Strana 426 od 692 PrvaPrva ... 326376416424425426427428436476526 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.251 do 4.260 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4251
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    izgrebala si ih jer nema snjega
    ali i ja bih rado išao samo što od nas petoro, troje je ne skijaša koji su se htjeli igrati u snjegu, i zato...

    EKSKLUZIVNO

    uplatio sam avans od 175eura u vili "MINA 4*" pored Granda na samoj stazi i
    sada poklanjam taj avans kom treba.
    Rezervisano od 8.01-11.01(tri noći) apartman br2. za 5 osoba. dnevni najam 155e.Po priči, poziciji i slikama je ekstra.
    https://www.facebook.com/pages/VILA-...89217761094538

    Ja svakako gubim 175e, ali ako netko od vas uzme taj aranžman zakupodavac neće zbog mene manjkati 290e, a vi ćete dobiti prvoklasan smještaj za 20eura/dan po čovjeku.
    Tko se prvi javi njegovo je.

    e ovo je za postovanje,zaista!

  2. #4252
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako čitaš komentare o tome kakvo je skijanje na. Kopaoniku mogao bi u 70% slučajeva da zaključiš da ne valja ništa. Realnost je nešto sasvim drugo.

    Mi smo skijali juče i danas i situacija po opisima bi trebala da je katastrofa, a realnost uopšte nije loša. Snega u suštini ima dovoljno, rade glavne žice, ne rade u suštini Gobelje i Sunčana, ostalo radi i skroz OK može da se skija.

    I pored toga što su temperature dosta visoke, staze su OK i može da se skija čitav dan. Naravno, ako ne znaš da skijaš onda ćeš da se spasavaš po stazama zato što se razvale posle 12h, ali to ne znači da je stanje loše, nego da treba da naučiš da skijaš i po hupserima i peskastom snegu ;-). Kamenčića ima na nekim delovima ali se bez problema zaobilaze...

    Ljudi ima, ali barem pola je uvek u nekoj od kafana ali gužvi nema, to što ima gužve na KGB žici je prednost kada ne znaju da se presele na druge.. Bolje da se guraju na kgbu nego da prave gužvu na drugim žicama
    Konacno jedan potpuno realan komentar. Ja sam se juce vratio, bordao sam od 31.12. Na osnovu prognoze, komentara i kamera, ocekivao sam da necu bordati uopste ili da cu u najboljem slucaju samo sjebati dasku na kamenju i blatu. Medjutim, situacija koja me je docekala je bila potpuno drugacija. Temperatura jeste bila u plusu skoro ceo dan, ali staze su prepodne bile odlicne. Tvrde, ravne kao piste, odlicno pripremljene. Zavisno od dana (guzve) drzale su dobro do 12-13h. Posle toga je koncentracija skijasa uradila svoje, ali takva je situacija bila i kada je bilo pola metra svezeg snega. Npr, gornji deo crne duboke, karaman i krst drzali su sasvim dobro ceo dan, zbog manje guzve. Sve u svemu, skijanje mnooogo bolje nego sto sam ocekivao, a vreme nije moglo biti lepse. Svaka cast za SS, izvukli su maksimum iz najnepovoljnijih vremenskih uslova koje ja pamtim ( t u plusu, kisa, jugo,...). Radio je dovoljan broj staza i moglo je na svima da se skija po ceo dan. Pored toga, svaki dan sam sretao radnike SS koji su na nezgodnim mestima (vezni put k. bare- duboka 2, donji deo crne duboke,..) uklanjali kamenje i nanosili sneg na problematicne delove.
    S obzirom da mi je ovo trece dobro skijanje na Kopu ove godine, a da je tek 6. januar, mogu da imam samo reci hvale za SS! Nadam se da se vidimo gore bar jos neki vikend ove sezone. Valja obici i druga skjialista.

  3. #4253
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Vaistinu, nego samo mala korekcija, radi Gobelja relej (dva tanjira na toj strani). Ja sam uvek tamo provodila celo popodne.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #4254
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    ide li neko iz Nisa ili okoline ovih dana na Kop?
    Ne znam sta ti treba ali imas redovnu liniju Nis ekspresa svaki dan. Ujutru ide oko 6 iz Nisa a vraca se oko 17:30 ako se ne varam. Ako ti to zavrsava posao pozovi autobusku pa se raspitaj za tacno vreme.

  5. #4255
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Ne znam sta ti treba ali imas redovnu liniju Nis ekspresa svaki dan. Ujutru ide oko 6 iz Nisa a vraca se oko 17:30 ako se ne varam. Ako ti to zavrsava posao pozovi autobusku pa se raspitaj za tacno vreme.
    Mislio sam da mi neko ucini uslugu i preuzme Leki stapove iz Beosporta,ne placa mi se postarina,al nema veze,sacekacu prvo skijanje

  6. #4256
    Member crni16 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Šabac - Novi Sad
    Skije / Bord
    Flow
    Godina
    38
    Poruke
    46

    Podrazumevano Blato i lopate

    Bio sam na Kopaoniku u periodu od 02.01 do 05.01. Do 05.01. je vreme bilo sunčano i u blagom plusu. Staze su se odlično držale do 11 sati, posle toga je kvalitet bordanja opadao, mada je meni i tada bilo ok . Gužva je primetna ali ne ogromna. Najaveća gužva je bila na KGBu i na Pančiću (standardno). 05.01. je bila magla, velika vlažnost, temperatura u plusu i vetar. Sve u svemu, uslovi nikakvi, ali se i tada vozilo i bilo je poprilično ljudi na stazama koje su nekako podnosile krajnje čudne uslove za ovo doba godine.

    Ono što mi je svakako zapalo za oko su smeće i lopatari. I jednih i drugih na svakom koraku. Ako znamo da je kultura ljudi u Srbiji takva da će bilo šta baciti na ulicu ukoliko u vidokrugu ne vide kantu, onda nam je i jasno zašto je stanje takvo kakvo jeste. Kanti nigde, a i ono malo što ih ima, prepune su.

    Onaj ko je napisao da je kraj lopatarima sa uvođenjem parkinga, prevario se. Iako parkirališta, na kojima se parking plaća, ima na svakom koraku (dnevna karta 300din) lopatari su okupirali ono malo besplatnih mesta što se može naći. Ljudi se dovijaju na takve načine da ono nije normalno. Stavljaju stolice, lopate, slomljena vrata, daske sa ekserima i ostalo smeće na parking mesta, trotoare, "zelene površine" (na svako mesto na koje se automobil može ugurati) i to će da lopataju za 400 - 500 dinara, jer snega nema ni za grudvu. Policija sve to gleda i ne reaguje a zna se da je uzurpiranje javne površine krivično delo. Ja podržavam da ljudi očiste sneg na mestu pa da im se za to da koji dinar, ali ovakav bezobrazluk mislim da nigde nema. Uskoro ću novinarima da pošaljem jedan mail da malo ispitaju ko tu ima interesa da lopatari opstanu toliko dugo i pri tome niko da ih ne dira na našem najvećem skijalištu. Kršenje zakona, mito, biće to lepa tema.

  7. #4257
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    @crni16: Blagi uzas i katastrofa je stanje na Kopaoniku. Ja nisam slikao jednu deonicu>kad se penjete iz Rudnice prema vrhu, na jednom delu pre prvih vikendica je toliko smetliste da sam se zgrozio kada sam to video.
    Ja sam 3 kruga obisao i nisam nasao parking....3 puta su me lopatari pitali, neki traze 200, neki 300 din....I na kraju kad sam pristao, odveli su me iza Granda, nekim puteljkom do ispred neke privatne vikendice, parking je bio 2 sa 2 metra, ni Spark ne bi stao i kaze lik: 300 din :-))))) Uzas znaci.....Daleko smo mi od kulture i normalnog sveta......

  8. #4258
    Junior Member
    Datum registracije
    29.12.2013
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Neznam dali da se smejem ili da placem kad ovo citam. Nisam duze vreme bio na Kopu i nemogu da verujem sta ljudi sve nece da izmisle da bi izvacarili koju paru. Nije mi jasno da same sluzbe na Kopaoniku ih nejure jer ipak takva stoka blati ugled planine.
    Strasno

  9. #4259
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Službe na Kopaoniku praktično ne postoje. Imaš policiju koja samo naplaćuje kazne za nepropisno parkirana vozila i đubretare iz Raške. I još putare.

  10. #4260
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Pisao sam jednom, ali da ponovim. Pre neku godinu mi se pokvari auto na parkingu ispred Konaka i drugar i ja ga nekako izguramo u rikverc i da ga spustimo ispod parkinga da me zakaci da slepa, a ispod je stajala policija, koju smo naravno videli. Gledaju oni sta radimo i umesto da pomognu da gurnemo nizbrdo, oni nas zaustavljaju da napisu kaznu sto guramo auto jednosmernom ulicom u nedozvoljenom smeru. I jos im objasnjavam da sanse nema da izguramo auto uzbrdo, i oni kazu "Znam, ali ovo je prekrsaj. Snadjite se pa izgurajte". Ja sam mislio da je skrivena kamera. Tad je kazna bila 2 hiljade, a oni su trazili hiljadu, da nam pogledaju kroz prste. Kad sam platio, pogledali su auto i dali savet da pazim da ne prezubi i ostalo. Klosari, uzicali za pivo. A sa lopatarima ko zna kakav dil imaju.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •