Strana 344 od 692 PrvaPrva ... 244294334342343344345346354394444 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.431 do 3.440 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3431
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Kako ne shvatate da to na svoju odgovornost je glupost, to je kao da neko kaže:Voziću pod dejstvom alkohola na svoju odgovornost, ako ubijem sebe, ubijem. Da, ali možeš i nekog drugog.

    Tako isto neko može da vozi kroz šumu recimo deo Gvozdac i da izazove lavinu i povredi/ubije nekog drugog. Da se to ne bi dogodilo zabranjeno je voženje van staze. Ne možeš ti kao fizičko lice da procenjuješ da li ćeš ugroziti nekoga ili ne.

    Sledeća stvar, čak i da samo sam skijaš koji je išao na svoju odgovornost bude povređen ili ne daj bože pogine to doprinosi negativnom imidžu planine. Medijima nisu bitne okolnosti, niti detalji, oni samo prenose ono najzvučnije, pogledajte samo za inostranstvo, u Srbiji čuješ samova skijaša u Francuskoj poginula zbog lavine. Nikad se ne prenosi da li su oni krivi, skijalište ili neko treći, da li su išli na svoju odgovornost, da li je to tamo zabranjeno ili dozvoljeno.

    Rešenje je prosto, odrediti terene i divlje staze koje će biti dozvoljene, na kojima će biti ljudi iz GSS, itd. Tako nešto je pokrenuto na Gobelji, sigurno će u budućnosti biti još toga.

  2. #3432
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hvala skijalištima što brine za nas i na ovom forumu

    Mislim da je došao trenutak da se zabrani i skijanje na stazama, skijajući na stazama isto možeš da ubiješ sebe ili nekoga drugog, gledajući podatke siguran sam da se 100 puta više ljudi povredi na stazama nego izvan nje.

    Najmanje se ljudi povredi u restoranima i apreski barovima, pa bi bilo logično zabraniti skijanje na stazama i uvesti ski-data sisteme na ulazima u kafane...

  3. #3433
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    ^^^ nema veze shvatices kada porastes sta je blackholemix rekao, i potpuno se slazem sa njim.

    Ljudi u srbiji ne znaju da preuzmu odgovornost i da shvate da ako je nesto zabranjeno onda je to zabranjeno, bez obzira da li to ima smisla ili nema.

    Nije poenta gde se najvise ljudi povredi, nego sta je zabranjeno a sta nije.

    I u saobracaju se najvise ljudi povredi na putevima koji su zvanicni koridori za saobracaj, ali to ne znaci da ti smes da vozis, po livadama, parkovima, trotoarima, samo zato sto ti se hoce.

    U celoj ovoj raspravi ispada da par nas zele da kaze sta je propisan nacin ponasanje i sta znaci postovati zakon, dok drugi daju totalno ne konstruktivne odgovore.

    Jel vam smeta ova stavka u zakonu ? Sta cete zakonski preduzeti da to promenite ? Koji su vasi potezi da ubedite skijalista i vladu da se zakon treba menjati ?
    Problem naseg drustva je sto i los zakon treba postovati, ali konstantno raditi na njegovoj izmeni, samo tako se moze dobiti funkcionalan zakon tj. sistem.
    Izmenio/la Bojan87; 19.01.2013 u 04:40.

  4. #3434
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    ne znam sta je toliki problem da se u siroj zoni skijalista odrede i obeleze zone u kojima ce biti dozvoljeno skijanje i van obelezenih staza. Nisam freerid-er, ali razumem i ljude koji vole i tu vrstu "zabave" na snegu. Neko voli da skija na uredjenoj stazi, meksoj - tvrdjoj, neko na neuredjenom terenu. Zato valjda i proizvodjaci skija i proizvode skije za razlicite terene, (free, on piste, race i sl). Zalazem se da se po raznim pitanjima uvede rad na skijalistima, ali bi trebalo imati i sluha i za drugu stranu!
    Nadajmo se da ce u buducnosti biti uradjeno vise i po ovom i dr. pitanjima, jer jedna staza za freeride svakako nije dovoljna. POZDRAV za sve ljubitelje zimskih sportova.

  5. #3435
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Bravo Bojane87, to u Srbiji i jeste jedan od najvećih problema, ljudi kao da jedva čekaju da nađu rupu u zakonu, ili da ako im se ne sviđa prekrše. Zakon ne služi da bi se nekome sviđao, nije to devojka, već da bi postojale neke norme i pravila.

    Imate u uređenijim sistemima daleko bizarnije zakone od ovog, tipa ne smeš komšiji da pozajmiš usisivač, ili ne smeš da pričaš sa nekim u liftu.

    A ova zabrana na Kopu ima logike zbog nekoliko stvari, a evo vam još jedna, izazoveš lavinu, ne povrediš nikoga, a ni sebe, ali oštetiš drveće, je l' bi imao novac da platiš štetu? Pošto se za nacionalni park plaća 10 puta veća cena nego što je tržišna. Kladim se da većina ne bi imala to da isplati, i šta onda?

    Rešenje problema je da se naprave i obeleže zone na kojima je to dozvoljeno.

  6. #3436
    Member
    Datum registracije
    12.01.2013
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    upravo tako Bojane87
    postovati zakon na Balkanu .... .... neprocenjivo

    uopsteno, ljudi gledajmo svoj posao, nismo mi kompetentni da ovde razmatramo dal je trebalo da se donese zakon ili nije, nase je da ga postujemo, a statistika ce pokazati dal je zakon pozitivan ili nije, dal ce se broj zalutalih i povredjenih skijasa povecati ili smanjiti..
    vecini je ovde poznata sudbina Artura Takaca ...
    ne podnosi inicijativu i predloge zakona ljudi koji nisu upuceni, a i u skupstini ne sede budale ...

  7. #3437
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ja ne znam oko cega se bunite, zakon je super, sad nije sav teren izgazen prvo jutro posle padavina
    PS ko izazove lavinu na kopu ima rucak od mene
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #3438
    Member
    Datum registracije
    12.01.2013
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    bojim se ako neko izazove lavinu, da ce se njemu ici i na rucak :s

  9. #3439
    Hooked vuca avatar
    Datum registracije
    20.01.2011
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Mislite da su lavine na Kopu nemoguce? Varate se!

    Doduse, deo gde se lavine mogu cesto javiti nisu u okviru skijalista tako da ste bezbedni, ali ovi sto vole da prkose zakonu, oni bi i mogi da okusaju (ne)srecu sa lavinama. Sve sto treba je da odu iza metereoloske stanice, na Kosovsku stranu Suvog rudista ...

    Naravno, preduslov je da ima dosta snega ...

  10. #3440
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ima, ima, znam da ima
    I to cak i u okvirima skijalista, ali je tako retko i koliko sam upoznat ne toliko opasno. Znam za dva mesta, na gobelji ispod nove zice, kacio sam sliku iz februara 2010 kad je pukla dok sam ja skijao tu okolo drugo mesto je staza lavina na koju se dolazi kad se spustite sa stena na vrhu Marinih voda ka precici Jaram-Gvozdac. Skijao sam tuda u svim uslovima i nije bilo znakova da ce da popusti. Mada kontam da kad je jednom pukla moze ponovo
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 11 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 11)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •