Strana 334 od 692 PrvaPrva ... 234284324332333334335336344384434 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.331 do 3.340 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3331
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Sedmodnevni ski pass u odnosu na prošlu godinu je poskupeo nepuna 2 evra!

    Ne možeš uzimati u obzir koliko članova porodice imaš, i da ti sada treba više ski pasova, ili da li ti je plata opala, govorimo samo o ceni ski pasa koju kontroliše SS tj. Vlada Srbije, a to sad što je nekome plata smanjena, što je sve ostalo skuplje nema veze sa ski pasom, indirektno ima jer ti manje ostane novca za zimovanje, ali ne možeš reći da je ski pass skuplji.

  2. #3332
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Evo, da i ja citiram sebe:



    Dakle, da skratimo muke i ne zamenjujemo teze. Imamo:
    1. skipas poskupeo za 27.5%
    2. pdv povecan za 2%
    3. evro poskupeo za 6.2%

    Dalje, uvedimo neke pretpostavke:

    1. Pretpostavimo (!) da su SVE USLUGE poskupele za 27.5%
    2. Priznajmo kome je od nas od proslog januara, dakle januara 2012 do danas - januar 2013 - povecana plata za 27.5%?!? Ima li takvih?!? heheh..DAkle, pretpostavimo da je plata ostala ista.

    Onima kojima NIJE povecana plata, ova usluga(skipas) je skuplja, nezavisno od prostog povecanja cena usluga (skipasa).

    Dakle, o cemu pricamo?

    Da banalizujem, poskupela usluga za grubo 30%, evro za 6 %, a pdv za 2% (uracunat u poskuljenje usluga, zato pise 30%...), a plata u najboljem slucaju ostala ista, jel tako? Ili negde gresim, ajd' sad... ?!?

    Kako kaze Sofronije, "znam mali, cifre ne lazu ali ja ipak ne smem da pogledam dal' sam tamo.."
    Macak, sve je relativno.

    Moja jedina primedba je da gledas platu dok bih ja gledao ono sto ti preostane od plate kad platis ono sto se mora, stan, hrana, komunalije...

    Ovo se mora, skijanje, kao i svaki drugi odmor je luksuz

  3. #3333
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    Na Kopu skijam nekih 35g. Pamtim jos drvenu baraku (na mestu danasnje kuhinje Kragujevackog odmaralista) i kreka veso pec, koju je lozio domar i koja je sluzila za grejanje, ali i za susenje mokre opreme. U to vreme skijanje jos nije bilo luksuz. Istina, nije ni izgledalo luksuzno- skijali smo u jaknama koje smo svakodnevno nosili (paropropusne- vodonepropusne nisu postojale) i dugim gacama ispod pantalona ( kakav aktivni ves?), a skije su bile znacajno duze od nas i teske kao olovo. Tada su uredjene staze, bez kamenja i korenja bile san snova, stvari poput elektronskog citaca ski pasa, pokretne trake na zici ili osvetljenu stazu, mogli su da zamisle oni s najbujnijom mastom, a vestcko osnezavanje nije padalo na pamet ni najmastovitijima.

    Narednih godina smo sa uzivanjem gledali kao Kop raste i postaje ozbiljan ski centar, ali i kako cene rastu (ukljucujuci i one stvari koje nemaju veze sa napretkom, poput klope u kafani ili rakije na pijaci, pa do smestaja i ski pasa). Kad kritikujemo Kop u zelji da dostigne nivo zapadnih skijalista, odjednom me nesto "stegne pod grudi", sto bi rekle babe, jer shvatim da, kad se to desi, mene tamo nece biti, jer to necu moci da platim.

    Ja se nisam bavio matematikom, ali mi nije ni potrebna da bih zakljucio da sve s godinama postaje skuplje i skuplje i sve sto smo mogli bez problema sebi da priustimo, postaje sve teze dostupno. Da, cene na Kopu su sve vece. Mozda to nije tako ocigledno ako se porede ova i prethodna godina, ali je skroz jasno ako se pogleda kroz duzi period

  4. #3334
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Pa ocigledno je da je najveca razlika u cenama nastala upravo u jednodnevnom ski pasu. SS ocigledno hoce da nateraju ljude da uzimaju bar dvodnevni jer on je u odnosu na proslu godinu skuplji za svega 2 eura ako je i toliko.
    Takodje svi zanemarujemo cinjenicu da se mora znati kada je cenovnik formiran, te uporedjivati sa kurom evra na dan formiranja cenovnika, a ne kada smo mi isli na skijanje.

    Tako da ako je cenovnik formiran sa kursom od 110 dinara, a u martu euro bude 120 svi smo na dobitku, ako cenu gledamo u eurima. Medjutim u obrnutom slucaju delovace kao da su cene napumpane.

    Sve u svemu ja se radujem martovskom skijanju, i ocekujem da ce i ove godine biti onih akcija 50% cene ako se kupi cetvorodnevni ski pas u ponedeljak

    To su dobre akcije i na tome treba insistirati i tada skijanje postaje jako pristupacno.

  5. #3335
    Member
    Datum registracije
    06.02.2012
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citam danas na FB-u momak po imenu Drago Grubnic je objavio sledece:


    "SKANDAL NA KOPAONIKU !!!

    Troclanoj ruskoj porodici redari skijalista Srbije oduzeli ski pas i naterali da se sa Gobelje peske vrate do centra gde im se nalazi hotel.
    Razlog , vozili su snowboard van staze po netaknutom snegu.
    Proverio sam licno i u zakonu o skijalistu ne postoji ta zabrana,niti je bilo gde istaknuta na skijalistu.
    Postoji javno upozorenje da se van staza vozi na sopstvenu odgovornost.
    Bahati redari prave sebi zabavu maltretirajuci turiste,a najvise se isticu sami rukovodioci skijalista koji huskaju redare kao pse .
    Sedeo sam u kafeu na Jarmu i slusao na sluzbenoj radio stanici kako jedan od rukovodilaca tera redare na AKCIJU. Zove se Bojan Cupovic. Do pre 2 godine kvalifikovani TRAKTORISTA,a sad "direktor" . U ovoj RACIJI oduzeto je preko 50 ski pasova.
    Licno sam ogorcen jer obozavam voznju van staza koja na Kopaoniku,a narocito na Gobelji ni po cemu nije opasna.
    STOP BAHATIM SELJACINAMA KOJI TRENUTNO UPRAVLJAJU SKI CENTROM KOPAONIK !!! "


    Ovo je strasno, kakve racije su u pitanju? O cemu se radi?

    Gde moze da se nadje dokument u kome pise da moze da se oduzme ski pass ako se vozi van piste, a nema znaka da je voznja zabranjena?

    Na sajtu skijalista srbije stoji pod stavkom 13.
    "Skijanje van zone skijališta i na neuređenim terenima je na sopstvenu odogovornost."

    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/pravila-ponasanja

  6. #3336
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Jao dokle više te priče, tamo neko rekao, čuo, kazala, on zna da je neko traktorista, a sad direktor, pa to odmah smrdi na nekog ogorčenog koji je dobio otkaz ili nije primljen za posao ili nešto tako.

    Zakon o javnim skijalištima, član 55. stav 15:Skijaš je OBAVEZAN da za skijanje na skijalištu koristi ISKLJUČIVO markiranu stazu, osim u slučaju opasnosti.

    Sledeća stvar, video sam gomilu ljudi koji su na Gobelji pre 3 dana vozili off. Ja sam vozio off od vrha Karaman grebena ka Crvenoj Dubokoj, niko mi ništa nije rekao. Išao sam i od Suvog rudišta na Krčmar isto mi niko ništa nije rekao. Na Torniku sam prošle godine vozio po šumi pa izašao na ski put i stadoše sa motornim sankama pomislih da će da me smaraju, oni došli da srede nešto oko lansera, ništa mi nisu rekli. Dakle gluposti.

    To je kao ono kada tata sedi u kafiću, a njegov klinac niz Duboku vozi spust, redar ga zaustavi i oduzme ski pas, a onda taj tata dođe na net pa piše kako bahati redar detetu oduzeo ski pas.

    Ili kako redari ne daju da nekoga učiš da skija, a to ustvari čovek koji nema licencu, a naplaćuje časove i radi na crno, pa ga prijavili drugi instruktori. Prošle godine drugar i njegova devojka prihvatili tako nekog lika jer su studenti, pa ajde jeftinije, on ih odveo iza Malog jezera da ga ne vide, i kroz putić u šumi, a prvi put staju na skije i drugar dobio na brzini, udario u drvo i povredio koleno.

    Svima koji naplaćuju časove, a kvazi instruktori su, oduzeti ski pas. Kao i svim bahatim, i deci koju roditelji pustaju na sve staze, a skijaško znanje im nije na nivou svih staza i njihovim roditeljima isto uzeti ski pas.

    Pre 3 dana sam gledao kako klinci voze zmiju, a neki debil proleće između njih, da je pokupio neko dete ko zna šta bi bilo sa njim.

  7. #3337
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Potvrdjujem pricu iz prve ruke da je istina da oduzimaju ski pass ako se vozi van staze jer je moj najbolji drug pre 3 dana dosao sa kopaonika i nisu mu dozvolili da vozi, krenuo je rekli su da se vrati ili ode ski pass... Da se bahato ponasaju, ima istine ali ko zna zasto je i to dobro...

  8. #3338
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Hm diskutabilno je sada to sa voznjom van staza. Definitivno podrzavam uvodjenje reda, sto je svakako trebalo kopu. Ljudi u SS se trude da omoguce raznovrsnost izbora na kopu, pa su od ove godine napravili i zvanicnu off stazu na gobelji, tako da ne mozete da kazete da je totalno zabranjena off voznja.

    Mislim da je pravi nacin upravo onaj sto je naveo dzoninho. Upozoriti skijasa pre nego sto krene u off voznju, ako to uradi oduzeti mu ski pass.

    mislim da bi bilo dobro i staviti javno obavestenje da je zabranjeno voziti izvan staza, ali zato od sledece godine proseci jos neke puteve kroz sumu tipa do dna duboke 2 gde bi ljudi smeli da voze po dubokom snegu.

    Takodje sankcionisati kamikaze po stazama i javno oznaciti da ukoliko si pocetnik ili se tako ponasas ne smes koristiti odredjene crvene i sve crne staze, radi sopstvene i tudje bezbednosti.

  9. #3339
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ne pisite svasta,niko ne moze da ti oduzme ski pas,zbog voznje van zvanicnih staza,ako time ne ugrozavate neciju bezbednost,ili bezbednost skijalista...jedino ako to negde nije drugacije regulisano,a kod nas nije,zato manite se price.

  10. #3340
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87 Pogledati poruku
    ~
    Takodje sankcionisati kamikaze po stazama i javno oznaciti da ukoliko si pocetnik ili se tako ponasas ne smes koristiti odredjene crvene i sve crne staze, radi sopstvene i tudje bezbednosti.

    Ja sam mišljenja da bi mnogo jednostavnije bilo uvesti "Light Ski Pass" koji važi samo za par plavih staza i kraj priče, recimo Sunčanu, Jezerce, Krst, Karaman Greben i Mali Karaman eventualno Kneževe Bare i to je dosta. Naprave cenu da bude primamljiva takom sloju korisnika. Možda napraviti ograničenje u dnevnom ili ukupnom broju vožnji za takav pass? Za početnika uz akreditovane inkstruktore ski pass školica besplatno uz taksu od 100 din
    Samim tim bi dobar deo početnika što zbog uštede što zbog nivoa znanja išao na takvu vrstu Ski Pasa. Pa ja imam u porodici one kojima je dosta mašinac i Karaman Greben i ostale plave. Ok rešenje je i pojedinačna vožnja od 300 din ali nije to to.
    Pa prve godine se skija dan dva poligon-škola, mašinac dan pa se ide na K. Greben Mali Karaman tek 6-7 dan možda neka crvena zar ne.

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Ne pisite svasta,niko ne moze da ti oduzme ski pas,zbog voznje van zvanicnih staza,ako time ne ugrozavate neciju bezbednost,ili bezbednost skijalista...jedino ako to negde nije drugacije regulisano,a kod nas nije,zato manite se price.
    One zaštićene zone iz Master Plana su sigurno zabranjene za voženje van staza!
    Mislim da tu i nebi trebalo biti oprosta ali to mora jasno biti obeleženo.
    Ima kopaonik terena koji se mogu pustiti za vožnju van staza samo treba i tu ulagati u obeležavanje tih terena, ovako im je lakše za jure i da se bahate.
    Izmenio/la akole; 11.01.2013 u 00:27. Razlog: dodatak
    ________
    Akole

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •