Strana 502 od 692 PrvaPrva ... 2402452492500501502503504512552602 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.011 do 5.020 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5011
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Pada sneg trenutno.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  2. #5012
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Pocetkom iduće nedelje dolazim do centra. Putujem od Kraljeva pa me zanima trenutna situacija kuda je bolje od Biljanovca, preko Jošaničke ili preko Rudnice. Preko Rudnice je 10km duži prema mapi ali možda je lakši, brži čistiji, opušteniji... Kuda?

  3. #5013
    Junior Member
    Datum registracije
    12.02.2012
    Skije / Bord
    Blizzard Magnum 8.0 Ti S
    Godina
    49
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    JA sam se u cetvrtak uvece spustio preko Rudnice do Raske, a isto vece u povratku sam se vratio preko Biljanovca i Josanicke Banje nazad do vikenda naselja. Oba puta su bila ok, mozda je za nijansu malo vise snega bilo na putu preko Josanicke Banje(u visljim delovima planine). E sad sa obzirom da je juce(petak 30.II) vetar duvao kao lud, nemam pojma kakvi su sad uslovi na ta dva puta.
    http://www.skijanje.rs/forum/image.php?type=sigpic&userid=6849&dateline=1418940  706

  4. #5014
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    Ja sam se juče spustio preko Rudnice i po mišljenju lokalaca najbolja varijanta

  5. #5015
    Junior Member
    Datum registracije
    01.10.2011
    Godina
    55
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Staze se sređuju normalno. Ono što je primetno je da nisu sredili sve varijante 4ki a mogli bi - da nisu u tihom štrajku
    Bio ovog vikenda i ako je ovo normalno sredjivanje ne znam onda kako je kad ne sredjuju
    Trauma centar nazalost radio prekovremeno.
    Ako nisu u nekoj vrsti strajka onda znaci da ih bas zabole za ljude koji su platili.

  6. #5016
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    A kako zamisljas da budu sredjene staze kad je veci deo vikenda padao sneg uz jak vetar?

    Nemoj se zanositi, ni u najboljim centrima na svetu staze nece biti u dobrom stanju kada napada puno snega.

  7. #5017
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Vreme je tokom vikenda na Kopu stvarno bilo interesantno. U petak uvece vidjen sneg sa grmljavinom .
    U svakom slucaju, odlicni uslovi za skijanje van staze, a realno jako losi na stazi.
    Ja licno volim kada ima puno svezeg snega i na stazi i vani, ali da su staze bile lose sredjene, to je fakat. Vecini odgovara ispeglana staza. Misljenja sam da su SS-ovci mogli i tokom dana bar po jednom da prodju ratracima i ucine skijasima bolji ugodjaj za izdvojen novac i da umanje broj povreda (Nikada nisam video vise povredjenih ljudi).

  8. #5018
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Jasno je da ne mogu da budu tvrde staze i da "drže" ceo dan ako je dan pre, ili u toku noći (ili za vreme skijanja) pala veća količina svežeg snega. Tako je i u Austriji a opšte je poznato da se oni najviše trude da staze budu piste

    Kada sam bio prošli vikend na Kopaoniku, sve staze su bile uređene ujutru - tzv. "rebarca" na svakoj, i od toga ne možeš tražiti više...

    Ako se staze "razvale" kasnije zato što ima svežeg snega uživanje može da se nastavi i dalje bez problema - samo treba savladati tehniku. Po mom mišljenju svaki skijaš treba da savlada tehniku skijanja i po uređenim stazama ali i po razvaljenim, zaleđenim, prekrivenim svežim snegom itd, itd...

  9. #5019
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Jasno je da ne mogu da budu tvrde staze i da "drže" ceo dan ako je dan pre, ili u toku noći (ili za vreme skijanja) pala veća količina svežeg snega. Tako je i u Austriji a opšte je poznato da se oni najviše trude da staze budu piste

    Kada sam bio prošli vikend na Kopaoniku, sve staze su bile uređene ujutru - tzv. "rebarca" na svakoj, i od toga ne možeš tražiti više...

    Ako se staze "razvale" kasnije zato što ima svežeg snega uživanje može da se nastavi i dalje bez problema - samo treba savladati tehniku. Po mom mišljenju svaki skijaš treba da savlada tehniku skijanja i po uređenim stazama ali i po razvaljenim, zaleđenim, prekrivenim svežim snegom itd, itd...

    E svaka ti je na mestu do poslednje!

  10. #5020
    Junior Member
    Datum registracije
    01.10.2011
    Godina
    55
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    A kako zamisljas da budu sredjene staze kad je veci deo vikenda padao sneg uz jak vetar?

    Nemoj se zanositi, ni u najboljim centrima na svetu staze nece biti u dobrom stanju kada napada puno snega.
    U nedelju je izgledalo ne da nisu dobro sredjene, nego kao da uopste nisu sredjivane.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •