Strana 523 od 692 PrvaPrva ... 23423473513521522523524525533573623 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.221 do 5.230 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5221
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Kamo lepe srece da i sada tako rade, jel snega imaju za jos najmanje 2-3 nedelje skijanja.
    Stvarno treba biti idiot i iskljuciti iz igre severno orijentisane staze. Ako nisu u stanju da se staraju o istim, onda neka privatizuju deo skijalista, pa ce neko sa lovom vec naci interesa da mu sve ili gotovo sve staze budu u igri dokle god traje sezona.

    Za vikend se najavljuje jos padavina, i steta bi bila da ljudima uskrate zadovoljstvo da skijaju za Uskrs na svim stazama.

  2. #5222
    Member
    Datum registracije
    27.09.2013
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Za Uskrs ce valjda i da otvore celo skijaliste, a nas koji idemo ovaj vikend po punim cenama, ko nas ...

  3. #5223
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Klizav je to teren...
    Baci pogled na kamere, prebroj skijase. Mislis da bi kod privatnika radilo celo skijaliste na ovaj broj skijasa?

    Prosle godine je Madonna di Campiglio zatvorena u aprilu sa 2 metra snega

  4. #5224
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ja koliko sam shvatio, za Vaskrs otvaraju skijaliste na Zlatiboru koje sada ne radi, a za Kopaonik tako nesto nisam cuo.

  5. #5225
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od donthinktwice Pogledati poruku
    Klizav je to teren...
    Baci pogled na kamere, prebroj skijase. Mislis da bi kod privatnika radilo celo skijaliste na ovaj broj skijasa?

    Prosle godine je Madonna di Campiglio zatvorena u aprilu sa 2 metra snega
    Ne znam za Madonu di Campiljo, ali znam da u Svajcarskoj skijalista (govorim za Crans Montanu i Verbier gde sam bio) rade do maja meseca, bez obzira na broj skijasa i kolicinu snega. Kada njima nije problem da odrzavaju par stotina kilometara staza (samo Crans Montana 112 km, a Verbier sa Nandezom i jos par obliznjih centara oko 410 km), zasto bi nasima bio problem i manje od 60 km?
    Suncanu bi svakako trebali da drze, ako nista drugo a ono bar za izvlacenje ljudi iz "Putnika" i naselja "Treska" , da se rastereti centralni deo skijalista sa parkingom.

  6. #5226
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mazzystar Pogledati poruku
    Ja koliko sam shvatio, za Vaskrs otvaraju skijaliste na Zlatiboru koje sada ne radi, a za Kopaonik tako nesto nisam cuo.
    Za Kopaonik nisi čuo zato što se on ne zatvara - nego radi svo vreme. Za Zlatibor su objavili da će da ga otvore za Uskrs zato što je zatvoren prvog...

    Mislim da nema potrebe za ovolikom kritikom, ako pričamo o starim vremenima dešavalo se da se sezona otvori pred novu godinu bez obzira što je centar mogao da radi i krajem novembra. A da se kompletno zatvori bez obzira na količinu snega mnogo ranije.

    Sreća je što uopšte radi skijalište u aprilu...

  7. #5227
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Gomila apskih skijalista je ove godine odavno zatvorila dobar deo staza, ako ne i sve. Ima snega, sve to stoji, ali priprema staza je sigurno znatno teza sad, a sa druge strane tu je i pitanje isplativnosti. Statistike sigurno dovljno govore njma da znaju da u ovom periodu nema potrebe da radi celo skijaliste. Sve i da otvore sve staze i spreme ih vrhunski, nece imati znacajno veci broj ljudi. Sve sto treba je da cenu ski pasa smanje u skladu sa brojem staza i to je to.

  8. #5228
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Tako nekako kako je Adwarf napisao. Ja sam uvek bio za to da radi vise staza kao bi se privuklo vise ljudi ali je to sada diskutabilno. Sigurno da ima ljubitelja koje bi to podstaklo da krenu gore, ali nazalost nas standard je takav da je to zanemaljiv broj. Nemaju ljudi novaca da odlaze gore po nekoliko puta.

    Mislim da bi hoteli morali da udare agresivniju kampanju sa jakim popustima u Aprilu. Smatram da bi to doprinelo vecoj poseti. Naravno uz odgovarajuce popuste na ski pass.

    Nadam se da ce ovaj Uskrs biti pecat jake sezone. Uz dobru posetu bi mogle proraditi jos staza

  9. #5229
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Priprema staza na - 8 C koliko je trenutno na Kopaoniku svakako nije problem, a kako je slicno planirano i u narednim danima, jedini argument da skijaliste u ovom trenutku ne radi punim kapacitetom moze da bude jak vetar.
    Elem, u Crans Montani staze rade punom parom, pogotovo sto je najvisa kota skijalista, vrh Belle Lui na skoro 2.800 m.

    Pa prosireni Vaskrsnji vikend bi mogao da privuce solidnu kolicinu ljudi, sigurno dovoljnu da se sve staze odrzavaju i da ne bude prevelike guzve kakve je recimo bilo za Sretenje, i kada skijanje jedva da je bilo moguce sem u odredjenim intervalima, ujutro i u periodu za rucak.
    Kada se na to dodaju nize cene smestaja, postoji 1001 razlog za rad skijalista sa punim kapacitetom.

  10. #5230
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Za Sretenje je poznato da je krkljanac, veći nego za novu godinu i raspust, na drugoj strani za Uskrs isto ima slobodnih dana ali retko ko ode na skijanje - statistika je neumoljiva i oni tačno znaju koliko gostiju očekuju.

    Zlatibor će da puste reda radi, više da ih ne kritikuju ali broj gostiju je mizeran (na skijalištu).

    U ovako visokom datumu mogu da računaju samo na "zalutale" skijaše, svako ko je planirao porodični budžet nije planirao skijanje u aprilu a eventualni preostali novac ovako kasno "gura" u letnji budžet

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 17 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 17)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •