Strana 166 od 692 PrvaPrva ... 66116156164165166167168176216266666 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.651 do 1.660 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1651
    Member
    Datum registracije
    26.11.2008
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Elan Magfire 10
    Godina
    41
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Isao sam juce i kupio ski pas za 8300din. Poludeo sam u redu, oko sat i po, svi smo se posmrzavali!

  2. #1652
    Neozbiljan skijaš Buca avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Nis
    Godina
    46
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Za ovaj ski pas 10/sezoni (s' lukom ) je juce bas ispalo bezveze. Naravno, gomila ljudi je cekala poslednji dan, a SS otvorili samo jedno prodajno mesto (kod policije) i to 2 od 4 saltera. U 13h guzva nevidjena, naravno nikakav red ne postoji, guranje, svadjanje, salter samo sto ne pukne od pritiska. 2-3 policajca samo stoje sa strane i kazu da ce reagovati "samo u slucaju narusavanja javnog reda i mira". Postalo je ocigledno da do 15h nema teoretske sanse da svi kupe ski pas. Kruzi nezvanicna prica da ce salteri raditi dok god ima ljudi u redu. U jednom trenutku SS prekidaju prodaju ski pasa pa jedan mladji policajac odlucuje da malo sredi red. Naravno, ide jako tesko. Posle toga ide prodaja nekako, ali i dalje napeta atmosfera. Kao i uvek gde se u Srba prave neki redovi ima gomila likova koji "... samo bolesnoj tetki da dodaju lek...", "... samo nesto jako hitno da pitaju na salteru..." ispred koga ima 500 besnih ljudi, treci koji "uopste i ne kupuju ski pas" nego pretpostavljam samo vole da stoje na -15 stepeni pored reda. Naravno u redu je bilo i dosta penzionera koji kupuju po 4-5 10/sezoni karata za skijanje, a jedva stoje na nogama. Neki likovi iz reda su se bas naostrili da tim neobavestenima "naruse javni red i mir".

    U toj situaciji je doslo do izrazaja odsustvo bilo kakvog smisla za optimizaciju poslovnog procesa u javnom preduzecu SS. Kada neko kupuje dva ili vise ski pas-a na svoje ime mora da prilozi licnu kartu. Onda radnik sa saltera ode u susednu prostoriju da fotokopira tu licnu kartu, pa na neki A4 papir rukom upise podatke te osobe i ta osoba taj spisak i svojerucno potpise. Jos ako kartu placa karticom cela ta procedura traje 5-10min.

    I tako, posle 2 sata cekanja na -15 stepeni izlazim iz reda sa svojim 10/sezoni. Ruku na srce salter je stvarno radio dok god je bilo ljudi...

    BTW, kako je primetio kolega iz reda, u redu samo sevaju Bogner, Phenix, Descente jakne, ko nosi Colmar najgori je slepac, a svi se stekaju za 80 evra da ustede.

    Mozda sam malo preterao sa komentarima, ali utisak od juce je bio jedinstven.

  3. #1653
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Nisi preterao, opisao si Srbiju kakva jeste. Žalosno, svo ljudsko zlo koje je u našim ljudima ekspresno se ispoljava u iole kriznoj situaciji, ali ekspresno, bez odlaganja.

  4. #1654
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2008
    Godina
    41
    Poruke
    15

    Podrazumevano Potvrda

    Sve sto je Buca rekao mogu da potvrdim. Cak se malo i kajem sto sam cekao taj red jer sam se posle osecao kao debil. Opet, nadam se da cu da ga iskijam za sve pare ove sezone. Inace, iako su ljudi u redu mislili da je taj tip ski passa pogodak i da je SS srecan sto ih prodaje, ja mislim drugacije. Ove godine su se presli i izbacili tu cenu i nikad vise, prosto sam uveren u to jer niko ne moze da mi objasni zasto su onda radila samo dva saltera na toliku (ocekivanu) guzvu. A siguran sam da su radili i posle 15h jer su znali da ako zatvore, ostali bi bez prodajnog mesta.

  5. #1655
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Ne mogu baš da se složim sa tobom.

    Prošle godine su snižavali cene ski pasa već u februaru, zato što čim su ukinuli vize (najavljeno 100% sigurno ukidanje viza u novembru 2009.) ljudi su krenuli na druga skijališta, jer ipak Kop nije za ozbiljnije skijaše. Otišla sam tamo samo zato što sam smeštaj rezervisala još u oktobru kad to sa vizama nije bilo sigurno. Krajem februara, početkom marta kad sam bila tamo Kop je bio prazan, dosta klubova gore je već bilo zatvoreno. Zato što nema cele zafrkancije sa vizama, mislim da će ove godine imati još slabiju posetu.

    Ski pas jeste povoljan, ali mislim da je dobro došla ova parica od tih ski psova već sada. Došlo bi im i kasnije, ali možda. Čisto sumnjam da bih da nisam kupila kutre išla 5 puta na vikend na Kop!!! Možda bih otišla dva puta, ali ovako ću sigurno otići 5 puta.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #1656
    Member Disco avatar
    Datum registracije
    06.01.2009
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    U subotu je bilo snega na putu jos od Brusa, vozilo se 20-30 na sat do gore. Na dole jos sporije. U nedelju se malo otopilo pa je bilo klizavo samo od Brzeca do gore
    Znaci kao sto rece Suncica ... Putari - sedi 1
    [IMG]file:///D:/Fotke/Fotoaparat/2010/Jesen%202010/2010-12-12%20Leskovac%20Kopaonik/Leskovac%20Kopaonik%20307.JPG[/IMG]
    http://img96.imageshack.us/img96/114...opaonik175.jpg
    http://img72.imageshack.us/img72/299...opaonik178.jpg

    Dolazimo u 7 ujutru na -16. Topovi u centru rade punom vodenom parom i kapiramo da ce biti spustanja. Po otvaranju saltera prvi kupujemo ski pass. Nema zive duse, vrlo neljubazan gospodin nas informise da KGB mozda krece od 12h.

    http://img20.imageshack.us/img20/559...opaonik183.jpg
    http://img10.imageshack.us/img10/764...opaonik184.jpg
    http://img405.imageshack.us/img405/9...opaonik188.jpg
    http://img638.imageshack.us/img638/9...opaonik191.jpg

    OK, mnogo za cekanje na -16, a i nismo sipali antifriz. Na Kopu nema nigde ni benziske pumpe ni antifriza, AMSS radi od 10, al problem resavaju telefonom (preko volje) recenicom "Palite auto svakih 15 minuta i sve ce biti ok..."
    Naravno pokupili smo se, ali vratili u nedelju sa antifrizom.
    KGB radi guzvetina je, ali sestosed upija sve i cekanje na zicu je nula sekundi.
    Na sredini staze zaostali hupseri sa Svetskog prvenstva u oranju, i gledam kako i najiskusniji skijasi ginu na tom delu. Tip iz GSS-a mi prijavljuje u 15h da danas nema tezih povreda. Zica se zatvara u 15:30, jer radnici SS su ubedjeni da mrak pada u 15:45.




    Odlazimo sa bolom u kolenima i osmehom na licu.
    Desetka za entuzijazam svima iz SS, i 1+ za organizaciju

    http://img526.imageshack.us/i/leskovackopaonik307.jpg
    http://img80.imageshack.us/img80/635...opaonik306.jpg


    LET THE GAMES BEGIN! [IMG]file:///C:/Users/DISCO/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/DISCO/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]

  7. #1657
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Uzeh sa dvojicom drugara čuveni 10/s. Čekali smo ujutru nešto manje od 1h, a kasnije se već dodatna gužva napravila... Oko 3h pm sam hteo da uzmem ski pass za drugara LTD (ograničena moja odgovornost) ali red za 1h čekanja gotovo da se nije pomerio... Na njegovu žalost izašao sam iz reda jer čekanje više nije imalo smisla. Stekao sam utisak da su većinu ljudi u redu činili nakupci koji su već istih sati nudili ski pass za preprodaju.
    Čuvena srpska replika da se ja pitam...
    Otvaranje sezone je trenutak da se časte svi skijaši i ljubitelji planine jer oni dolaze svakom svojom slobodnom prilikom tu... Trebalo je da gruva muzika sa svakog ćoška, da se dele čajevi i kafe, da budu promocije piva...
    A ispalo je da se za nekih par stotina poludnevnih ski pass-ova SS kompromituje...Još gore, dva šaltera za onliki broj ljudi je ponižavajući. Ispade da smo mi tamo bili njih da orobimo umesto da nas gledaju kao ljude od kojih treba da žive. Imam utisak da neke lepe akcije koje neki pozitivni pojedinac osmisli u SS tri dripca dovedu do kontradiktornosti.
    Iz raznih razloga ostajem ove godine samo pri Kopaoniku, ali smatram da nekih 20-30e koliko sada mene košta skijaški dan nije mnogo odnosno da je cena srazmerna usluzi koja se dobija. Živim na manje od 150km od Kopaonika i volim tu planinu i smatram da je lepša kao planina od mnogih svetski priznatih skijališta (pričam o leptoti ne o skijanju) Za mene, Kopaonik ni sa maksimalno optimističnim planovima neće biti ski centar u koji bih se zagledao, ali uvek ću ga posećivati i leti i zimi.
    Jednostavno dok se odgovarajućim merama ne sankcionišu dripci, budale i lupeži (čitaj redjanje na bandere od skupštine do smederevskog puta) neće u ovoj zemlji ništa da bude kako treba a kamoli skijanje.

  8. #1658
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Kad čitam o ovoj gužvi koja je bila u petak i subotu, ne mogu da odolim a da ne kažem da sam ja otišao u četvrtak i kupio 10/s nešto pre 10h, a da žive duše nije bilo na šalteru. Osim toga, dan je bio kakav se samo poželeti može.

    Što se tiče potonje gužve, verovatno su SS ipak bili malo zatečeni jer još nije bilo pravog snega. Verovatno ostali operateri na šalterima rade tek kada krene pravo skijanje, sve u cilju uštede.

  9. #1659
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2008
    Godina
    41
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Sto se tice putara, ne slazem se sa konstatacijom da su lose odradili posao, pa ljudi pao je sneg, ne mozete da ocekujete da sve bude ocisceno do asfalta. Doduse u 7 ujutru je verovatno bilo katastrofa. U subotu kad smo se penjali bukvalno smo isli iza kamiona dok je u nedelju pri povratku kamion prosao 10-ak minuta pre nego sto smo krenuli. Nisu bili lenji, e sad sto nije izasao bager kao u Fr koji cisti sneg do asfalta to je vec nesto drugo.

  10. #1660
    Junior Member
    Datum registracije
    25.01.2009
    Godina
    37
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Zna li se kakva ce biti situacija sa snegom oko nove godine ? Kakve su prognoze ? Hvala

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •