Strana 335 od 692 PrvaPrva ... 235285325333334335336337345385435 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.341 do 3.350 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3341
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Ne pisite svasta,niko ne moze da ti oduzme ski pas,zbog voznje van zvanicnih staza,ako time ne ugrozavate neciju bezbednost,ili bezbednost skijalista...jedino ako to negde nije drugacije regulisano,a kod nas nije,zato manite se price.
    Pa ja koliko sam shvatio jeste zabranjeno.

    Zakon o javnim skijalištima, član 55. stav 15:Skijaš je OBAVEZAN da za skijanje na skijalištu koristi ISKLJUČIVO markiranu stazu, osim u slučaju opasnosti.

    To sto smo mi navikli da sami tumacimo zakon pa da posle kukamo na sav glas to je karakterna osobina Srba.

    U svakom slucaju treba napraviti vise neuredjenih staza, a i ideja Akole je zanimljiva i mislim da bi to mogao biti dobar predlog za SS da uzme u razmatranje.

    Inace vest sa pocetne strane sajta. Danas je otvorena staza za nordijsko trcanje duga 5km i nalazi se na prostoru izmedju karam grebena i malog karamana.

    Jos jedan pomak u ponudi skijalista na Kopaoniku.

  2. #3342
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ne mogu meni Skijalista Srbije da oduzmu ski pas, zato sto ja skijam van markiranih staza,u tome je sustina,ako nikoga ne ugrozavam,jer cak ni markirane staze,to zemlljiste, nije vlasnistvo Skijalista Srbije,a pogotovo ne mogu da me sprece ako skijam po nacionalizovanoj sumi mog pradede,a tih pola zakona je cak i protivustavno,nego stoje da bi ih,kao imali,a u stvari su nesprovodljivi,pogotovo ne oduzimanjem ski-pasa.

  3. #3343
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Ne mogu meni Skijalista Srbije da oduzmu ski pas, zato sto ja skijam van markiranih staza,u tome je sustina,ako nikoga ne ugrozavam,jer cak ni markirane staze,to zemlljiste, nije vlasnistvo Skijalista Srbije,a pogotovo ne mogu da me sprece ako skijam po nacionalizovanoj sumi mog pradede,a tih pola zakona je cak i protivustavno,nego stoje da bi ih,kao imali,a u stvari su nesprovodljivi,pogotovo ne oduzimanjem ski-pasa.
    Pa ti onda budi mangup pa idi vozi i kad ti dodju ovi iz GS da ti uzmu skipass, ti im tumaci ustavnost zakona... Dakle jedno je to sto ti pricas, mi kazemo kako stvari stoje i da oduzimaju skipasove... Postoje tereni koji nisu ocisceni od kasetnih bombi i naravno da tu ne bi trebalo da pustaju ali i ja mislim da bi na nekim delovima bilo okk da puste ali na sopstvenu odgovornost ali ipak ne pustaju...

  4. #3344
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    zakon kaze:
    Skijaš je OBAVEZAN da za skijanje na skijalištu koristi ISKLJUČIVO markiranu stazu

    Znaci, na skijalistu, skijanje van staze jeste krsenje zakona. Postavlja se pitanje:
    1. koje su sankcije za krsenje ovog zakona
    2. ko ih propisuje odnosno ko je ovlascen da ih propisuje
    3. ko je ovlascen da ih sprovodi

    ili, drugim recima:
    - da li se radnici Skijalista tretiraju kao sluzbena lica kojima moramo da odgovorimo na zahteve, ili nemamo nikakve obaveze da im dajemo i pokazujemo bilo sta
    - ko je propisao da se oduzima ski pass za tako nesto, i u kom slucaju (slicno kao BusPlus, na primer)
    - ako su Skijalista, da li su ovlasceni da propisuju to
    - ako SS sprovode zakon i kontrolu, cemu sluzi policija?

    I prakticno pitanje: ako nemam skipass, sta ce da mi oduzmu. Znaci: krenemo nas petoro-sestoro zicarom. Jedan od nas pokupi sve skipassove i spusti se regularno stazom i ceka na kraju. Ostali voze offpiste, kako im se hoce. Ako ih zaustave redari, oni nemaju skipass kod sebe, tako da nema sta da im bude oduzeto

  5. #3345
    Hooked vuca avatar
    Datum registracije
    20.01.2011
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    @HEROES

    Jel vozis kola nocu po parkovima i trotoarima? Nema nikog, ne ugrozavas saobracaj, miran si, tih, nikog ne idras, ne gazis travu i ne unistavas drzavnu a ni privatnu svojinu? Ne? Sto?

    Pravilom je propisano tako i to je kraj ... sve sto radis mimo pravila je na tvoju odgovornost i ako nadlezni zele - mogu bez problema da te kazne ...

  6. #3346
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    da donekle odgovorim sam sebi:

    ukratko iz: http://www.paragraf.rs/propisi/zakon...jalistima.html
    -----------------------------------------------------

    5) Neobezbeđene staze

    Član 26

    Na divljim ski-stazama, neobezbeđenim stazama i van skijaških staza skijaši se skijaju na sopstveni rizik.

    Skijaški centar skijašima na neobezbeđenim stazama pruža uobičajene informacije o vremenu, snežnim padavinama i opasnostima od zavejavanja.

    U cilju sprečavanja korišćenja divljih ski-staza, skijaški centar je obavezan da u okviru skijališta postavi odgovarajuća upozorenja i znake.



    Član 31

    Prevoz žičarom je oblik javnog prevoza i obavlja se prema utvrđenom redu vožnje, koji mora biti uočljivo istaknut na polaznoj i završnoj stanici.

    Skijaški centar obavezan je da skijaše upozori na odgovarajući način o mogućnosti oduzimanja ski-pasa zbog ponašanja suprotnog ovom zakonu i pravilima o redu na skijalištu.



    Član 54

    Redar u vršenju svojih dužnosti ovlašćen je da:

    1) privremeno obustavi, do konačne odluke šefa staza, upotrebu skijališta ili nekog njegovog dela na kome održava red, ako postoje okolnosti u kojima upotreba staze nije dozvoljena;

    2) upozori, odnosno udalji sa skijališta ili njegovog dela lica koja se ne pridržavaju pravila utvrđenih ovim zakonom i pravila o redu na skijalištu, koja ne raspolažu ispravnom skijaškom opremom, koja prave nered na polaznim stanicama žičara ili su pod uticajem alkohola ili droge;

    3) prekine rad žičara ski-liftova dok se ne uspostavi red na ulaznim ili izlaznim stanicama žičara;

    4) obavesti turističkog inspektora ukoliko se skijaš ili drugi neposredni korisnik skijališta u korišćenju skijališta ne pridržava utvrđenog reda na skijalištu;

    5) oduzme, trajno ili privremeno, kartu za vožnju žičarom skijašu ili drugom licu koje se i pored opomene redara ponaša suprotno odredbama ovog zakona, vozi na nizbrdici ugroženoj lavinom, ne poštuje znake zabrana i uputstava, postupa suprotno nalozima službe spasavanja ili ponovljeno čini povrede utvrđenih pravila ponašanja na skijalištu;

    6) uskrati jednu ili više vožnji žičarom licu koje svojim ponašanjem ugrožava ili može ugroziti bezbednost upotrebe skijališta, odnosno žičare (pijana lica i lica pod uticajem droge, lica koja se ne pridržavaju utvrđenih pravila o ponašanju na skijalištu, lica koja sa sobom nose nedozvoljene predmete i sl.).

    Kada skijaš ili drugo lice na skijalištu postupi suprotno nalozima redara ili pruži fizički otpor, o tome se bez odlaganja obaveštava ovlašćeno lice organa unutrašnjih poslova.



    Član 76

    Novčanom kaznom od 5.000 do 50.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice:

    1) ako koristi motorne sanke suprotno članu 27. stav 4. ovog zakona;

    2) šef staza koji suprotno članu 52. stav 3. ovog zakona odobri korišćenje staze iako nisu ispunjeni svi uslovi za njeno bezbedno korišćenje;

    3) ako ne postupi po nalozima redara (član 54. stav 1);

    4) skijaš ako vožnjom teže ugrozi bezbednost na ski-stazi (član 55. stav 2. tačka 2);

    5) skijaš ako uništi, ukloni ili ošteti oznake ili signalizaciju na skijalištu (član 55. stav 3. tačka 2).

    ---------------------------------------------------

    Dakle redar u principu ima pravo da oduzme ski pass. Duzan je da prethodno izda opomenu, ali ako se to svodi na rec redara onda nema poentu, smisla bi imalo jedino da zapise broj ski passa i da se opomena negde zabelezi, inace moze da kaze da je vec opominjao.

  7. #3347
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Ne mogu meni Skijalista Srbije da oduzmu ski pas, zato sto ja skijam van markiranih staza,u tome je sustina,ako nikoga ne ugrozavam,jer cak ni markirane staze,to zemlljiste, nije vlasnistvo Skijalista Srbije,a pogotovo ne mogu da me sprece ako skijam po nacionalizovanoj sumi mog pradede,a tih pola zakona je cak i protivustavno,nego stoje da bi ih,kao imali,a u stvari su nesprovodljivi,pogotovo ne oduzimanjem ski-pasa.
    Ne oduzimaju ti oni pravo da skijas..oduzimaju ti ski pass i koriscenje ski liftova...
    Tako da ti mozes uz djedovinu pjeske i skijaj koliko oces...

  8. #3348
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Ljudi, jel neko trenutno na Kopu da kaze kakvo je vreme gore i kakve su staze? Ima li guzvi?
    Mozda bi bilo dobro da se otvori posebna tema o svim ovim pravilima o skijanju. Iscitah 5 strana u -Novosti sa Kopaonika-, kad ono samo neki zakoni i clanovi zakona itd :-))))

  9. #3349
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano kop

    Ljudi, jel neko trenutno na Kopu da kaze kakvo je vreme gore i kakve su staze? Ima li guzvi?
    Mozda bi bilo dobro da se otvori posebna tema o svim ovim pravilima o skijanju. Iscitah 5 strana u -Novosti sa Kopaonika-, kad ono samo neki zakoni i clanovi zakona itd :-))))

  10. #3350
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    nisam na kopu ali sam na netu, haha! prognoza -1 za danas, pada slab sneg, a magla na svim kamerama..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •