Strana 179 od 692 PrvaPrva ... 79129169177178179180181189229279679 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.781 do 1.790 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1781
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sve u svemu ova nedelja je bila skroz OK za skijanje, snega pored staza nikada nisam video manje na Kopaoniku (ni u decembru) a opet je radilo nekoliko staza (Krst, KGB, Pančić, Duboka 1/2 [bez crne], Mali Karaman, Mašinac i Malo Jezero) i sve je to bilo OK, i više nego OK koliko je bilo (tj. nije bilo) snega.

    Glavni propust je bila loša organizacija prodaje ski passa na početku smene (gužva), ostalo je OK.

    A ova sledeća nedelja će očigledno biti katastrofa - temperature u velikom plusu / bljuzga / verovatno će se otopiti skoro sve.

    Napomena: OK se odnosi na porodično skijanje (sa decom).
    Izmenio/la wlad; 09.01.2011 u 15:00.

  2. #1782
    Member braneso avatar
    Datum registracije
    30.09.2010
    Lokacija
    NS
    Skije / Bord
    Rental :(
    Godina
    48
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Upravo dođoh sa Kopa i mogu reći da sam se lepo naskijao (onoliko koliko se moglo)... Ono što kaže Wlad nikad manje snega na Kopaoniku, ali staze su zaista bile dobro uređene. Vezivni putevi do staza takođe dobro urađeni, od 05.01. puštene u rad još dve staze: Mali Karaman i Malo Jezero što je mene obradovalo pošto sam bio u Rtnju . Kako sam se nadao još je ispalo i dobro. Ljudi iz SS su se zaista trudili da osposobe što više staza.
    06.01. su počeli osnežavati i Krčmar i crnu Duboku ali ne znam koja vajda od toga pošto je već sutra počelo otopljenje i temperature u plusu.
    U subotu sam imao poslednji dan skijanja i mogu reći da su staze popodne polako počele popuštati na onih +5, ali bilo je ok. Jedino bih dodao da je zadnjih dana crvena duboka (deo polaz sa Pančića) bila u jako lošem stanju.

    Žao mi je onih ljudi što su došli u smenu od 09.01. zaista neće imati sreće sa temperaturama.

    Interesuje me koje staze su radile u nedelju i kakvo je stanje sa stazama na kraju dana.
    Izmenio/la braneso; 09.01.2011 u 23:08.
    kuća "poso"-"poso" kuća... čekam skijanje

  3. #1783
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    NEdelja je bila znatno bolja od subote, manje ljudi, i moglo se skijati ceo dan do 16h.

    Led je poceo da probija oko 12h.

  4. #1784
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od braneso Pogledati poruku

    Žao mi je onih ljudi što su došli u smenu od 09.01. zaista neće imati sreće sa temperaturama.

    If they don't like America, they can git out!

  5. #1785
    Member crni16 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Šabac - Novi Sad
    Skije / Bord
    Flow
    Godina
    38
    Poruke
    46

    Podrazumevano parkiranje

    U subotu sasvim dovoljno snega na stazama za lepo bordanje. Van staza, snega ni za grudvu, dan prelep.
    Ono sto mi je bacilo veliku mrlju za taj dan jesu lopatari koji te prosto vijaju da ti pokazu gde smes da stanes i nasa i vasa policija . Ja naravno, pametan, nisam hteo da slusam lopatare vec sam trazio parking na svoju ruku. Nadjoh parking u jednoj ulici u blizini Granda, parkirao se bocno kao i 50tak automobila.
    Na kraju dana me je sacekao saobracajni policajac koji je krenuo da kaznjava nepropisno parkirane automobile. Dobar dan - dobar dan, 5000 hiljada, dovidjenja, tako je tekao nas razgovor . Ja i jos par ljudi koji su se u tom trenutku pakovali su platili, ni krivi ni duzni, kazne. Na moje pitanje sta ce biti sa ostalima, gosn policajac mi je rekao da ce ih sacekati a ako ih ne docekaju poslace im fotke i kazne na kucnu adresu. Istina, stajao je znak na pocetku ulice, al eto .
    Tako da kolege, ljubirtelji zimskih sportova, pazite gde se parkirate i gledajte na hebene znakove.

  6. #1786
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Saobraćajac obično ne kažnjava džipove aždahe i lokalce sa KŠ, NP registracijama. Lopatari mašu lopatama na 0cm snega i ide im još bolje nego ranije zbog kažnjavanja policije. Ruglo, ispada još najbolje platiti 500din dnevno za veliki betonski parking

  7. #1787
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Na Kopaoniku sve je u službi PLJAČKE...

  8. #1788
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Zar ne moze da se kaze lopataru "Skloni se da parkiram i nemoj da mi nesto fali na kolima, zapamtio sam ti facu!"?

  9. #1789
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma daj , ove godine jedva da postoje / da se vide (lopatari). To što je neko nepropisno parkirao (a bilo je obaveštenje pre sezone da su neke ulice jednosmerne, da je zabranjeno parkiranje po trotoarima itd.) i kažnjen je - pa to je valjda normalno.. Ove godine su policajci vidno raspoređeni, ako vide nekoga da se ne parkira ispravno odma ga upozore - lično sam video par puta da upozoravaju vozače da je zabranjeno parkiranje.

    Slobodnih parking mesta oko Konaka i Jata je bilo sasvim dovoljno - ne u ulazu (kao što dosta ljudi hoće da parkira) nego 50m dalje. Parking je uvek bio čist tako da ja nisam ni video lopatare sa lopatama - oni su se preselili po recepcijama i nude se da iznesu torbe i sl. pomoći.

    Moguće je da se vrte oko Granda i sl. ali na glavnim parkinzima ih nema - osim da nude pomoć oko torbi itd.

    P.S.
    Najveće "iznenađenje" ove godine su Rusi, ima ih dosta a ranijih godina ih nešto nisam viđao na Kopaoniku.

    P.P.S.
    Pre par nedelja sam platio 50eur kaznu za parkiranje u FR skijalištu, stajao je lepo znak da se plaća parking a ja to nisam video - ko mi je kriv, otišao sam u policiju i platio kaznu. Jedino što je tamo ljubazna devojka izvadila detaljni plan celog naselja i onda mi pokazala gde je besplatan parking.
    Izmenio/la wlad; 10.01.2011 u 11:35.

  10. #1790
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Evo i ja se vratih sinoć pa da podelim utiske. Ne bih previše o stanju na stazama s obzirom da se slažem sa prethodnim utiscima. Nikada bolje sređene staze a da pri tome van staza snega ni za lek. SS su očigledno napravile korak napred kada je održavanje staza u pitanju. Od petka su temeprature znatno skočile u plus, tako da je pravo skijanje trajalo od 9 do nekih 12, posle toga je više bilo glisiranje po kačamaku i umetničko klizanje po gornjem delu Pančića.
    U tom terminu je zbog raspusta i odmora bilo dosta ljudi što je pravilo poveću gužvu na stazama, pogotovu pre nego što su pustili Mali Karaman koji je koliko toliko rasteretio staze. Krst je takođe doprineo manjoj gužvi, i odlična je staza za početnike. Gužve su po mojoj proceni bile najveće od 11 do 13, ali uz malo strateškog planiranja moglo se lepo odskijati (ujutru se seliti sa staze na stazu bežeći od gužve i napraviti pauzu kada je gužva najveća).

    Novi tanjir označen brojem 23 na mapi skijališta vuče na vrh Malog Karamana i izlazi baš kod same žičare. Tako da se sada od tanjira 24 lakše stiže do Malog Karamana.

    Kao što je već pisano gornji deo crvene Duboke je bio stalno pun kamenja, nekad više nekad manje, i nikako mi nije jasno šta na toj stazi traže oni koji se jedva održavaju u plugu, a takođe mi nisu jasne ni kamikaze koje se odozgo puste pravo dole kao da na stazi nema nikoga.
    Crnu Duboku su osnežavali mada nije proradila dok sam bio gore, ali je bilo onih koji su je spuštali. Vodite računa video sam kako policija na motornim sankama čeka ljude sa crne Duboke i oduzima im skipas!

    Što se tiče gastronomije, kafići u dnu žičara su definitivno najskuplji i izbegavam da sedim u istima. Nemojte se čuditi ako vam u nekom od njih čaj naplate 250 din.
    Rtanj je 5+, čorba je fenomenalna i to za samo 130 din, takođe gotova jela koja su 400 din, preporučujem kupus sa rebrima iz ćupa i krompir ispod sača.
    Hunny Bunny, odlična čorba 200 din, međutim dobio sam kajmak i pršutu u bajatoj lepinji (300 din) i pitu sa borovnicama, izgleda kao malo veća baklava, u kojoj je bilo borovnica tek da zamirišu a sama pita je bila zagorela (takođe 300 din!).
    Ako niste bili svratite u Kolibu u Brzeću, odlična klopa, korektne cene i lep ambijent.
    Skituljko, mislim da je ubedljivo najjeftiniji za predah uz čaj i neki zalogaj. U Skituljku je čaj 80 din ako se dobro sećam.

    I ako se odlučite za kupovinu domaćih proizvoda na putu sa ili do Kopaonika povedite računa jer se cene drastično razlikuju. Tako na primer teglu meda možete da platite od 350 do 550 dinara.

    Pored toga sledeće stvari su mi ostavile prilično negativan utisak:

    Put je ne samo prohodan već suv, snega, ako se uopšte tako može nazvati, ima samo u senovitim mestima, na primer leva lakat krivina kod znaka za Gobelje. Prvih par dana je još i bilo nešto snega na putu i na par mesta je bilo onih meštana koji nameštaju lance. Kada sam se vraćao sa skijanja u utorak (ili sredu) vidim da ladno ti likovi lopatama nabacuju sneg na put kako bi omanuli ljude da su lanci neophodni. Uredno sam pozvao policiju i prijavio ih sa sve registarskim brojem automobila u kojem su sedeli i od tada ih više nisam video.

    Druga stvar su ski instruktori, ili da ne generalizujem, nekolicina njih. Izuzetno se bezobrazno i bahato ponašaju na ulazu na žice da bez griže savesti mogu da ih oslovim sa "seljačine". Guraju se i gaze preko svih iako imaju odvojen ulaz i prioritet na kapiji. A kao da to nije dosta daju sebi za pravo da se deru na druge i zavode red pri ulasku. Stajao sam na skroz desnoj kapiji na KG, odmah pored kapije za ski škole, kada je jednom instuktoru oduzet skipas zbog nekakve zloupotrebe, nisam čuo o čemu se tačno radi, ali je instruktor bez previše rasprave predao svoj skipas, što znači da je i sam svestan da ga je zloupotrebio.
    Takođe sam bio svedok bahate vožnje tih istih instuktora koji su prvi koji treba da daju primer na stazi. Lik, neki matorac, pri tome instruktor je uleteo u putanju i tako pokosio na Krstu devojčicu od nekih 8-9 godina da sam stao da vidim da li je dobro. Pri čemu se gosn instruktor ladno još zaustavio, okrenuo i počeo da viče na nju jer se zaleće i ne gleda gde ide. E zamislite, dete koje ide od ivice do ivice u plugu sigurno ne juri, a on mamlaz kao da nije mogao da proceni i ostavi više mesta nego je morao da je pokupi!
    Izmenio/la chaghaboo; 10.01.2011 u 12:17.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •