Strana 590 od 692 PrvaPrva ... 90490540580588589590591592600640690 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.891 do 5.900 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5891
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Zar nije tanjir na Malom Karamanu oduvek bio brža opcija? Inače, ko bi ga koristio?

  2. #5892
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Zar nije tanjir na Malom Karamanu oduvek bio brža opcija? Inače, ko bi ga koristio?
    Mnogo brza. Ali deluje kao da su cetvorosed jos vise usporili


  3. #5893
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne možeš da veruješ koliko je spor pa onda deluje da je uvek sve sporiji i sporiji

    Problem je što je to neisklopiva žica, a plava staza i onda ako puste na većoj brzini početnici padaju.. Zato su sve te žice (Mali Karaman, Sunčana Dolina, Krst) užasno spore, i za izbegavanje...

    Bila je ideja da tu (MK) ide isklopivi šestosed sa haubama, ali je posle peticije otišao na Gvozdac što je (po meni) mnogo bolje rešenje.

  4. #5894
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ne možeš da veruješ koliko je spor pa onda deluje da je uvek sve sporiji i sporiji

    Problem je što je to neisklopiva žica, a plava staza i onda ako puste na većoj brzini početnici padaju.. Zato su sve te žice (Mali Karaman, Sunčana Dolina, Krst) užasno spore, i za izbegavanje...

    Bila je ideja da tu (MK) ide isklopivi šestosed sa haubama, ali je posle peticije otišao na Gvozdac što je (po meni) mnogo bolje rešenje.
    Razumem za Krsta pa hajde i za MK ali mislim da suncana ne bi trebalo da je u istoj kategoriji.

    Na zalost, taj sestosed bi bio daleko vise iskoriscen na MK. Cak i pred sretenje je bilo u proseku po 2 osobe po kropi. Koliko jos staza treba da opsluzi zica?

  5. #5895
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Staze na Sunčanoj su sve plave, pa samim tim ima dosta početnika.. Nema leka osim isklopivih žičara za taj problem, ali ne treba preterivati, ovakve kakve su skroz služe svrsi.

    Na Gvozdcu treba da se gradi još dosta staza, za dve nove staze postoje sve dozvole i saglasnosti, a zašto se ne grade niko ne zna

    6sed bi se više koristio na Malom Karamanu, ali je pitanje da li bi bilo bezbedno? Ukupno dve staze je premalo za kapacitet te žice. Na Gvozdcu (i Ledenicama) se sa druge strane spušta mnogo manje skijaša zato što su crne staze.

    Naravno zavisi iz kog ugla se gleda, za početnike bi bilo bolje da je 6sed na MK a za bolje skijaše je ovo sadašnje rešenje bolje , staro rešenje na Gvozdcu je bilo jako loše (sidro na crnoj stazi).

    Koliko znam glavni razvojni pravac je:

    - novi 8sed na Pančiću (pošto ima 5 staza)

    - preseljenje isklopivog 4seda sa Pančića na mesto planirane žice Vučak (vrh žice: Karaman Vučak, dno: ispod puta, osa žice između dna karamana i marinih voda), ta žica će da opslužuje i nove staze Marinih Voda (produžene ispod puta)


    Nego, danas odlično za skijanje van staze! Odvaljivanje svuda po Kopu van staze. Sinoć su sve staze uredili ali je u toku noći palo novih 10tak cm (i u toku dana je padalo) tako da su staze bile sa svežim snegom.

  6. #5896
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Boli me sto volim da se spustim sa Suvog Rudista skroz na dno Suncane, onako opusteno a to mu nekako i dodje najduza staza na planini, BR1 i 2 ne racunam vise. Ali dok se vratim nazad, smuci mi se.

    Ako gledas trenutni kapacitet MK, 4-sed + tanjir, moguce je da je cak i veci od 6seda sa haubom. Pogledaj koliko je odstojanje izmedju korpi. A da budemo posteni, veoma malo ljudi skija 8a tako da kapaciteta ima.

    Ne mogu da provalim gde bi ta nova zica isla. Znam da se pricalo o produzetku MV, jel bi u tom slucaju skinuli oba tanjira (MV + K)? Ako sam u pravu, onda bi trebalo i Jaram da se pomeri ka dnu te nove zice

    Uzivaj u skijanju dok mozes, ja sam taman poceo da razmisljam o moru kad nam pade sneg i pokvari sve :-)

  7. #5897
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Karaman i Jaram 1000% neće dirati, bila je opcija da se pored Karaman tanjira doda još jedno sidro (ali ode na Vikend Naselje ).

    Ove godine se gradi pasarela na Jarmu, a pored toga tu na Jarmu se pravi čitavo naselje tako da je Karaman/Jaram veoma važna veza.

    Kada bude napravljena "Vučak" žičara (kao što sam "opisao" dno je skroz ispod asfaltnog puta - tako da to nisu nove Marine Vode) onda će i sa Jarma moći da se spusti na dno tog novog Vučka. Ta žica je interesantna i zato što je po planu predviđena žica iz te "rupe" prema vrhu Gobelja. Tako će putem npr. nove staze Marine Vode moći da se siđe u rupu i popne žicom na vrh Gobelja...

    P.S.
    Razmisli i u Uskršnjem skijanju, ove godine Uskrs "dolazi" rano pa će biti skijanja.

  8. #5898
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    nista od skijanja, odosmo u toplije krajeve za uskrs, karte kupljene jos proslog leta, ali sam siguran da cemo se vratiti sa bar nekim skijaskim stvarima u koferu. Volim prolecne rasprodaje


    Postajem najgori cinik ali da bi se ista postavilo iz vikend naselja, mora prvo da se sagradi parking a drugo, ta staza (nema smisla sidro bez staze, ne mozes da sednes i da se vratis) bi bila na totalno juznoj strani sto znaci radi 2 nedelje godisnje. Bolje da ga postave na Karaman

  9. #5899
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Zaboravih jos nesto...Nisam 3 godine bio na Kopu,pa mozda i nemam realnu sliku,odnosno moguce je da nisam upoznat sa najnovijim desavanjima,ali ne ide mi u u glavu da se jos uvek parkiraju automobili pored puta,od Konaka prema vikend naselju,na nacin da zauzumu dobar deo kolovoza i blokiraju saobracaj,praveci haos,posebno kada prolazi neki autobus. Dodjes na Kop,platis ski pass,platis opremu,skupo pice i hranu, i nemas 300 ili 500rsd da platis za parking!!!
    A nije da nema mesta. Uvek je bilo praznih delova na skoro svim parkinzima blizu Konaka...Na ovaj nacin rusis sliku ozbiljnog ski centra,koji Kop pokusava da bude.
    Druga stvar je OCAJAN pomenuti prema vikend naselju,pun rupcaga. Nesto malo bolji je put ka Brusu,ali i tu sam jednom upao u bunar od rupe...

  10. #5900
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Kad smo kod rupa, ja sam u subotu ujutru između Brzeća i Kopa uspeo da pogodim jednu koja mi je isekla oba leva pneumatika.

    AMSS ima najbliži šlep u Novom Pazaru, a vulkanizer u Raškoj. Cela operacija trajala 5 sati i propušten dan skijanja.

    Tako da oprezno, put je blagi užas.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •