Strana 560 od 692 PrvaPrva ... 60460510550558559560561562570610660 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.591 do 5.600 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5591
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Sad piše 9/11/5 stepeni za ta tri dana.

  2. #5592
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    http://www.infokop.net/vremenska-prognoza-kopaonik.html

    Mislim da temperatura neće biti problem, očekuje se minus u toku noći i niska vlažnost vazduha tako da će sneg da popusti od sunca a ne od temperature - pa to ne može da bude veći problem osim kod staza koje su na južnoj strani (Kneževske Bare, Sunčana Dolina itd). Veći problem će biti gužva i led na stazi pošto nema dugo prirodnog snega..

  3. #5593
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Vidim da se za nedelju najavljuje nesto malo snega, gledao sam na sajtu yr.no .......... i ipak nesto nize temperature pocetkom naredne nedelje. Ja sve nesto pomeram odlazak na skijanje, ako ne bude bilo od sledeceg vikenda, mislim da je pocetak marta izvestan, kada po pravilu bude i poslednji veci nalet snega.

  4. #5594
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mart je obično najbolje skijanje, duži dan, OK temperature, odlično skijanje i na i van staza - nikada mart nije izneverio, uvek nam donese po 1-2 mećave

  5. #5595
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    ggjuyjjyu.jpg

    Nazalost jos jedan icncident na Kopu...

  6. #5596
    Junior Member
    Datum registracije
    16.01.2014
    Godina
    46
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Au, pa sta je ovo na Kopu ove godine???

  7. #5597
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Veliki broj skijaša, mali broj plavih i crveni staza, gužva na pojedinim delovima staza, slaba skijaška kultura, izmešali se dobri skijaši i početnici sa ski školama, dohvatio se skija i ko zna i ko ne zna. Bojim se da će biti još gore ako ne povećaju broj staza i bezbednost na stazama. Hvale se meračima brzine na Dubokoj (ako se ne varam). Šta će im to? Kome treba može lepo da skine aplikaciju na telefon pa da meri šta ga interesuje. Ne mogu samo da se hvale kako raste broj skijaša iz godine u godinu a broj staza ostaje isti. Da mi nije bilo Gobelje ove godine nebih ni skijao na Kopu zbog ogromne gužve.

  8. #5598
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Mi smo naišli kad su već ukazivali pomoć, baš na dnu ispod crne 13. A kad vidiš i da policija dolazi, znaš da nije dobro. Nadam se da će da se oporavi.

    Inače gužve nije bilo uopšte, bar na gobelji, fali snega na stazama bez osnežavanja ali nema leda i sve radi.

    Što se tiče plavih staza, ima ih dosta samo fali kapacitet liftova, većinom su tanjiri.

  9. #5599
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Skijao sam na srpsku novu na Kopu, bilo je neplansko skijanje sa prijateljima koji su početnici ili tanje skijaju. Pa sam i ja skijao lagano i pravio po nekoliko pauza na svakom spuštanju.

    Sada kada sam planski stajao na stazi po 3-4x, čekao druge i snimao ljude kako skijaju, video sam neviđeno veliki broj kamikaza i polukamikaza. Ogroman broj skijaša na crvenoj d. koji nemaju kontrolu nad skijama. Polukamikaze imaju polukontrolu nad skijom, većina vozi neprimereno brzo tehnici koju poseduju, pa tako nisu u stanju da naprave zaokret kako i kada treba i ne mogu uvek da izbegnu prepreku.
    Kamikaze, kojih je manje, slobodnim padom lete niz stazu linijom najmanjeg otpora do pada i/ili sudara sa nekim. Tako da pičvajz u kome slabiji skijaš mora da izbegava živu masu da ga ne pokupi tako što vozi gledajući u retrovizor, a ne ispred sebe.

    Konkretnog dana radio je mali broj staza, pa preporučim prijatelju da pređemo sa crvene duboke na crnu, jer je manja gužva, iako njemu ne prija ta staza, ipak sam se nadao da je bezbednija. I stvarno skoro prazna crna, reko druže samo polako, ne jurimo nigde, po ivici staze snimamo prirodu i uživamo. Nismo prošli 1/4 onog strmog dela, eto ti iznad nas nekoliko skijaša sa opremom koju prepoznam sa crvene duboke, sve polukamikaze. I krenu da se valjaju po crnoj, ok relativno sporo se valjaju. Ali jedan lik se ističe čistim spustom, pa padne, pa opet čist spust, pa padne, dobru brzinu on nabije pre pada, a kontrola NULA. Gledam budalu i ne verujem. Kada je izbio blizu uliva u crvenu, spremio se za najduži spust i pravo u masu sporih skijaša, kako je naleteo na hupsere pri kraju crvene, baci ga sneg u kolut nazad i on tu kantnama ošiša neku decu koja su skijala. Srećom samo im obrije kićanke kape.

    Priđem budali, odrastao konj, nova oprema i reko zamalo da ubiješ dete i to ne prvi put, gledam šta radiš i kako skijaš, ti ne smeš da skijaš na ovoj stazi, zbog sebe i drugih. A ovaj kaže, "I'm not speaking Serbian", ja ponovim na engl, a tip sad vrlo sarkastično: "Why not, I'm learning how to ski !".
    Malo mi je tu pala klapna, ali smo se lepo obajsnili, na koju žicu da sedne i na kojoj stazi u toku ovog boravka na Kopu da skija i kako da se ne vrati ni slučajno na ovu stazu. I kako njegovi drugari da ga isprate tamo i prave mu društvo.


    Ja verujem da se ovaj problem rešava na jedan način, a to je da mi skijaši sami treba da opomenemo kamikaze, jer retko kad je u blizini redar kome se možete obratiti (ako je tu super, neka uradi svoj posao). Jer matematika je prosta, takav lik će da završi svoje skijanje nakon fatalnog sudara sa stazom, drvetom ili drugim skijašem. Ako morate da skijate sa njim na stazi šanse su reda veličine 1:1000 da će da pokupi baš vas ili nekog vašeg. Sem toga skijanje na stazi sa kamikazama je stres i nabijeno je negativnom energijom.
    Nisam ni za svađe i nasilje, ali i malo oštriji razgovor sa tavim ljudima ustvari čini uslugu i njima i vama, svima.

    Još jedan način je izdavanje pamfleta sa osnovnim pravilima skijanja i kulture skijanja SVIMA koji kupe ski pass. Proste stvari kao: ne zaustavljaj se na sred staze, ne izležavaj se na stazi, ako moraš zastavljaj se uvek uz ivicu staze, ne skijaj na stazama neprimerenim tvom znanju jer nećeš ništa naučiti, a ugrozićeš sebe i druge, uzećemo ti ski pass, itd.

    Kop je planina sa mnogo početnika, ljudi ne znaju prosta saobraćana i bezbednosna pravila skijanja i moraju biti edukovani.

    Na Gobelji gde je pomenuti nesrećni skijaš nastradao, na istom mestu pre koju godinu drugu preko skija preleti, bukvalno preleti, kamikaza kao udar gorma i složi se na dnu staze. Lik u farmerkama i džemepru bez štapova, spust niz crnu. Sreća je spasla i jednog i drugog da ne budu pokojni. Uzavrele emocije, pao je neprijatan razgovor, posle i sa žičarima, koji tog lika više nisu pustali na 4-sed.

    Imam dve gadne priče gde su kamikaze pokupile i teško telesno povredile neke ljude sa kojima sam skijao, al da ne mračim.

  10. #5600
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Bez ljutnje, ali to što predlažeš, za te oštrije razgovore, vodi pre ili kasnije u verbalni, a možda i fizički sukob. Redari su tu da zavode red, ne ti ili ja. Fotografiši, obrati se redaru, ako se postavi nezainteresovano ili juri liniju manjeg otpora samo ga pitaj za podatke i kada se začudi, reci mu da želiš da znaš sa kojim službenim licem si pričao za slučaj da predmetna kamikaza napravi incident na stazi.

    Pomaže 100%, veruj.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 13 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 13)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •