Strana 589 od 692 PrvaPrva ... 89489539579587588589590591599639689 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.881 do 5.890 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5881
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Mi smo prvaci sveta u disciplini pucanja u sopstvenu nogu.
    Po mom skromnom misljenju najveci problem je kanalizacija ovog objekta. Ima li je? Nema. Postoji ili septicka, ili ce vnago da puste na drugu stranu u stari kop.
    Ovde ce par hiljada ljudi da obavi nuzdu svaki dan i povuce vodu.
    Nagradno pitanje je:
    Znate li gde je izvoriste vode za kopaonicki vodovod? Koliko je udaljeno vazdusnom linijom od izvorista vnago ovog objekta?

  2. #5882
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Primitivno i bahato silovanje svega pristojnog.

    Sve živo su oterali iz Srbije.

  3. #5883
    Super Member
    Datum registracije
    20.10.2017
    Lokacija
    Kruševac
    Poruke
    217

    Podrazumevano

    Nijedan ski bife na Kopaoniku nema septičku jamu niti kanalizaciju, već se vode ispustaju direktno u vodotokove.
    Juče sam baš primetio, "Duboka 2" ski bife koji se nalazi u dnu staze Duboke i Krčmar, ima kanalizacionu cev koja vodi direktno u potok iza objekta, ta se voda posle sliva u bazen ispod žičare - šestoseda koji vodi na Krčmar, a ne znam da li se i taj bazen koristi za veštačko osnežavanje ili ne, odnosno da li se sneg pravi i od te potočno-kanalizacione vode!
    A oko ove žičare je posebno izražena i bolest rastinja, stogodišnjih borova koji se masovno suše.
    A oni koji se ne suše se povremeno seku, što se može videti na drugoj slici, gde je puno zdravih borova posečeno oko Krčmar žičare, verovatno "sa stručnim nadzorom biologa i ekologa"!
    FHD0006.jpgFHD0005.jpg
    Smeštaj u Brzeću, kod gondole
    Korisne informacije o zimovanju u Banskom www.apartmanbansko.com
    Brzeće Apartmani www.BrzeceSmestaj.com
    Brzeće Smeštaj www.Brzece-Smestaj.com
    Vaučeri 2023. www.Vauceri.net
    Apartman Ema Brzeće, blizu gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...aonik-smestaj/
    Brzeće - Apartman Nina, kod gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...ndole-smestaj/
    Kupovina Prodaja

  4. #5884
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mladja04 Pogledati poruku
    Nijedan ski bife na Kopaoniku nema septičku jamu niti kanalizaciju, već se vode ispustaju direktno u vodotokove.
    Znam za to, to je na zalost istina.
    Ali ovaj monstrum je direktno iznad vodozahvata vodovoda koji se nalazi izmedju Krcmara i Duboke odmah ispod Rudista.

  5. #5885
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Pa kad jedemo g*, red je i da ih pijemo.

    Tužna istina je da će monstrum biti pun. Nezainteresovanih nas.

  6. #5886
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pa normalno da ce biti pun. Čak i da niko od domaćih skijaša ne uđe u njega (a velika većina zna koja je ovo svinjarija), ima puno stranih gostiju na planini koji realno ne treba ni da se zanimaju za naše probleme sa kriminalcima. I sad ti objasni nekom Rumunu da ne treba na vrhu planine da sedne u kafić i popije nešto jer je stoka gradila nelegalno.


  7. #5887
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mladja04 Pogledati poruku
    Nijedan ski bife na Kopaoniku nema septičku jamu niti kanalizaciju, već se vode ispustaju direktno u vodotokove.
    Ne treba generalizovati. Deo nema, i lako je zaključiti koji nemaju (pošto tamo sigurno niko nije gradio kanalizaciju, a pražnjenje jame zimi nije jednostavna stvar)..

    Tako na primer, Skituljko je priključen na kanalizaciju (istu kao i Rtanj), Ski bife M29 (dno Marinih Voda) je isto na kanalizaciji, onaj nezavršeni objekat na Gobelji (dno ski lifta) je isto na kanalizaciji, kafane na Jarmu su isto na kanalizaciji. Za Hani Bani ne znam.. Mislim da je Pajino Preslo isto priključen na kanalizaciju ali nisam siguran.

    Ono što se može pretpostaviti je da Čika Stojadinova koliba (dno Duboke 1) i Duboka 2 nisu na kanalizaciji. Verujem da i čudo na vrhu žice Pančić isto nije na kanalizaciji..

    --

    Što se tiče kafane na vrhu Suvog Rudišta, bez obzira na strance kafana je ogromna i ne može da funkcioniše od stranaca, pogotovo što su cene pretpostavljam visoke (kao u svim novim kafanama, npr. Pajino Preslo je baš skupo) a naši strani turisti nisu naivni - srećom.

    Pored toga tu postoji i letnja sezona, na koju računa ta gore kafana pošto u letnoj sezoni radi Pančić... A letnji turisti su 99% domaći.

  8. #5888
    Junior Member
    Datum registracije
    19.12.2014
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Cao svima,
    Ja i cura idemo na Kopaonik za koji dan i planiramo prvi put ove godine stati na bord. E sad ono sto sam pronasao na InfoKop cijene instruktora su po prilicno visoke na skijalistu, pa me intersuje ima li ko broj nekog snowbord instrukotra da mi posalje na pp. , koje su oprilike cijene iznajmljivanja snowborda tamo, jer takodje prvi put idemo na KOP...ako ima neku preporuku i za opremu bio bih mu zahvalan.

  9. #5889
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Danas ocajno vreme. Ceo dan magla,vetar,na kraju susnezica/kisa/sneg...


  10. #5890
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Danas mnogo bolje stanje...

    Zica Mali Karaman uzasno spora. Takodje spora i Suncana dolina,koju sam skijao posle,ko zna koliko,godina...Ne znam koji je razlog usporavanja,ali tanjir na Malom Karamanu stigne duplo brze do vrha.

    Gobelje odlicne,malo donji delovi popustili u drugoj polovini dana...Duboke razvaljene. I dalje gomila ljudi koji precenjuju svoje mogucnosti na tim stazama...

    Sve u svemu,u odnosu na juce,odlican dan za skijanje


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 11 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 11)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •