Strana 504 od 692 PrvaPrva ... 4404454494502503504505506514554604 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.031 do 5.040 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5031
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Hvala puno na odgovorima. Ja sam do sada uvek isao preko Josanicke na skijanje. Jednom sam se spustio motorom preko Rudnice (bilo je leto)i izgledalo mi je mnogo lakse i brže. Ipak tada nisam išao prema Kraljevu već prema Pazaru. Probaću sutra preko Rudnice. Po onoj narodnoj: "Kartu čitaj, seljaka pitaj" :-)

  2. #5032
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Moja prijateljica iz inostranstva dolazi na Kopaonik, pa pita koja od crnih staza na Kopaoniku se moze smatrati najtezom, a koja najlaksom. Da napomenem da je odlican skijas.

    Ja sam proveo 4 dana oko NG tamo, ali tada vecina staza nije radila (od boljih samo crvena Duboka, i crna ali do medjustanice), a posto nisam pre toga bio vise od 20 godina, nisam mogao se setim tezine ostalih crnih staza.

    Kako biste ih poredjali prema tezini od laksih do najtezih (mislim samo na crne)

    Ledenica, Gobelja, Gvozdac, Duboka .............

    Od crvenih su definitivno Krcmar i Duboka najbolje.

    Vidim da sneg ozbiljno pada, ali da trenutno svi kapaciteti rade punom parom ...........

  3. #5033
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Sta ja znam,evo po meni(1 kao najteza;4 najlaksa)
    1. Ledenica (ovo je moje rangiranje,a vise puta sam se lomila na tim ledenicama)
    2. Duboka (ima taj nezgodni levak,guzva,blag pocetak,ne volim)
    3. Gvozdac (mnogi ce reci da je najteza,ali staza je lepa,ne visi,zahtevna,ali meni nekako lepa)
    4. Gobelja (budimo realni to je crvena staza,sa kao crnim delovima,po meni nista teza od crvene Duboke)

  4. #5034
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Kako stvari stoje na Kopu danas? Na kamerama vidim neverovatnu maglu i bas lose vreme... jel ima vetra?
    Razmisljam da dodjem sutra, ali prognoza ne obecava.

    Jel moze da se skija danas?

  5. #5035
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mazzystar Pogledati poruku
    Moja prijateljica iz inostranstva dolazi na Kopaonik, pa pita koja od crnih staza na Kopaoniku se moze smatrati najtezom, a koja najlaksom. Da napomenem da je odlican skijas.

    Ja sam proveo 4 dana oko NG tamo, ali tada vecina staza nije radila (od boljih samo crvena Duboka, i crna ali do medjustanice), a posto nisam pre toga bio vise od 20 godina, nisam mogao se setim tezine ostalih crnih staza.

    Kako biste ih poredjali prema tezini od laksih do najtezih (mislim samo na crne)

    Ledenica, Gobelja, Gvozdac, Duboka .............

    Od crvenih su definitivno Krcmar i Duboka najbolje.

    Vidim da sneg ozbiljno pada, ali da trenutno svi kapaciteti rade punom parom ...........
    Nema tu velike mudrosti, najteža staza je svakako Bela Reka II, pod uslovom da je otvorena za skijanje a uglavnom nije otvorena.

    Ako je ne računamo, onda su najzahtevnije dve "sestrinske" staze -, Gvozdac i Ledenice. Pa crna Duboka. Što se Gobelje tiče, ne spada u to društvo.

    Najlakša staza je Jaram, od Gobelje prema Karamanu. Na ovoj kukavnoj najnovijoj ski-mapi Kopaonika označena brojem 11.

  6. #5036
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mazzystar Pogledati poruku
    moja prijateljica iz inostranstva dolazi na kopaonik, pa pita koja od crnih staza na kopaoniku se moze smatrati najtezom, a koja najlaksom. Da napomenem da je odlican skijas.

    Ja sam proveo 4 dana oko ng tamo, ali tada vecina staza nije radila (od boljih samo crvena duboka, i crna ali do medjustanice), a posto nisam pre toga bio vise od 20 godina, nisam mogao se setim tezine ostalih crnih staza.

    Kako biste ih poredjali prema tezini od laksih do najtezih (mislim samo na crne)

    ledenica, gobelja, gvozdac, duboka .............

    Od crvenih su definitivno krcmar i duboka najbolje.

    Vidim da sneg ozbiljno pada, ali da trenutno svi kapaciteti rade punom parom ...........
    С обзиром да добро пада, а има доста снијега, можда Бела Река 2 буде радила. То је убедљиво најзахтевнија стаза. Слажем се са Сунчицом у већини ал би пермутовао Леденице и Гвоздац

  7. #5037
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Hvala vam svima na brzim odgovorima. Potpuno sam zaboravio na Belu reku II, iz prostog razloga sto je retko kada u funkciji (ali izgleda da radi ovih dana). Tamo definitivno nisam nikada ni skijao (sto i nije cudo jer sam na Kopaoniku bio daleke 1991.godine)


  8. #5038
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    Bela reka I Dvosed 800 09:00 - 16:30 (samo za izvlačenje) Prohodno
    Bela reka II Dvosed 800 09:00 - 16:00 (samo za izvlačenje) Prohodno

  9. #5039
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    ^pretpostavljam da to znaci da se Bele reke mogu skijati neutabane ?

    @mazzy

    Iskijace ona te staze za par sati, pa nema neke nauke na koju da ide.

    Meni je od tih najteza ona koja je u datom trenutku najopterecenija i obrnuto. Odrana staza, led, skijasi popadali, veliki hupseri, to mi nije omiljeno.

    Ledenice najbolje drzi zbog orijentacije i male opterecenosti (bar prosle godine), pa je za mene najlepsa i ako hoces najlaksa za voznju.

  10. #5040
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    U četvrtak prošli je bila gomila snega pored žice (na početku BR2) nisam gledao u kakvom je stanju staza, možda neko ko je išao žicom zna (mada je palo dosta u međuvremnu)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 9 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 9)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •