Strana 461 od 692 PrvaPrva ... 361411451459460461462463471511561 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.601 do 4.610 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4601
    Member
    Datum registracije
    27.09.2013
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Ima li nekoga na Kopu da da info sa lica mesta?

  2. #4602
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Pajche, jedino imam utiske od vikenda ako ti nesto znaci. Za ovo doba godine i s obzirom na zimu kakva je bila moram da priznam da sam se lepo iskijao. Snega ima dovoljno, dosta staza radi. Meni je najlepse bilo na Ledenicama i Gvozdcu.

  3. #4603
    Member
    Datum registracije
    27.09.2013
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Hvala na infu. Mislio sam da ce biti temp u plusu debelom, ali krecu se oko nule tako da je podloga verovatno i dalje dobra, za ovo doba godine. Ja krecem danas pa se nadam da ce me vreme posluziti i da nece biti magle.

  4. #4604
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Snega ce biti do duboko u Aprilu, ali kvalitet skijanja je pitanje.Trenutno je losiji sneg nego po suncanom danu i 7-8 stepeni. Vlaznost je velika i sneg je mokar, pa su staze dosta vodene. Kad prestane da pada i ako se zadrzi hladno, moze se ocekivati solidno skijanje za ovo doba godine.

  5. #4605
    Junior Member
    Datum registracije
    23.02.2014
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Da li neko moze da mi kaze dokle ce raditi zicare na kopaoniku? Dokle obicno traje ski seznona?

  6. #4606
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    ka kapiram, da ako budu iole uslovi dozvoljavali, da ce da guraju do uskrsa

  7. #4607
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Danas bi se reklo da je dosta bolje za skijanje nego juce. Reklo bi se da su umereni mraz i suv vazduh "ispili" sneg i da vise nije vodeno. Deluje sve lepo utabano.
    Pre vestackog osnezavanja, sezona je trajala do prve polovine Aprila, a poslednjih godina i do Maja. Na Kopu su radnici naucili da dobro odrzavaju sneg. Kad padne veci sneg, oni ga nagomilaju sa strana, da se duze zadrzi, pa po potrebi dodaju na stazu, pripremaju vestacki sneg cim uslovi dozvole itd. Nemojte ocekivati ne znam kakav kvalitet samog snega, sem sto naleti poneki hladniji a vedar dan, ali priroda ne bira vikend za takvo vreme, pa valja nekad otici i u toku sedmice.

  8. #4608
    Junior Member
    Datum registracije
    23.02.2014
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Hvala na informacijama.

  9. #4609
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Subota 29. mart 2014.

    Otisli u subotu na dan i ispisali se za ovu sezonu.
    Staze koje rade su ok odrzavane, ali u ovim vremenskim uslovima sneg je jaaaaako tezak i spor. Nema nocnog minusa, pa sneg na stazi brzo postane raskvasen i tezak. Na vrhu Pancica, prelasku sa KGB na Mali Karaman, i na Marinim vodama, ima nekoliko gomila snega koje strpljivo cekaju svoju priliku da produze sezonu sto dublje u april..opet, ako im to dozvoli temperatura i vetar.
    S obzirom na zimu iza nas sa minimalnom kolicinom padavina, skidam kapu na odrzavanju stazu. Vidimo se vikendima gore, Boze zdravlja, ali tek od decembra .
    Priložene slike Priložene slike

  10. #4610
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Od petog aprila ponovo zahladjenje, minus i sneg:
    http://m.yr.no/place/Serbia/Central_...onik/long.html

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •