Strana 336 od 692 PrvaPrva ... 236286326334335336337338346386436 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.351 do 3.360 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3351
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Ne mogu meni Skijalista Srbije da oduzmu ski pas, zato sto ja skijam van markiranih staza,u tome je sustina,ako nikoga ne ugrozavam,jer cak ni markirane staze,to zemlljiste, nije vlasnistvo Skijalista Srbije,a pogotovo ne mogu da me sprece ako skijam po nacionalizovanoj sumi mog pradede,a tih pola zakona je cak i protivustavno,nego stoje da bi ih,kao imali,a u stvari su nesprovodljivi,pogotovo ne oduzimanjem ski-pasa.
    Koliko godina imas ? Postavljas odgovore kao da si tinejdzer pa si buntovnik u dusi.

    Ljudi odrastite vec jednom. Preuzmite neku odgovornost niste mala deca.
    Bas bih voleo da te vidim na nekom zapadnom skijalistu, da vidim kako bi tamo rekao istu tu recenicu.

    Znaci jednom za uvek, ako pise u zakonu da je zabranjeno skijati van obelezenih staza, onda je ZABRANJENO, i tu nema pogovora. Ostalo je samo njihova dobra volja da li ce da te upozore pre oduzimanja ski pasa ili ne.
    Ja koliko sam cuo na zapadu te nista ne pitaju samo stanu pored tebe, predstave se uzmu ti ski pass i kazu ti tvoje skijanje je zavrseno pa se i sledeci put skijaj van staze i ugrozavaj svoju i tudju bezbednost.

  2. #3352
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    Ljudi, jel neko trenutno na Kopu da kaze kakvo je vreme gore i kakve su staze? Ima li guzvi?
    Mozda bi bilo dobro da se otvori posebna tema o svim ovim pravilima o skijanju. Iscitah 5 strana u -Novosti sa Kopaonika-, kad ono samo neki zakoni i clanovi zakona itd :-))))
    i ja to pokusavah da prekinem ali ne vredi

  3. #3353
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku
    Ja koliko sam cuo na zapadu te nista ne pitaju samo stanu pored tebe, predstave se uzmu ti ski pass i kazu ti tvoje skijanje je zavrseno pa se i sledeci put skijaj van staze i ugrozavaj svoju i tudju bezbednost.
    Bojane, loše si čuo, ljudi pričaju svakakve gluposti, pročitaćeš i ovde takve priče a po pravilu su to priče dobrog drugara ili ortaka od ortaka...

    Voleo bi da čujem nekoga ko je lično doživeo na zapadnom skijalištu da je video redara na stazi ili van staze kako nekoga kažnjava za offpiste ili da ga je upozoravao da je to zabranjeno. Upravo suprotno, zapadna skijališta se UTRKUJU u reklamiranju offpiste mogućnosti ski centara pa i obeležavaju offpiste rute...

    Dosta njih te rute računaju u KM staza.

  4. #3354
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Bojane, loše si čuo, ljudi pričaju svakakve gluposti, pročitaćeš i ovde takve priče a po pravilu su to priče dobrog drugara ili ortaka od ortaka...

    Voleo bi da čujem nekoga ko je lično doživeo na zapadnom skijalištu da je video redara na stazi ili van staze kako nekoga kažnjava za offpiste ili da ga je upozoravao da je to zabranjeno. Upravo suprotno, zapadna skijališta se UTRKUJU u reklamiranju offpiste mogućnosti ski centara pa i obeležavaju offpiste rute...

    Dosta njih te rute računaju u KM staza.
    Slazem se, ni ja preko nisam video da brane da se vozi offpiste ali se vozi naravno na sopstvenu odgovornost... Imate primer La Grave gde vas zaustave da vas upozore na opasnost ali ne da vam zabrane ili uzmu skipass... Ali da napomenem da sam bio samo u FR, ne znam kako je u ITA i AUT...

  5. #3355
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Deco,deco...mnogo pisete ali malo znate,jos jednom ponavljam,na nasim skijalistima mogu da vozim van staza koliko hocu,a voleo bih da vidim nekog iz SS-a,da mi kaze nesto a kamoli oduzme ski pas,ne zanosite se pricama napaljenih klinaca,koji izmislaju price,o oduzetim karatama,da bi izgledali kao ekstremniji vozaci.Voleo bih da se javi neko kome je zbog toga oduzet ski pas,kod nas,pogresno tumacite zakone,pogotovo one "propise" koje donose nasa javna preduzeca,a ovaj poredi voznju nocu, automobila po parku i trotoaru!?,ne pisite samo da bi nesto napisali.

  6. #3356
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Deco,deco...mnogo pisete ali malo znate,jos jednom ponavljam,na nasim skijalistima mogu da vozim van staza koliko hocu,a voleo bih da vidim nekog iz SS-a,da mi kaze nesto a kamoli oduzme ski pas,ne zanosite se pricama napaljenih klinaca,koji izmislaju price,o oduzetim karatama,da bi izgledali kao ekstremniji vozaci.Voleo bih da se javi neko kome je zbog toga oduzet ski pas,kod nas,pogresno tumacite zakone,pogotovo one "propise" koje donose nasa javna preduzeca,a ovaj poredi voznju nocu, automobila po parku i trotoaru!?,ne pisite samo da bi nesto napisali.
    Da si citao malo video bi, napisao sam ti, moj najbolji drug je krenuo da vozi offpiste i zaustavili su ga i rekli da se vrati. On je rekao da vozi na sopstvenu odgovornost a oni su rekli da ne moze i da ce mu uzeti skipass. Moje pitanje tebi je, jel treba da se bijes sad i da tumacis zakone sa njima i da se raspravljas? S obzirom na tvoj nickname vidim da si mozda u navijackoj grupi pa si u fazonu ko mi sta moze, ja cu da vozim gde ja hocu ali mi ovde sto smo rekli, nije izmisljeno... Dakle rekao sam ti iz prve ruke informaciju, nije izmisljena. Ne kazem da ce uvek da ti uzmu pass ili da te smaraju, ima kad ces proci i nece biti nikoga i mozda si ti imao takvo iskustvo ali ima i onih gde su stvarno uzimali pass... Na forumu postoji jedan lik sa nikom skrimke koji je clan GSS i koji bi mozda ako cita mogao da se javi i napise nesto o tome ali znam da mi je rekao da je zabranjeno vozenje van staza...

  7. #3357
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Evo sada cu da ti kazem,na zalost kod nas u drzavi kao sto znas jedan od najvecih problema su zakoni,tako da i ti propisi koje donose javna preduzeca kao sto su SS i sl,su totalno nesprovodljiva,jer nisu ustavno utemeljena,a tu su,eto tako da bi bilo propisa.Oni pre svega nemaju regulisane ni vlasnicke odnose,na zemljistu na kojima se nalaze staze,a ovamo bi da postavljaju "zakone" na istom,tako da je to plasenje tvog drugara,i glumetanje nekog muda. Za mnogo ozbiljnije stvari ,koje neko prekrsi na stazi,ne usudjuju se da oduzimaju ski-pas,jer bi im moglo izazvati razne probleme.Na primer ja na Torniku da vozim kroz sumu,koja je "vlasnistvo" Srbija Suma,a da me kaznjavaju oduzimanjem ski pasa iz drugog javnog preduzeca kao sto je SS,je smejurija,pa cak i zemljiste na kojima su staze,nije vlasnistvo SS-a,i kakva oni tu pravila imaju da postavljaju,to je samo da bi bilo na papiru,kao i vecina stvari kod nas. A ako ti drugara 'plase" SS-ovci,savetujuem i njemu da se pridruzi navijackoj grupu,krece se u grupi, i skija u grupi,onda ce se ovi iz SS-a,njega plasiti,veruj mi....

  8. #3358
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ali svojim odgovorom si samo potvrdio ono sto sam ja rekao. Sve to sto ti pises stoji, slazem se ja mozda da nisu zakoni ok i ovo i ono ali kakvi su takvi su, a kad si na skijalistu koje vodi SS, oni ce odredjivati pravila i raditi sta hoce. Druga je stvar to sto ti kazes ako ti odes sa 5 drugara, zaustavite 2 lika iz SS i ti im kazes ma duvaj ga, a druga je stvar ono sto ja kazem a to je da ima ljudi koji nece da se svadjaju a ovi im brane da voze van staze. I sad, ti ces tako prolaziti dok se ne nadju isto tako neki ludi likovi, redari, vi se posibate, posle vas navataju panduri i cemu to vodi? Vodi ka tome da nema veze sa temom koju raspravljamo a tema je to da je zabranjeno voziti van staze dok god tako kazu ovi iz SS ili ko je vec nadlezan. A da ima problema u organizaciji ima, to svi znamo, da ima ludaka koji na staze udare dete pa nikom ne odgovaraju i toga ima ali dokle god budemo u fazonu sto ja da ne vozim off kad onaj moze da zvekne dete a vas boli uvo, necemo napredovati... To je ustvari nas Srpski mentalitet

  9. #3359
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Nema tu nikakvog "sibanja" sa njima,oni samo mogu malo da glumetaju,a tvom drugaru ne bi ni pokusali da uzmu ski pas,veruj mi,vec naidju na nekoga pa im se "ucini" da mogu malo da se "prave neka muda",kakva policija i dr,sa njima samo ostro i pokazati da nisi od "juce",imaju oni dosta posla na samim stazama,gde pre svega treba da uvedu nekakav red,a ne da se proseravaju nekom decku ,koji vozi po nekoj sumi i sl.

  10. #3360
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Heroes, ja verujem po tvom niku da si ti lik kome ne bi smeli da oduzmu ski pas kao i da je glupo što to rade, ali činjenica je da su mnogima oduzeli a ne bajka kako ti to želiš da predstaviš.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 9 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 9)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •