Strana 413 od 692 PrvaPrva ... 313363403411412413414415423463513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.121 do 4.130 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4121
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    ...i snega,pahulje velicine teniske loptice

  2. #4122
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Nije bio los opening. Vozio najvise onu jednu sa Pancica i ostale koje nisu sredili. Bilo zabavnije po tim netabanim i ispod zice, ali manjkalo snega. Na stazama su uslovi bili sasvim OK. Pred kraj dana su se stvorile ledene ploce tamo gde je najteze, ali nista spec. Guzva je bila veca nego prosle godine tako da se cekalo u redu. Sve u svemu, nije bilo lose za otvaranje sezone.

  3. #4123
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ja sam ipak uspeo da iskombinujem sa prijateljima odlazak na otvaranje. Bio sam u nedelju i ponedeljak.
    Prvo skijanje u sezoni, odlican osecaj . Planina, priroda...

    Pozitivne stvari:
    - staze kvalitetno pripremljene, uprkos mlaoj kolicini snega izdrzale su ogroman broj skijasa
    - skijanje

    Negativne:
    - odnose se na poslovanje preduzeca skijalista srbije.
    najprijatnije sam iznenadjen njihovim poslovnim odlukama u pogledu infrastrukturnih ulaganja u skijalista. uzevsi u obzir da su skijalista srpska drzavna firma, po definiciji leglo nesposobnih parazita, njihov uspeh po tom pitanju je jos fascinantniji.

    ipak mnogo stvari u njihovom dnevnom i sezonskom poslovanju je jako lose. pre svega skijalista svojom politikom ubijaju skijanje kao sport tako sto cine skijanje potpuno nedostupnim za decu. oni su drzavna firma koja pored brige o profitu, treba da brine i o svojim gradjanima, deci. pre svega deci mora da se omoguci skijanje za male pare.
    ne mora to da bude u piku sezone, ima dovoljno perioda u toku zime kada su skijalista pusta i zicare vrte u prazno...

    pored cinjenice da bi na taj nacin imali zdraviju i srecniju decu, skijalista bi gradila novu bazu klijenata za buducnost. a mozda bi za desetak godina gledali naseg sampiona u alpskom skijanju...

    da skratim, gadi mi se njihova politika prema ovom sportu i deci.

    sto se tice nas odrasilih, na njima je da pokusaju da nas sisaju sa cenom pass-a, to je ok, njihova biznis odluka pa kako im uspe.
    u nedelju je skijaliste bilo puno kao oko, pored skijasa ogroman broj pocetnika je bio na stazama, sto pokazuje da su ljudi jako zainteresovani za ovaj sport, ali inace ne mogu da ga priuste.
    veliki broj pocetnika je imao jedno jako netipicno skijasko iskustvo, jer su staze i zice bile prepune i skijanje za pocetnike nije bilo bezbedno. nadam se da ih to iskustvo nece odbiti od skijanja.

    u ponedeljak, potpuno druga prica. ski pass tri puta skuplji, skijaliste poptuno prazno. bilo je uzivanje skijati u ponedeljak.
    potpuno prazno skijaliste govori o uspesnosti cenovne politike skijalista srbije.

    iako je u ponedeljak skijaliste bilo prazno, u 10 ujutru cekalo se 30-50 minuta na kupovinu ski pasa, jer radi samo jedna jedina kasa i jedna kasirka, 99% kupaca su stranci, a kasirki treba vecnost da im speluje ime i izda kartu. kupci su bili besni zbog bedne usluge...

  4. #4124
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Bravo za post slazem se 100% sa tobom i zaista je sramota kako niko u ovoj zemlji ne ulaze u decu a ovamo mozes mislit porast kriminala droga i sl. medju maloletnicima .... zalosno.

    A sto se tice prodaje ski pasa to je tek posebna (nasa poslovna) prica,svaki put kad sam kupovao porodicni paket trazili li su sve moguce i nemoguce za decu i samo sam cekao kad ce mi traziti zubne kartone i dnk a sve to da bi im ostavio 23-25 hiljada za 5 dana skijanja , o ljubaznosti tek necu ni da pricam .

  5. #4125
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Auuu, to za porodični ski pas da ne pričam. Ja imam troje dece i svake godine, kada kupujemo ski pas,opšti haos. I to sve za mizerni popust od nekih 2000 din za 6-dnevno skijanje!! Pa da su imalo normalni podrazumevali bi se veliki popusti na takve ski pasove a da ne govorim da u mnogim evropskim skijalištima treće dete besplatno skija.
    Drugo, što još fascinantnije, 12-godišnje dete tretiraju kao odraslu osobu.

  6. #4126
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    [IMG][/IMG]

  7. #4127
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    sredjuje se doboka polako ako ovaj ratrak nije izasao cisto da se provozi malo

  8. #4128
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Prolazio je ratrak jos u nedelju tamo...

  9. #4129
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Na dubokoj nema dovoljno snega. U subotu i nedelju su gotovo bez prekida radili topovi ali po meni džabe. Toliko je duvao vetar da je na gornjem delu veći deo snega završavao pre na Krčmaru nego na dubokoj. Tek 4. ili 5. odozgo su "pogađali" i stazu. Vidim ovih poslednjih par dana da je vetar slabiji pa se sad gomila sneg ali nešto nisam optimista da će u narednih desetak dana gore uspeti da naprave nešto. Po prognozi mi se čini slab izgled za padavine u narednih nedelju dana. Samo neka ostane dobar minus, da bar veštak radi posao. Ovo što je radilo za opening je bilo dosta dobro pripremljeno i pristojno je izdržalo onu količinu skijaša.

    Meni je bilo fascinantno koliko niska cena privuče ljude i koliko većina pojma nema o ponašanju, svojem umeću i bezbednosti. Jedan majmun me isekao na malom karamanu tako da mi je pokupio skije pa sam napravio piruetu, pao na levo dupe, leđa i udario potiljkom o tlo, glavom na dole. Baš ispred skituljka.
    Najpametnija odluka u vezi opreme, da kupim kacigu, spasla me teže povrede glave, koja me bolela još sat vremena. Od svih skijaša, osim moje žene, zaustavio se samo neki stranac na bordu dok je par njih proletelo na 5 cm od mene, dok sam pokušavao da dođem sebi.

  10. #4130
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Duboke spremaju za kasniji deo sezone. Mogli su da ih puste za otvaranje ali to im nije bio plan.

    Prosao sam kroz gornji deo crvene, snega je dovoljno. Od novog vestaka prave dobru osnovu. Vetar je nosio masu snega, ali je ipak dobra kolicina ostajala na stazi, to se najbolje videlo kada ratrak udje u nanos ispred topa i pogura po metar novog snega...

    Ovako je to izgledalo u ponedeljak:


    Dobro si prosao. Dosta ljudi je ucilo da skija ili jos gore borda za vikend. Mnogo padova i povreda...
    Ja u nedelju nisam video ni jednog redara na stazi ili nekoga ko bi regulisao (ne)red na zicama.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •