Strana 445 od 692 PrvaPrva ... 345395435443444445446447455495545 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.441 do 4.450 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4441
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Znaš kako, cena karte u bioskopu za odličan film od 2.5 sata i loš film od 90min je često ista. Tj. skoro po pravilu. Hoće se reći, postoje usluge koje koštaju uglavnom koliko koštaju, tako se uspostavilo na tržištu, bez obzira na preciznu metriku (jer cepači karata, prodavci kokica, čistači, obezbeđenje i kinooperateri koštaju u svojoj smeni uglavnom isto, bez obzira da li ti u sali budeš 95 ili 115 minuta).

    U slučaju SS postoji i logistički problem: na politiku cena saglasnost daje Vlada, pa je količina energije potrebna nekome da istera VANREDNI popust (usled vremenskih neprilika) takođe vanredno velika.

    Razumem te šta pričaš, ali taj popust nije pitanje odluke, niti je čest i na drugim mestima. Zato, probaj da se ne nerviraš i uživaš u skijanju. Kakvo god bilo, jedna je od najlepših stvari pod kapom nebeskom...

  2. #4442
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ja sam danas sa uzivanjem skijao jer nije bilo guzve.
    Magla je oterala vecinu skijasa, zatim je jak vetar sa snegom oterao polovinu onih na stazi.
    Sneg onaj najsporiji moguci.

    Prava planina, kada pokaze zube.

    Ko kaze da je moglo da se skija u duksu, nije skijao danas. Spustam se niz stazu i vetar me zaustavi u mestu na nizbrdici kao rucnu da sam potegao.

  3. #4443
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    @Peras
    Slazem sa zamerkama u vezi cene ski pasa , ali cinjenica je da svi koji dodju na Kop znaju cinjenicno stanje.Uslove i broj staza koje rade kao i nepromenjenu cenu sp i spremno placaju. Koliko sam pratio situaciju gore skijasa ima vise nego dovoljno (da ne kazem da je guzva) i zasto bi SS korigovao cene ?

    Da je skijaliste poluprazno onda bi spustili cene jos kako - prosle godine su uveli one popuste od ponedeljka do cetvrtka bez problema, a sad izgleda ne moraju ....

    Ova sezona je zaista katastrofalna sto se tice skijanja/snega i zime uopste i niko nije kriv zbog toga.Opet SS svaka cast sto ima kakvog takvog skijanja na Kopu i to ima svoju cenu . Ko smatra da nije vredno cimanja i para ne treba da ide, a ko ode prihvatio je sve ovo i ne treba da se buni ...

    Pozz

  4. #4444
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Ko kaze da je moglo da se skija u duksu, nije skijao danas. Spustam se niz stazu i vetar me zaustavi u mestu na nizbrdici kao rucnu da sam potegao.
    Evo, ja sam u 9:00 izašao na stazu i odustao. Previše gusta magla i previše toplo i vlažno da bi bacio jedan dan od skipassa 10 u sezoni. Ako bude snega kasnije, doći ću opet. Imam još za dva vikenda. Nije mi juče bilo pod moranje da skijam kroz mleko. Ubija me u pojam spuštanje kao po jajima da slučajno se ne pojavi neko ispred mene odjednom a ove sezone sam već 5 dana tako skijao. kreneš niz Pančić i pola staze ne vidim ni svoje skije.
    A sad se spremam za posao i plače mi se (pogledao kamere).

  5. #4445
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Jedna stvar je bitna uvezi sa cenama ski pass-a, a to je da su Skijalista Srbije javno preduzece i odluke o ceni ne donosi onaj zicnicar u dogovoru sa gazdom, sto je slucaj npr. na privatnoj stazi na Divcibarama. Jednom godine je bila guzva na Divci za Sretenje, a nisu stigli da utabaju novi sneg i dali su svima probnu voznju, a u medjuvremenu se zicnicar cuo sa gazdom i dogovorili su se da prepolove cenu ski pass-a. Kupili smo karte, spustili se jos po jednom i zakljucili da je nemoguce skijati. Radi pola staze, a od pola tog dela pocinje red. Pitali smo momka da vratimo ski pass i on je prihvatio i vratio lovu. E to se ne moze nikako dogoditi u SS i to je potpuno razumljivo sa moje strane. To preduzece ima skupstinu na kojoj se usvaja cena karte i uslovi popusta (3 ili manje staza 40% popust). Da li je sneg bljuzgav, da li sunce pece, da li je magla, to njih ne zanima i promene cene nece biti.

  6. #4446
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    Nismo govorili o suncu i magli, nego o broju staza koje rade ili, bolje receno, koje su upotrebljive. Niko od nas ne misli da, cim se promeni vreme, treba hitno da se odrzi skupstina SS i odredi cena ski pasa za taj dan.

  7. #4447
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    A sad se spremam za posao i plače mi se (pogledao kamere).
    ^marfijev zakon.

    Inace skijao sam juce od 12-16h. Na vrhu svake staze vetar je probijao garderobu, skijasa nije bilo mnogo, posebno na stazama van centra. Magla je bila manja nego u 9h.

  8. #4448
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Jutros staze u 9 spremne, odstampane i u isto vreme tvrde kao kamen. Nocas bio minus ali topove, čini mi se, nisu pustali, pa su se staze stvrdnule kao beton. Tokom dana malo popustile pa se otkrio led na brojnim stazama. Video sam par povreda danas i momci iz GSS su intervenisali. Inače suncano bilo celi dan danas.

  9. #4449

  10. #4450
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Danas ski staze opet super pripremljene. Jutros odlično skijanje sve do 13h. Tokom noći i celog dana je duvao topli vetar koji je samo topio sneg da bi ok 14h danas sneg već prelazio u vodu. Na stazama kasasto i staze su progledale. Ako T ne ode u minus i ne padne sneg uskoro onda ostaje samo pre podne za skijanje. Nema prevelike guzve na stazama.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •