Strana 362 od 692 PrvaPrva ... 262312352360361362363364372412462 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.611 do 3.620 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3611
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku

    Naravno, promukao sam od "čučni, nagni se napred, koči ", ali isplatilo se, još kada bi me malo više slušao i radio šta mu kažem vodio bih ga samnom i u FRA za par sezona.
    Ovo kao da sam ja pisao.



    Edit: izvinjavam se zbog uzastopnih postova. Malo sam se zaneo sa kliktanjem po quote dugmetu.
    Izmenio/la gio; 20.02.2013 u 19:44.

  2. #3612
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ne pogledam temu 7 dana i zlo postova.

    Evo da i ja ostavim utiske od Sretenja, posto sam kao i vecina ljudi koji voli akcijasenje u toku cele godine prakticno ostao bez "starog odmora" i sada koristim samo neradne dane za skijanje.

    Prvi put sam bio smesten u Brzecu, posto za grupu od 15 ljudi nikako nisam mogao da nadjem smestaj u centru. Vikend naselje je otpalo jer sam zeleo da skijama idem na staze, ne kolima i da se cimam oko parkinga. Bele Reke stvarno predugo voze i imali smo srece sto nije bilo nekog debelog minusa (u donjim delovima ga verovatno nikada ni nema) tako da ce gondola zaista biti pun pogodak. Sto se skijanja istih tice, snega je zaista bilo jako malo (kada smo u petak prosli levkom mislim da ga je na stazi bilo max 10ak cm) tako da i ono malo sto su tabali je bilo super. To gornje parce je bilo milina voziti, ali mi smo nekako uvek zavrsavali ispod zice i desno od levka. Sneg van staze ne bas mekan, ali bilo je i delova koji nisu imali jaku pokoricu tako da je bilo super.

    Skijanje u samom centru je meni bilo zaista ok. Izbegavali smo popularne staze, skijali Gvozdac, Ledenice, po neki Krcmar (uglavnom sekli sa Pancica jer dvosed ubija) tako da neku preveliku guzvu nismo primetili. Prvog dana smo spustili Crvenu Duboku i rekli nikad vise jer je vec u 10:30 bila totalno nebezbedna sto zbog stanja staze, sto zbog bezbroj skijasa (uglavnom pocetnika). Zaista ne znam sta je ljudima pa da cim malo nauce da skijaju moraju da odvoze Duboku.

    Ostatak skijalista nismo ni videli tako da o tome ne mogu da pricam.

    Moj utisak je da je osoblje SSa bilo dodatno ljubazno za praznike. Svako jutro na BR "Dobro jutro. Kako ste? Lep provod vam zelimo.",a popodne "Dovidjenja, vidimo se sutra." Posto smo najvise bili na Ledenicama ljudi su nas upamtili pa su bili jos dodatno ok, zaista za svaku pohvalu. Takodje, non stop smo vozili van staze (sume izmedju Krcmara i Duboke, oko Ledenica, ispod Duboke 2, izmedju Gobelja, oko Belih Reka) i niko nam rec nije rekao, a nismo se nesto trudili da se krijemo. Kada smo uzimali Fischer skije za test prisao nam je redar da pita gde cemo da vozimo (posto sam ja urlao od srece koliko sam siroke skije uzeo) i mi mu objasnili da bismo voleli izmedju Krcmara i Duboke i on je bio "sve moze, samo nemojte bas mnogo ispod zice, a suma je ok". Ja ga gledam i ne verujem Tako da sa te strane mogu samo da pohvalim SS.

    Takodje, jos jedan jako pozitivan utisak je ostavilo pripremanje teskih staza. Tabac sa vitlom ocigledno radi posao. Ledenice ujutro su bile vise nego perfektne, spust je ladno mogao da se vozi, a do kraja dana su jako malo pustale. Deo zajednicki sa Gvozdcem je uvek vise popustao, ali to je logicno obzirom da se tu spajaju dve staze. Isto vazi i za donji deo Krcmara koji je uvek bio u problemu. Zaista ogroman napredak.

    Neke negativne utiske zaista nemam za ova tri dana. Vreme je bilo lose, ali za to ne mogu nikoga da krivim, a i moglo je sasvim pristojno da se skija i pored toga.

  3. #3613
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    To je problem naseg mentaliteta da cim nauci malo da skija odmah na crvenu dubotu kako bi se hvalio da je vozio crvenu duboku .
    Nego Ivane jek ce da padne jedna recenzija Fischer Hybrid-a ?

  4. #3614
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    paralelno, pa vodi je sa sobom.(naravno ako ima kacigu)
    Naravno da ima, to je bio deo paketa podmicivanja da bi uopste probala. Sta ces bolje od roze naocara i roze kacige zenskom detetu od 5 godina

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Ja vodio sina od 5g na crvenu i crnu duboku, ali da se drzi za štap i ja ga kontrolisem preko štapa da ne juri.( kako se oslobodio straha samo bi da divlja i da vozi sa strane po dubokom i da skakuce na male skakaonice, genetika je čudo )
    Naravno, promukao sam od "čučni, nagni se napred, koči ", ali isplatilo se, još kada bi me malo više slušao i radio šta mu kažem vodio bih ga samnom i u FRA za par sezona.
    Dok ćerka od 10g povukla strah na majku pa nije smela sa nama.

    Tako da je odmah vodi sa sobom da se oslobodi straha
    Nemam ja poverenja u sebe, ipak mi je ovo druga sezona posle skoro dve decenije pauze. A i ona nije bas fanatik, tako da odradi cas pa onda jos 3 spustanja KG sa mnom, sto je jos oko sat. Isto tako popodne tako da izvuce skoro 4 sata na skijama. Odusevila me je sto mi je lepo pokazala i objasnila kako treba skije da stoje kod zaokreta i kako se skija samo na rubovima. Ne samo sto ima 6 godina vec sto joj je engleski, na zalost ili srecu, definitivno prvi jezik.

    Ima vremena, a i meni je jedinica pa ipak moram malo vise da pazim

  5. #3615
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    To je problem naseg mentaliteta da cim nauci malo da skija odmah na crvenu dubotu kako bi se hvalio da je vozio crvenu duboku .
    Nego Ivane jek ce da padne jedna recenzija Fischer Hybrid-a ?
    A ne znam koliko je moguce napisati recenziju na osnovu jedne voznje samo. Inace, evo sta smo probali drugarica i ja:


  6. #3616
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    E jbg. Ja sam mislio da si je malo vise testirao. Video sa na FB upravo tu sliku pa reko da te pitam . Inace neki opsti utisak tokom te jedne voznje?

  7. #3617
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Pa problem je bio bas taj, sto smo skije dobili na jednu voznju, a posto smo navikli na sasvim drugacije, privikavanje je bilo vise nego potrebno. Inace, posto smo uzeli buce, resili smo da ne vozimo stazu vec smo prebacili na rocker i pravac suma. Odvozili smo deo izmedju Duboke i Krcmara, sve do polazne stanice Duboka 1. Na gornjem delu gde je sneg bio manje ugazen, i gde smo mogli da pravimo sire zavoje sve je bilo super, skija je plivala super, pristojno prastala i stvarno je bila super za voznju. Kada smo uleteli u gustu sumu i vozili prakticno utaban put tu su nastali problemi. Oboma nam je bio problem da vrtimo skije na malom prostoru. Verovatno i zbog duzine (ja vozio 182, a moj RTM je 171), a i nedostatka karva. Pretpostavljam da bi slicno bilo i na nekoj strmijoj stazi.

    Realno, voleo bih da imam takvu skiju, ali i da imam gde da je vozim. Posto i dalje najveci broj dana vozim kod nas na Kopu, mislim da je bolje imati neku siru all mountain, nego ovako nesto, jer je 105mm ipak za neki ozbiljniji powder, a toga kod nas retko ima.

    Eto, nadam se da sam bio barem malo od pomoci.

  8. #3618
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    OK. Hvala puno .

  9. #3619

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gazza Pogledati poruku
    Sve je pocelo tako sto je neko rekao da je cena ski-pasa u centru sa 100 km staza 20% visa od Kopa sto je oko 120 EUR. Ovaj centar ima 30 km tako da se ne ubraja u tu kategoriju. Vec sam ranije napisao da je karta jevtinija u tim "mini" centrima ili nesto vecim koji imaju skromnu infrastrukturu.
    Ja sam se iskljucivo nadovezao na citirano misljenje u prethodnom postu, da covek kupuje ski pass onome ko mu nadje ski pass bilo gde u Austriji u visokoj sezoni, u ski centru sa vise od dve staze, ispod 170 - 180 Eur. Tako da se ovaj ski centar ubraja u kategoriju koju je gospodin Boris naveo, a to kako je sve pocelo me apsolutno ne interesuje, jer ja vrlo dobro znam sta sam citirao u svom reply-u.

  10. #3620
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Bilo prošle godine. Ove godine 190.50eur 6 dana u periodu od 2.2. - 8.3.
    Ja sam to otvorio na njihovoj stranici JUCE, a ne prosle godine. Ti si ih zvao da pitas ili si bio u ovom periodu pa znas?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •