Strana 180 od 692 PrvaPrva ... 80130170178179180181182190230280680 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.791 do 1.800 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1791
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Da podržim wladovu priču. Lopatara stvarno nema, odnosno nema ih u tom obliku. Video sam ih po parkingu Konaka ali pokazuju gde ima mesta da se stane i nude se da odnesu prtljag ili preprodaju skipas, jer nemaju šta da lopataju.

    Za parking stvarno nije bilo problema, ako dođete rano ujutru možete naći mesto i kod samog Granda ili evenutalno u obližnjim uličicama. Gde postoji znak za zabranjeno parkiranje redovno su policajci pisali kazne, ali to nije nikakva nauka, treba samo malo obratiti pažnju.

    Rusa stvarno u ogromnom broju, kako su mi rekli Kostić je ponudio aranžman preko nekih Ruskih agencija i zbog toga ih je toliko.

    Inače svi gore navedeni negativni primeri ski instruktora su imali jakne "Nacionalne škole skijanja". Njih je i najviše, koliko mi se čini, pa verovatno među njima je i najveći broj "indijanaca".

  2. #1792
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Koliko znam samo 2 ski škole "operišu" na Kopaoniku (tj. imaju pravo), to je ta pomenuta nacionalna i druga "La Scuola Di Schi". Interesantno je da sam pre par godina, kada sam tražio podatke o tome imao problema (na Internetu) da pronađem web sajt.

    Sada sam ponovo na brzinu pokušao da nađem web sajtove tih škola i ne vidim da postoje - prosto neverovatno da dve najveće ski škole u Srbiji nemaju web sajt?! Možda grešim pa se unapred izvinjavam, ali ako stvarno nemaju - u kom veku oni žive?

  3. #1793
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Bilo je i nekih koji su podučavali a imali su jakne na kojima je pisalo Rtanj, sa sve logoom Rtnja. Svi koji odsedaju u Rtnju imaju i besplatnu školu skijanja/bordanja, samo ne znam da li se i zvanično vode kao ski škola ili ne.

    Inače instruktori takođe imaju i oznake na rukavima, npr: "Instruktor 28", kao neka identifikacija. To prošle godine nisam video.

  4. #1794
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Jel zna neko nesto vise o tom oduzimanju ski pasova?

  5. #1795
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Neki klinja od 13 godina je kao "jurio" niz Pančić pošto je to jelte mnogo strma i teška staza, pojavio se tobože neki stručnjak i procenio da je mali prebrzo vozio i ugrozio svoj i tuđe živote, jedva ga sustigao koliko je mali jurio i odma bum tras oduzeo mu ski pas zbog opasnog skijanja. E sad šta reći ko i kako procenjuje šta je i koliko brzo. Da li je trebalo baš tako idiotski oduzeti detetu ski pas a inače su mu uvalili ski pas po punoj ceni za odrasle. Kad je klinac otišao da kupi novi ski pas onda su mu prodali dečiji ski pas.Inače je klinja došao sa školom na zimovanje. Akcenat je na tome da je staza Pančić jako strma i opasna, teška za skijanje i da klinac ne sme tako neozbiljno da juri. Nisam primetio da reaguju baš tako revnosno na likove koji razvaljuju motornim sankama po stazama i divljanja svake vrste.

  6. #1796
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    A za to instruktorsko oduzimanje?

  7. #1797
    Member
    Datum registracije
    30.11.2010
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    pretprosle nedelje je instruktor vodio grupu na duboku, a da duboka jos uvek nije bila otvorena.
    oduzeli su skipasove njemu i toj grupi, ako sam dobro obavesten.

  8. #1798
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ja sam sa lopatarima imao svađe i 18. i 19. decembra i 4, 5, 6. januara a i sa jednim policajcem koji selektivno pušta i kažnjava. Stoje već pre jatovih apartmana i trče da te ugnjave i po 50m nazad prema brzeću nudeći svoju lepezu usluga. Sa druge strane, Lopatar mi je "nudio" parking mesto 4. januara u 13 časova na parkingu kod kragujevačkog odmarališta, ne možeš da uđeš na parking a da te ne saleti. To što ih ima više kada je više snega ne menja ružnoću situacije. Sledeći put ću slikati a ako vas interesuje daću vam i mob jednog od njih sa kojim sam se upustio u podužu raspravu pa ga pitajte gde je lešinario 6. januara

  9. #1799
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Kakav bi Kopaonik bio bez lopatara? Ovako barem ima dushu.

  10. #1800
    Member braneso avatar
    Datum registracije
    30.09.2010
    Lokacija
    NS
    Skije / Bord
    Rental :(
    Godina
    48
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku

    Kao što je već pisano gornji deo crvene Duboke je bio stalno pun kamenja, nekad više nekad manje, i nikako mi nije jasno šta na toj stazi traže oni koji se jedva održavaju u plugu, a takođe mi nisu jasne ni kamikaze koje se odozgo puste pravo dole kao da na stazi nema nikoga.
    Da kažem da sam i ja to primetio... za ove početnike smatram da su za to krivi instruktori koji ih vode posle par dana plugića na Duboku, a postoje tako lepe staze za njih... S druge strane više su me nervirali one kamikaze koji misle da su naučili skijati, pa posle pluga se onako brutalno spuste niz stazu bez ikakve kontrole i glume neke frajere. Video sam jednu grupu (njih 3) gde ni jedan ne zna skijati: skije im "plešu levo desno" dok voze i bez ikakve kontrole jurcaju niz crvenu Duboku. Zakoče nekako tek kad se pojavi ravniji deo staze. E takvima bih oduzimao ski pas bez ikakve griže savesti...

    Prvih par dana je zbog takvih na stazama bilo dosta povreda... Ja sam jednog dana video 4 slučaja iznošenja ljudi na nosilima, a ostalim danima po dva-tri slučaja kada su intervenisali ovi iz gorske službe...

    Imao sam i ličnih iskustava kada sam skijao na crvenoj Dubokoj kada me je jedna mala (srednjoškolka) koja je nenormalno jurcala udarila u ruku i blago zarotirala... Ja sam skijao predvidljivom putanjom, u ritmu, ne brzo u cik-cak varijanti kada sam iza sebe čuo vrisak i udarac... Na sreću ona je posle udarca uspela da se održi, a ja sam se malo zarotirao i stao... Posle sam je dole sustigao i objasnio kako je ona ta koja mora da bira putanju jer ja nemam oči na leđima...a ona kaže: "Ja sam išla samo pravo a vi ste skrenuli" ... Imao sam i slučaj kada je jedan čovek koji je jurio navodno izbegavao dete pa udario u mene. I sa njim sam imao raspravu... Svima sam rekao ako ne mogu da procene situaciju da ne jurcaju...

    Eto tako, ovo skijanje je obeležio veliki broj povreda na stazama (o čemu ovi iz SS ne pišu), što zbog neznanja skijaša što zbog velikih gužvi na stazama.
    Izmenio/la braneso; 10.01.2011 u 19:18.
    kuća "poso"-"poso" kuća... čekam skijanje

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •