Strana 342 od 692 PrvaPrva ... 242292332340341342343344352392442 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.411 do 3.420 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3411

  2. #3412
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Ja bih obavestio npr. redara o takvom problem, verovatno bi izasao u susret

  3. #3413
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Slusaj te ovako,ovde se pisalo o freeride voznji,a ja sam vam napisao neke cinjenice koje znam,to sto su nekom uzeli ski pas,sto je vozio izmedju stubova zicare,je moguce,ako je to zemljiste ispod zicare u domenu SS,veoma moguce,a mislim da je i to protiv zakonito,jer bih to uporedio sa JP Parking Servis,koji ti posalju kaznu u nekom iznosu,pa ti ako platis platis,uvek ima onih koji placaju i ne bune se,a sa druge strane i da ne platis ne mogu ti nista,jer javna preduzeca po zakonu ne mogu da sprovode te stvari,dakle ovaj papiric o oduzetom ski pasu,verujem da je verodostojan,ali verujte tako nesto bar ja, i ljudi koje poznajem necemo dobiti,bar ne na nasim skijalistima.
    (Uz ostale tvoje komentare).. Meni je ovo isto kao: Polozis za automobil i ne zelis da postujes zakon samo zato sto postoji neka rupa u zakonu? U svakom zakonu ima rupa, jel to razlog da ne postujemo zakon? Niko ne tera ljude da kupe ski pass, kada kupe ski pass moraju postovati zakon isto kao sto drugi postuju zakon kada voze automobil.

  4. #3414
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne bi ja baš poredio saobraćaj sa skijanjem, misim da nije baš najpodesniji primer .

    Možda je približniji sa zakonom o pušenju , isti postoji, isto zabranjuje pušenje na dosta mesta, a opet ga gomila ljudi ne poštuje... Takodje se teorijski ugrožavaju tudji životi

  5. #3415
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Evo ti analogije:

    Primera radi uzmi motokros.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Motocross

    Stotine hiljada ljudi se verovatno bave time po celom svetu. A bave se vec jako dugo. Sad zamisli bavis se time u Srbiji, i odjednom, postane ilegalno, jer eto, motori smeju da se voze samo po asfaltiranom putu.

    Jedno bi bilo da je skijaliste u privatnom vlasnistvu, pa ajd, svako sme da radi sa svojom svojinom ono sto hoce, ali ovako je stvarno besmisleno.
    Cao Goksi!

  6. #3416
    Senior Member Dogac avatar
    Datum registracije
    10.02.2011
    Lokacija
    Užice
    Godina
    45
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Bio sam u subotu na Kopu, dan je bio idealan. -10 sa dugim suncanim intervalima. Sto se freeride-a tice, posto vidim da se velika polemika digla i za to je bilo idealno. Mora se samo biti oprezan, jer su redari kao i saobracajni panduri, cekaju na par uobicajenih mesta. Video sam ih kod medjustanice Duboka 2, redom su zaustavljalli ko vozi ispod zice, nisam video da li su samo opominjali, ili oduzimali ski pasove. Takodje je stajao redar na polaznoj stanici Duboke 1 i gledao ko ide ispod zice. Mi smo vozili staru Duboku (izmedju Crne Duboke i Krcmara) fora je samo da se presece i izadje na stazu kada se posle potoka izadje is sume. Redara uopste nije bilo oko Gvozdca i Ledenice, ukljucujuci i "Lavinu" tako da je tamo opusteno moglo da se
    pici off. Kupio sam polovne ski pass-ove nesto ispod cene i lokalac od koga sam ih kupio mi je upozorio na oduzimanje, tako da u ovim varijantama treba biti oprezan i kao pri voznji kola znati izbeci patrolu . Sve u svemu, dan za uzivanje, neka ih bude jo ovakvih. Meni i mojoj ekipi ne pada na pamet da postujemo glupe propise i zabrane, jer nikoga ne ugrozavamo, a redare cemo eskivirati kako znamo.
    Dobro je što si potanko obavestio prisutne redare na forumu gde sledeći put mogu da te nađu

  7. #3417
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Mene zanima da li redari na stazi imaju skener kojim mogu da ti ocitaju skipass a da ga ne uzimaju u ruke? Tim skenerom mogu da ti ocitaju a samim tim i poniste skipass. Jer ako nemaju ne vidim nacina kako mogu da ti uzmu ili poniste skipass.

  8. #3418
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Mene zanima da li redari na stazi imaju skener kojim mogu da ti ocitaju skipass a da ga ne uzimaju u ruke? Tim skenerom mogu da ti ocitaju a samim tim i poniste skipass. Jer ako nemaju ne vidim nacina kako mogu da ti uzmu ili poniste skipass.
    Ranije vec polemisano o tome. Postoji:

    http://www.skijanje.rs/forum/showpos...7&postcount=38
    http://www.skijanje.rs/forum/showpos...3&postcount=39

    ...a da li nasi redari to imaju, ne znam. Sto neko rece, kupili su ceo paket, sto da ne uzmu i ovo...

    a evo i resenja:
    http://www.rpi-polymath.com/ducttape/RFIDWallet.php
    ili obicna alu-folija ili sto Wlad rece, stavi ga IZA mobilnog telefona u dzep ili ovo:

    http://www.skijanje.rs/forum/showpos...9&postcount=37

  9. #3419
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    43
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Žalosno ali istinito, oduzimaju skipass. Bio sam na kopu ovaj vikend i prvo sto smo uradili, otisli smo na belu reku, staza je zatvorena,ali zato smo i isli tamo. na pocetku staze kod izlazne stanice zice stoje dva redara i pandur, koji su oduzeli passove coveku sa dvoje dece. covek je pre toga pitao zicnicara da li moze da vozi belu reku , na sta mu je ovaj odgovorio da je staza zatvorena i da moze na sopstvenu odgovornost, sto su oni i uradili. kada su se popeli gore sacekali su ih redari i pandur.redar je i po mojim skijama procenio da nisam dosao da bih se skijao po stazi pa mi je rekao da ne radim to jer ce mi oduzeti pass.
    u nedelju su oduzeli sezonski pass jednom momku koga svi znaju na kopu, siguran sam da ga i redari poznaju.
    mi smo ipak tri dana vozili iskljucivo puder van staza,bilo je odlicnog freerajda, cak i na onim mestima gde se zna da stoje redari , ali nismo imali problema.

  10. #3420
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Kakva promocija frirajd skijanja na Kopu, jel da? Ziveli lopatari, njima policajci ne oduzimaju lopate...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •