Strana 421 od 692 PrvaPrva ... 321371411419420421422423431471521 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.201 do 4.210 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4201
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja razumem vašu ogorčenost, ja čitam šta se vama dešava pa se nerviram ali isto tako mi nije jasno šta vas nagoni da idete u decembru na Kop kada je svake godine ista/slična priča? Pa jednom da mi se desi takva situacija, pa hajde još jednom, ali toliki mazohista da sam da ponavljam grešku iz godine u godinu baš nisam Baš poučen svim vašim pričama pre februara ne usuđujem se da idem gore na duže (nedelju dana).

    Žao mi je što vam se sve to dešava ali pamet u glavu pa dok ne padne sneg ne penjite se gore.

  2. #4202
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ja razumem vašu ogorčenost, ja čitam šta se vama dešava pa se nerviram ali isto tako mi nije jasno šta vas nagoni da idete u decembru na Kop kada je svake godine ista/slična priča? Pa jednom da mi se desi takva situacija, pa hajde još jednom, ali toliki mazohista da sam da ponavljam grešku iz godine u godinu baš nisam Baš poučen svim vašim pričama pre februara ne usuđujem se da idem gore na duže (nedelju dana).

    Žao mi je što vam se sve to dešava ali pamet u glavu pa dok ne padne sneg ne penjite se gore.
    Pošto sam se našao u ovom mailu, do sada sam "morao" da idem u decembru, zbog deteta i njegovog raspusta. Inače nebih išao pre kraja januara ni slučajno.

  3. #4203
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Kopaonik je takav kakav jeste, veliki rizik pre druge polovine januara. Da se razumemo, sve manje i redje odlazim na Kop (prosle godine nijednom) i prednost dajem inostranim skijalistima: ali Kop je realno iz godine u godinu sve bolji, ljudi se trude. A to sto akumulacije nisu dovoljne, sto se desi da snega nema pa nema, sto je klima takva kakva jeste, sve je to ogroman rizik koji podnose svi koji zapucaju "gore". Razumem zelju da se ode, mislim da je glupo to i pominjati, znamo svi koliko sanjamo da odemo prvi put u godini, ali planiranje skijanja na Kopu mesec-dva unapred je suluda prica. Kop je da se zaletis kad si siguran...a ne mozes biti pre 15-og januara

    Pre par godina drugar sa klincem otisao, platili sedam dana u novogodisnjem terminu. Skije nisu izvadili iz kola...radio je samo KGB na kome je bilo milion "skijasa". Uplatio covek aranzman, ne male pare, dva meseca ranije...
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  4. #4204
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Pošto sam se našao u ovom mailu, do sada sam "morao" da idem u decembru, zbog deteta i njegovog raspusta. Inače nebih išao pre kraja januara ni slučajno.
    Rat vodim sa zenom i ćerom ( streberke) zbog tog raspusta .
    Nikad za vreme raspusta ni ja nisam isao na skijanje kao klinac, a sad treba svoje klince da izlazem tom riziku, nikako !
    Mislim hoce oni za vreme raspusta, ali ja bih radije po snegu i bez guzve da skijaju.
    Dakle strogo posle raspusta od 25.01. pa 9 dana i dosta im je.
    Sa staze pravo u ucionicu u nove radne pobede.
    Za vreme raspusta tata mora u Fra na psihicke pripreme za porodicno skijanje, tako da je to vec previse razloga za skijanje posle raspusta.

  5. #4205
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Za vreme raspusta tata mora u Fra na psihicke pripreme za porodicno skijanje, tako da je to vec previse razloga za skijanje posle raspusta.
    Epic win!

  6. #4206
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ja razumem vašu ogorčenost, ja čitam šta se vama dešava pa se nerviram ali isto tako mi nije jasno šta vas nagoni da idete u decembru na Kop kada je svake godine ista/slična priča? Pa jednom da mi se desi takva situacija, pa hajde još jednom, ali toliki mazohista da sam da ponavljam grešku iz godine u godinu baš nisam Baš poučen svim vašim pričama pre februara ne usuđujem se da idem gore na duže (nedelju dana).

    Žao mi je što vam se sve to dešava ali pamet u glavu pa dok ne padne sneg ne penjite se gore.
    Vidi,
    1. gledao sam prognozu kad sam uplaćivao aranžman. Delaovalo je ok, što je najgore, pored uplaćenih 7 dana, produžio sam na 10 i kupio ski pas (isto - po dolasku u hotel pogledao prognozu i sve je bilo ok).
    2. Posao: kao privatnik, jedva sam i ovo uspeo da iskombinujem i uklopim se sa ukućanima.......

    inače, danas je bila katastrofa - mali karaman je zatvoren, na Pančiću je bila takva magla i vetar, da sam iznenađen da su uopšte otvorili žičaru. Sve u svemu, gužva na ulazu na žičaru, staze izrovane i pomešane sa zemljom, gužva na istim. Ovo sve pišem iz razloga da vas ne navuku sa pričama "otvara se ova/ona žičara" i sl. lovačke priče.......

  7. #4207
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Ma, Kopaonik je najbolja vikend varijanta. Treba ići na zicer, baš zbog nepredvidivog vremena. Vidiš pao sneg, staze dobre, nema gužve, u kola i na stazu. Dva, tri dana skijanja puna kapa. Ovako kako je organizovano skijalište, uzimajući u obzir poziciju Kopaonika (vrlo često nedostatak snega), Kopaonik je samo za neku vikend varijantu. Ništa ne može unapred da se planira.

  8. #4208
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ja razumem vašu ogorčenost, ja čitam šta se vama dešava pa se nerviram ali isto tako mi nije jasno šta vas nagoni da idete u decembru na Kop kada je svake godine ista/slična priča?
    Ovo nam je treca godina za redom i iskreno, i pored svega je dobar odmor. Dodjemo mi jos jednom sredinom februara kad su raspusti, kod nas skole bas ne vole kad se izostaje bez dobrog razloga (ne, skijanje englezima nije dobar razlog )

    Citirati Originalno postavljeno od KoleBGD Pogledati poruku

    inače, danas je bila katastrofa - mali karaman je zatvoren, na Pančiću je bila takva magla i vetar, da sam iznenađen da su uopšte otvorili žičaru. Sve u svemu, gužva na ulazu na žičaru, staze izrovane i pomešane sa zemljom, gužva na istim. Ovo sve pišem iz razloga da vas ne navuku sa pričama "otvara se ova/ona žičara" i sl. lovačke priče.......
    Da, staze sve gore ali ja sam se bas lepo iskijao po magli. Cak i nije bila tako gusta kako ume da bude. Obe sestice su bile super i bilo je jako malo ljudi, cak sta vise, moj najbolji dan

    Cak je malo i provejavao sneg oko 3 sata, na zalost ne vise od 1mm. Videcemo kako ce biti sutra...

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Ma, Kopaonik je najbolja vikend varijanta. Treba ići na zicer, baš zbog nepredvidivog vremena. Vidiš pao sneg, staze dobre, nema gužve, u kola i na stazu. Dva, tri dana skijanja puna kapa. Ovako kako je organizovano skijalište, uzimajući u obzir poziciju Kopaonika (vrlo često nedostatak snega), Kopaonik je samo za neku vikend varijantu. Ništa ne može unapred da se planira.
    Pejo, ti si me razocarao. Mi ti nacrtasmo gde je svaki kamen i svako ogolelo parce, a ti jos kukas na infokop-u za informacijama

  9. #4209
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Ovo nam je treca godina za redom i iskreno, i pored svega je dobar odmor. Dodjemo mi jos jednom sredinom februara kad su raspusti, kod nas skole bas ne vole kad se izostaje bez dobrog razloga (ne, skijanje englezima nije dobar razlog )



    Da, staze sve gore ali ja sam se bas lepo iskijao po magli. Cak i nije bila tako gusta kako ume da bude. Obe sestice su bile super i bilo je jako malo ljudi, cak sta vise, moj najbolji dan

    Cak je malo i provejavao sneg oko 3 sata, na zalost ne vise od 1mm. Videcemo kako ce biti sutra...



    Pejo, ti si me razocarao. Mi ti nacrtasmo gde je svaki kamen i svako ogolelo parce, a ti jos kukas na infokop-u za informacijama
    Stvarno je neverovatno, kada napada sneg i kada vrabci na grani znaju da je dobro skijanje pri samom pogledu na kamere, dobija se pregršt informacija o stazama, sa pozivima dodjite itd itd. Sada, kada je vreme ovakvo kakvo je, ni jedna jedina informacija na sajtu ne može da se dobije o stanju staza. Dobar je sajt, za svaku pohvalu ali ljudi na forumu su neverovatni, pišu o svemu i svačemu a nema onoga što svakog skijaša najviše interesuje a to je kakve su staze, imal li gužve, leda, kamenja itd. Da Vas nije bilo moje nove skije bi nastradale, a tako ih čuvam za skijanje u Italiji u februaru

  10. #4210
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Skijanje u Decembru kod nas je jos uvek takoreci novotarija, tako da ljudi imaju malo veca ocekivanja, a i dodatno su svi napeti nakon 9 meseci apstinencije Realnost je ta su ski pas (otvaranje i slicno) i smestaj povoljniji u pred-sezoni i ljudi ne mogu da izdrze a da ne odu. Ako vec mora da se ide, onda je bolje da se spuste ocekivanja i da se uziva kol'ko moze. Iz mog licnog iskustva oduvek je vazilo "kol'ko para tol'ko muzike".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 10 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 10)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •