Strana 387 od 692 PrvaPrva ... 287337377385386387388389397437487 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.861 do 3.870 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3861
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Isto takvo pravilo je i u saobraćaju. Ako čukneš auto ispred ti si kriv, nisi držao rastojanje i nisi pazio. Možda je skijaš ispred početnik pa pluži stazom sa kraja na kraj, ti kao skijaš iza moraš da proceniš gde i kada ćeš ga preteći. Ukoliko ga tresneš tvoja je krivica.
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  2. #3862
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @KOP_MANIA

    Tako je. Potpisujem.

    OFFTOPIC:
    Ja ne mogu da verujem koliko ljudi sa kupljenim skipassom apsolutno pojma nema o elementarnim pravilima ponasanja na ski stazi (10 FIS pravila), da ne pominjem da je neko procitao Zakon o Javnim Skijalistima, misle da je samo dovoljno kupiti prokletu ski kartu i da onda mozes da radis sta hoces na liftovima i na stazi i da sam odlucujes o tome da li je neko kriv "sto te isekao" ili sto ne gleda gore i ne vidi da "TI" nailazis dok vezbas super-dzi za nastup u Sochiju..

    A kad nekog polome ili ne daj Boze kad NJIH neko polomi, onda su im puna usta o tome ko ima, a ko nema pravo gde i kako da vozi ili da stoji i ko je, a ko nije kriv..

    U poslednjih nekoliko sezona vecina vas je bila svedok raznih nesreca i sudara na stazi, neki od vas su direktno ucestvovali u nekim, a neki kao ja se nagledali takvih neshvatljivih nepoznavanja pravila od strane ljudi kojima je to posao, ljubav ili hobi - sefovi staza (!), redarske sluzbe skijalista, razni radnici SS, GSS, treneri (!) i takmicari u klubovima, a na poslednjem mestu su "obicni skijasi" na zici, kao sto smo mi...

    Ovaj forum bi trebalo da ima i edukativni karakter, a ja se samo nadam da je bar jedna osoba koja ovo nije znala do sada, nesto naucila i da ce se toga bar u nekoj meri pridrzavati sledeci put na snegu - tek onda je ovaj forum nesto korisno ucinio po tom pitanju.

  3. #3863
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kop mania je odabrao odličnu analogiju - saobraćaj! Dakle, u saobraćaju je uvek onaj iza kriv ako dodje do sudara. Takodje ako se voziš autom, ne smeš da se zaustavljaš po sred puta ako se umoriš ili želiš da razgledaš, zamislite da neko vozi po bulevaru i odluči da se zaustavi i predahne i stane u srednjoj traci. Ili se voziš putem, udješ u nepregledu krivinu i staneš iza nje...

    Dakle, ne treba se praviti naivan i citirati samo jedan član zakona, ima ih više i oni se nadopunjuju i tumače zdravorazumski.

  4. #3864
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Jednom na nadgrobnoj ploci pise: Ovde lezi onaj ko je imao prednost !!!!
    Samo da ne dodje do toga posle nije bitno ko je kriv ako neko nastrada !!!

  5. #3865
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Pa potpuno je zdravorazumski sto je @KOP_MANIA pretpostavio da se mozda radi o pocetniku koji je ispod i koji pluzi sa kraja na kraj staze i na sta ima poptuno i apsolutno pravo, a potpuno je nezdravorazumski zaletati se i voziti velelslalom izmedju sporijih skijasa, pa u brzini proleteti preko prelomnice ili "propada" staze i omashiti neopreznu skijasicu i polomiti se u dubokom snegu...

    Zakon nije savrsen ali to je Zakon i MORA da se postuje. Takav je, kakav je, nema boljeg. Ko misli da moze bolje i da ovaj ne valja, zna se procedura kako se zakon menja i gde, pa izvol'te...

    Ne pravim se naivan kad citiram neki clan ovog zakona, vec ukazujem na greske-povredu zakona koje je neko vec ucinio, a u cilju da mi ostali to ne radimo (vise), opet posmatrano sa zdravorazumske strane...

  6. #3866
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Kako je na Kopu? Ko je gore?

  7. #3867
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Macak jbt uhvatio si se zakona i pravila kao pijan plota , ja spadam u one koji nikad nisu procitali ni jedno od tih fis pravila i skijam po svojim pravilima tj. kao sto wlad vise puta rece - zdravorazumsko. Zadnjih godina dolazim na Kopaonik sa decom i njih ucim da se toga pridzavaju,konkretno :
    1) da se ponasas korektno i uvazavas ostale skijase na stazi
    2) ne glumi ludilo i nesto sto nisi tj. skijamo na stazama koje odgovaraju nivou znanja pri cemu uvek izbegavamo KG i ostale pretrpane staze,vozimo marine vode ,MK,suncanu,jaram itd ...
    3) Kad stajes uvek po ivici staze
    4) Izbegavati skijanje blizu drugih a odstojanje je obavezno a oci su i napred i pozadi prateci situaciju na stazi i druge skijase.

    Pridzavajuci se ovog, nisam imao ni najmanji eksces (deca takodje) na stazama pu pu a kao sto rekoh pojma nemam o fis pravilima niti me zanimaju njihove definicije a odavno sam shvatio da u zemlji Srbiji pravila i zakoni (narocito u saobracaju) ne znace mnogo nego oprezno i otvori cetvore oci to ti je najbitnije pravilo kojeg se moras pridrzavati.

  8. #3868
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @Miki,
    super, samo napred, vidim ispade ja lud sto citam pravila i zakon... Cuvajte se vi blago meni raznih ludaka po stazi, pu pu , srecno, hebes fis pravila i zakone i sve u pm, ovo je Srbija...

    Uzgred, nije ovde rec o "nepisanim pravilima" o kojima ti pricas i koja se UVEK podrazumevaju, vec o onim napisanim koje neko zna, a neko, eto ne zna i nema veze sto ne zna, a i sta ce mu kad ima "svoje principe, zdrav razum i ostale alate za prezivljavanje" - veruj mi, nisi ti ni prvi ni poslednji koji nema pojma niti ga zanima da procita ova pravila - a kamoli da ih primenjuje i nauci nekog drugog, recimo svoju decu - ja se sa takvim nacinom razmisljanja duboko ne slazem. Super je sto imate "svoje principe i zdrav razum" ali mislim da "nije lose" bar malo poznavati i zakon - a ja cu ga se drzati "kao pijan plota"? - e, svasta!

    Cisto da se razumemo, ja SKIJAM primenjujuci SVE to sto si naveo PLUS jos nesto sto sam naucio iz pravila koje ZNAM, a koje ti nisi procitao niti te zanima..

    Pozz i sve najbolje.

  9. #3869
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Kako je na Kopu? Ko je gore?
    Moj drugar je gore, sunce ceo dan, danas je izgoreo, staze odlicne, dobar minus!

  10. #3870
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Macak , ja zaista volim tvoje postove i u velikoj vecini slucajeva mudro zboris, pises predobre izvestaje sa skijanja i generalno cenim tvoje misljenje , ali ovde se ne slazem s tobom jer mislim da nikako ne moze biti u pravu neko ko je stao da procaska sa drustvom u nepreglednom delu staze a ako je to pravilima FIS-a ok onda ih svako nikad necu procitati niti ih se pridrzavati jer je to jos jedan dokaz da su totalno nerazumna.E upravo iz tog razloga ja sam napisao o nekim svojim pravilima koja su sutinski ZA PREZIVLJAVANJE u ovom moru ljudi koji su navikli da laktanjem i gazeci preko drugih dobijaju sve a za to ti ne vrede nikakva pravila i zakoni koliko god oni bili dobro napisani. Poenta mog pisanja
    je cuvaj se i bog te cuva a protiv kamikaza , pozera na stazi i ostalih jedini lek su par redara na svakoj stazi koji ce da opominju i sklanjaju takve sa stazama - nista drugo ih ne moze opametiti ali nazalost redara uglavnom nema i zato se takve stvari desavaju.

    Pozdrav Macak

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •