Volim da skijam brzo i uvek kad procitam ovako nesta najezim sem.Nadam se da ce covek biti dobro.

  2. #5582
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2008
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Nazalost, covek je preminuo pre 2 dana i danas je sahranjen. Povrede su bile takve da nije su sanse da prezivi bile male.

    Tuga...


  3. #5583
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    U vezi tog jurcanja na stazi kao da je spust kad sam sad bio na Kopaoniku sestra je cula razgovor gde je GSS oduzela coveku ski pas jer je divljao na stazi. Mogao je nekog da povredi ne daj boze i ubije.

  4. #5584
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Ja sam isto video kod Karaman Greben zice gde je instruktorka drzala predavanje jednom liku pa mu je potom radnik nesto ocitavao na ski pasu.Pretpostavljam da mu je to bilo upozorenje pred oduzimanje.

  5. #5585
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Oduzimanje ski pasova zbog divljanja na stazi je (sasvim opravdano) standardna praksa u Zapadnim ski centrima.
    U Italiji, na primer, ski patroleri su policajci.

  6. #5586
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Skijaš mora da skija tako da ono bude prvenstveno bezbedno za druge ljude koji su na stazi. Volim da skijam brzo kad je staza poluprazna, medjutim čim vidim "gužvu" na stazi odmah usporim. Pravo su mi uživanje široki karving zavoji (Gobelja je zakon za taj stil) što na Kopaoniku na drugim stazama mogu retko da vozim zbog previše ljudi na stazi i to se svodi onda na uske zavoje uz rub staze.
    Kopaonik je prenatrpan sa skijašima jer ima mali broj staza a ljudi je svake godine sve više i više. Kamikaza ima svugde ne samo na Kopaoniku. Mene je u Tignesu klinac udario sa ledja tako jako da me izuo iz skija a vozio sam prilično brzo. Ja sam na svu sreću brzo ustao sav dezorjentisan a on je samo stao pogledao me i nastavio da juri pravo sa nekim čudnim pluženjem. Mislim da na ski stazi treba raditi i test i na droge za te ludake. Skijanje je sam po sebi opasan sport, tako da čovek može da nauči da skija i da uživa na stazi ali onda naleti neki gmaz i pošalje čoveka na traumatologiji. Svake godine u skijalištima u Alpima pogine u proseku (tako kaže statistika) tridesetak skijaša (deo zbog lavina) a desetine hiljada budu povredjene. Zato pamet u glavu i oči i napred i pozadi kad se skija.

  7. #5587
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2015
    Godina
    32
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Odlican dan danas. Suncan, blag minus, ma milina skijati. Utisak su malo pokvarile staze na kraju koje su bile prepune leda. Crna duboka i krčmar u donjim delovima su bili u oblaku ceo dan i bilo je pravo iskustvo skijati prvi put u takvim uslovima, lagano i oprezno ali sam uzivao. Na zalost dosao sam jutros na planinu i upravo putujem kuci ali veoma zadovoljan



  8. #5588
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Na žalost, dok ne padne mnogo više prirodnog snega, čim se gornji sloj skine, skijaš na ploči. Mi smo danas stigli i odradili pola dana, uživanje i šteta za maglu. Optimistički otišao na gvozdac, prvi deo bez problema, a na pola magla i puno kamenčića na dnu. Redar je kupio, ali je baš bilo mnogo.

  9. #5589
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja brojim sitno. Još 6 dana ali gledam prognozu i plače mi se. Na w2u za četvrtak / petak /subotu (dalje nema) piše 8, 10 i 9 stepeni u toku dana. 😬

  10. #5590
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    2,4.6 stepeni

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •