Strana 466 od 692 PrvaPrva ... 366416456464465466467468476516566 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.651 do 4.660 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4651
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Kopaonik je napredovao za poslednjih nekoliko godina i pruža više mogućnosti za lep i aktivan letnji odmor. Trebalo bi bolje obeležiti pešačke staze a neke i raskrčiti (od podnožja Gvozdca do gejzira (Metođa). Nije mi jasno zbog čega neko ko hoće da vozi bicikl po uređenim stazama se naplaćuje i najam bicikla iako donese svoj. Osim toga, zašto je poludnevna karta od 10-13 ili od 12:30 do 17? Ako neko kupi poludnevnu kartu, neka se vozi 3 ipo sata, jer je to polovina, bez obzira u koje vreme je kupi. Staze za spust biciklom su odlično uređene i osmišljene, trebalo bi bolje označiti prilaz, posebno crnoj, Mordor stazi i staviti obavešetenja za pešake da je šetnja po stazi za bicikliste veoma opasna. Inače, sve pohvale za ljude na polaznoj i krajnjoj stanici žičare, kao i insistiranje na bezbednosti vozača. Pre nekoliko godina sam kritikovao neuređenost i postavio fotografiju pretrpanih kontejnera iza Granda. Sada je situacija mnogo bolja i verujem da će ovakvom letnjom ponudom privući veći broj gostiju. Pohvale i za Nebeske stolice 1.

  2. #4652
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano i sličica

    I sličica sa pogledom
    Izmenio/la wetmila; 13.02.2016 u 10:17.

  3. #4653
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Smile

    Ovih dana je prokrčen put od gejzira do staze Gvozdac. Na tom putu, naišao sam na bager koji ne samo da je prokrčio put, već je ispeglao budući plato na kojem će biti početna stanica lifta Gvozdac. Staza će biti duža za oko 300 m. Ostalo je da postave još 4 ili 5 pet subova budućeg lifta koji će biti pomeren u desno od dosadašnjeg sidra, gledano odozdo.
    Prilog 13762

    Prilog 13763

    Prilog 13764

    Prilog 13765 .
    Izmenio/la wetmila; 13.02.2016 u 10:18.

  4. #4654
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    hvala za slike.

    Da li su poceli da rade nesto na osnezavanju? Ne secam se tacno, da li su samo zirafe u donjem delu staze?

  5. #4655
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Da li se meni samo tako cini ili ce staza biti pod bocnim nagibom? I sta se desava sa ostalim stazama oko novih zicara? Da li je za ovu godinu planiramo da se prosecaju te nove ili je to neki plan za buducnost?
    Kako god, jedva cekam da isprobam i zicu i stazu! Ova godina obecava

  6. #4656
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Nova 21, da ne kazem novi Krcmar, je drugo brdo tako da moraju bar nesto da naprave/proseku plus da srede putic od vrha Duboke do Krcmara. Gvozdac ce imati bar stare staze i bice lakse doci do Ledenice. Meni je vise do osnezavanja, nesto nemam mnogo poverenja u prirodu...

  7. #4657
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Sta je "nova 21"? Kako mislis drugo brdo? Da li ce novi sestosed na krcmaru pokrivati jos neku stazu osim ove postojece? Putic je vec pred proslu sezonu sredjen (navodno), ali u toku sezone skoro da ni u jednom trenutku nije bilo dovoljno snega za njega. U svakom slucaju, on mi vise nije toliko bitan, jer je imao poentu jedino zbog stare dosadne zicare. Slazem se za osnezavanje? Nakon prosle sezone, mislim da je mnogo bolje da naprave jednu full osnezenu, nego da prosecaju nove i da ih prepuste na milos i nemilost prirodi. E sad, s obzirom da su gvozdac i krcmar vec osnezeni, mozda ima prostora i za neke nove staze, ali mi po master planu nije jasno sta ce se i kada od staza raditi na tim lokacijama.

  8. #4658
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    ovo bi trebalo da je iz master plana, ukrao sa infokop-a




    Ako ne gresim, stari Krcmar lift je ova isprekidana sto je sklonjena a novi lift 21 ide na ovo drugo brdo, koje je na 1788m sa 21d, e i f stazama. 21 i 21a su stara Krcmar staza a dodatak je 21c i 21b koji bi trebalo da se odvoji gde je pocetak onog strmog putica sa Krcmara na Duboku

    Nisam bas siguran da je putic odradjen prosle godine, mada je taj deo bio pod snegom sve vreme, nije mi izgledalo da ima ista novo. Da ne zaboravimo, treba nam i osnezavanje putica.

  9. #4659
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    ovo bi trebalo da je iz master plana, ukrao sa infokop-a

    Ako ne gresim, stari Krcmar lift je ova isprekidana sto je sklonjena a novi lift 21 ide na ovo drugo brdo, .
    Mislim da grešiš. Novi Krčmar bi trebao da ide istom trasom kao i stari. 21R je samo ideja za neke buduće žice. Te staze koje su obeležene sa 21D, 21E i 21F su rešenje da se rastereti donji (najstrmiji deo Krčmara). Verovatno od toga nema ništa za ovu sezonu, bar nije bilo informacija da se krči šuma...

    Pored toga, ja mislim da bi staza Krčmar morala i da se proširi u gornjem delu jer joj je kapacitet znatno manji od onog koji će da gura brzi šestosed. Verovatno će biti fine gužve u "špicu". Ali bar će Duboke onda da se rasterete sa svim onim kamikazama što moraju da se spuste niz crnu Duboku pa makar i na dupetu.

  10. #4660
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Stvarno ne znam sta rade ali i dalje se nadam da sam u pravu. Nije mi logicno da se postavlja sestosed za samo jednu stazu, cak i sa dodatim 21b i 21c. A i ne vidim svrhu putica ako postoji brzi lift. A i sa 21 ne mozes na d, e i f.

    Mislim da je planirano prosirenje 21 u svakom slucaju, tamno plavi delovi su nove staze a svetlo plavi postojece.

    E sad koliko se planovi postuju

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •