Strana 562 od 692 PrvaPrva ... 62462512552560561562563564572612662 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.611 do 5.620 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5611
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marsi Pogledati poruku
    ne bi bilo lose i da se napravi neka vrsta retrovizora na stapovima ili gde vec

    vise puta sam imao situaciju da na npr. crvenoj dubokoj "zamalo" pokupim nekog od pozadi jer je napravio neki nelogican potez, tipa skija skredinom staze u hodniku od 4-5m i onda odjednom odluci da zakoci uz ivicu staze 7-8m od hodnika... skijam brze od 90% skijasa na kopu (zbog tezine uglavnom ) i cesto sam u ovim situacijama iako iskljucivo skijam 2-3m uz ivicu kad je guzva... definitvno nesto treba preduzeti na ovu temu...
    Nema nikakve pomoci kad je guzva. Mozda se varam ali mi se cini da je svake godine sve veca na stazama.

  2. #5612
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Bio sam dve nedelje na kopu za vreme decijeg raspusta. Najgore i najopasnije vreme za skijanje. Kamikaza i nije bilo toliko puno jer verovatno zbog same guzve nisu uspevali da razviju brzinu da bi se smatrali kamikazama. Onih sto ne znaju skijaju je bilo dosta, nazalost onih sto misle da znaju da skijaju mnogo vise.

    Ono sto morate da znate je da je redarima na stazama zadnja stvar da opominju i vode racuna o opasnim skijasima. Oni su prioritetno fokusirani na neku vrstu odrzavanja, namestanja znakova, mreza, zatvaranje, otvaranje staza, postavljanje ograda. Ima par onih pasivnih bez skija sto samo kontrolisu ski pasove, i rade na polazistima. I to je to.

    Kad vidite redara da se spusta, on se spusta zato stoje nesto odneo/odnese sa tacke A na tacku B, ili ide da namesti nesto. Zice su se raspadale svo vreme, ispadale, stajale, nekad i zbog vetra ili cega vec, nekad havarijski, te su stalno isli da nesto oznace, preusmere. Postoji jos ekipa iz obezbedjenja koji uglavnom jure svercere, preprodavce ski pass-a, i verovali ili ne brane redare Mislim da se nikad nisam ni vozio sa redarom na zici pa nisam ni popricao sa njima, ali nikad nisam video da redari preventivno deluju, opominju, da su bilo koga zaustavili, da su oduzeli ski pass ili bilo sta slicno.

    Na staroj planini je na primer bila skroz druga prica. Manje, uredjenije skijaliste, manje posla za prioritetno odrzavanje, pa sam ne retko video gde redari jurcaju za nekim, zapisuju, zaustavljaju. Jednostavno ne raspada se skijaliste kao Kop, i redari imaju vremena da se posvete preventivnom delovanju.

    Ako zelimo od Kopa da nesto napravimo, onda treba nesto i da preduzmemo. Tako da mislim da ima itekako smisla nekome javno skrenuti paznju. Budala kad se spusti ne prolazi nezapazeno. Niste vi jedini koji su ga zapazili, tako da u vecini slucajeva ce se i drugi umesati i podrzati vas. Mislim da treba da budemo otvoreniji, direktniji pa cemo tako i podici opstu kulturu i svest.

    Dugorocno od skijalista ne treba nista ocekivati po tom pitanju, oprema ce biti starija, vise ce se mlatiti sa odrzavanjem i ispadima, vise se fokusiraju na svercere, neprijavljene instruktore, i stvari koje im direktno zadiru u dzep. Bilo bi lepo kad bi GSS ekipa dobila ovlascenja da opominje, ili bar u opisu da prijavljuje redardima potencijalne opasnosti, posto mi deluje da su oni prilicno savesni.

  3. #5613
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od rocktheroad Pogledati poruku
    Bio sam dve nedelje na kopu za vreme decijeg raspusta. Najgore i najopasnije vreme za skijanje. Kamikaza i nije bilo toliko puno jer verovatno zbog same guzve nisu uspevali da razviju brzinu da bi se smatrali kamikazama. Onih sto ne znaju skijaju je bilo dosta, nazalost onih sto misle da znaju da skijaju mnogo vise.

    Ono sto morate da znate je da je redarima na stazama zadnja stvar da opominju i vode racuna o opasnim skijasima. Oni su prioritetno fokusirani na neku vrstu odrzavanja, namestanja znakova, mreza, zatvaranje, otvaranje staza, postavljanje ograda. Ima par onih pasivnih bez skija sto samo kontrolisu ski pasove, i rade na polazistima. I to je to.

    Kad vidite redara da se spusta, on se spusta zato stoje nesto odneo/odnese sa tacke A na tacku B, ili ide da namesti nesto. Zice su se raspadale svo vreme, ispadale, stajale, nekad i zbog vetra ili cega vec, nekad havarijski, te su stalno isli da nesto oznace, preusmere. Postoji jos ekipa iz obezbedjenja koji uglavnom jure svercere, preprodavce ski pass-a, i verovali ili ne brane redare Mislim da se nikad nisam ni vozio sa redarom na zici pa nisam ni popricao sa njima, ali nikad nisam video da redari preventivno deluju, opominju, da su bilo koga zaustavili, da su oduzeli ski pass ili bilo sta slicno.

    Na staroj planini je na primer bila skroz druga prica. Manje, uredjenije skijaliste, manje posla za prioritetno odrzavanje, pa sam ne retko video gde redari jurcaju za nekim, zapisuju, zaustavljaju. Jednostavno ne raspada se skijaliste kao Kop, i redari imaju vremena da se posvete preventivnom delovanju.

    Ako zelimo od Kopa da nesto napravimo, onda treba nesto i da preduzmemo. Tako da mislim da ima itekako smisla nekome javno skrenuti paznju. Budala kad se spusti ne prolazi nezapazeno. Niste vi jedini koji su ga zapazili, tako da u vecini slucajeva ce se i drugi umesati i podrzati vas. Mislim da treba da budemo otvoreniji, direktniji pa cemo tako i podici opstu kulturu i svest.

    Dugorocno od skijalista ne treba nista ocekivati po tom pitanju, oprema ce biti starija, vise ce se mlatiti sa odrzavanjem i ispadima, vise se fokusiraju na svercere, neprijavljene instruktore, i stvari koje im direktno zadiru u dzep. Bilo bi lepo kad bi GSS ekipa dobila ovlascenja da opominje, ili bar u opisu da prijavljuje redardima potencijalne opasnosti, posto mi deluje da su oni prilicno savesni.
    Znaš kako kaže Matija Bećković : "nemam vremena za suprotno mišljenje". To bi na skajanju moglo da se tumači ovako. Dodje čovek da skija jednom godišnje sedam dana i raspravlja se sa raznim ljudima što na stazi (koji su nepažljivi i ugrožavaju druge), što sa onima koji idu preko reda na žicu (sve to iritira). Upropasti sebi dan sa "kretenima" a došao je da se odmori, opusti i naskija (a ima samo tih sedam dana godišnje). Neka to bude samo jedan dan o tih sedam ili šest pa će već imati gorak ukus u ustima kada se bude vraćao sa skijanja. To se može rešiti samo sistemski a skijališta to neće da urade jer samo računaju koliko imaju skijaša pa nebi da izgube i one kojima nije mesto na stazi.

  4. #5614
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Sta god da se radi, nesto ne ispadne dobro. Znam ljude, zive u inostranstvu a dolaze obavezno i na Kop. Utisci uglavnom zvuce kao: eto, sta ces, Srbija, neuredjeno, neregulisano... Onda jedan dan rese da odu na neko skijaliste tamo gde zive, nije im ni preblizu ima 200-300 km voznje. I tako stigli oni, kad ono: za taj dan prekinuta prodaja ski passova jer premasen maksimalni kapacitet skijalista i zbog bezbednosti dalje ne prodaju! I zovu me i kukaju kako su se iscimali i gledaju staze iz kafica, i dobiju od mene odgovor: to vam se na Kopaoniku nikad ne bi desilo, sigurno bi vam prodali ski pass pa makar skijali jedni preko drugih!

  5. #5615
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od andrijapajic Pogledati poruku
    Sta god da se radi, nesto ne ispadne dobro. Znam ljude, zive u inostranstvu a dolaze obavezno i na Kop. Utisci uglavnom zvuce kao: eto, sta ces, Srbija, neuredjeno, neregulisano... Onda jedan dan rese da odu na neko skijaliste tamo gde zive, nije im ni preblizu ima 200-300 km voznje. I tako stigli oni, kad ono: za taj dan prekinuta prodaja ski passova jer premasen maksimalni kapacitet skijalista i zbog bezbednosti dalje ne prodaju! I zovu me i kukaju kako su se iscimali i gledaju staze iz kafica, i dobiju od mene odgovor: to vam se na Kopaoniku nikad ne bi desilo, sigurno bi v.m prodali ski pass pa makar skijali jedni preko drugih!
    Vrlo često se tako i skija ove godine, jedni preko drugih. Mislim da ću, obzirom da dolazim na max 3 dana skijanja na Kop izbegavati i vikende. Gledaću u toku radne nedelje da skijam. Ne mogu da skijam po gužvi. To mi je mučenje a ne uživanje.

  6. #5616
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    +1, max 3 dana,bolje dati 9k din za 3 dana u toku radne nedelje nego 6500din kad je top ski vikend za 3 dana

  7. #5617
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Upravo tako, evo mi upravo idemo ovih dana utorak-petak na Kop, pre toga smo bilina Torniku isto radnim danima (kad vec mozemo to sebi da dozvolimo), pa i na Divcibare smo isli radnim danom, samo jedanput u nedelju i naravno odmah veca guzva. Ove godine sam jedino ceo vikend ukacio na openingu, i to je bilo sacuvaj-boze, a kad sam video slike od Sretenja to je vec licilo na sacuvaj-boze 4. deo!

  8. #5618
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Veruj mi, nije bilo strasno. Jedino su KG i Pancic bili problem a na Pancicu si mogao da koristis single lane.

    Gobelja je bila super, i 12 i 13, ne vise od minut cekanja, MK kako ti naleti, duboka 1 bez guzve, Krcmar mozda par minuta. Jedini problem je Karaman posle 4 i nemoj da ides onim puticem na Gvozdac, odrasmo skije, zestok manjak snega

  9. #5619
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Veruj mi, nije bilo strasno. Jedino su KG i Pancic bili problem a na Pancicu si mogao da koristis single lane.

    Gobelja je bila super, i 12 i 13, ne vise od minut cekanja, MK kako ti naleti, duboka 1 bez guzve, Krcmar mozda par minuta. Jedini problem je Karaman posle 4 i nemoj da ides onim puticem na Gvozdac, odrasmo skije, zestok manjak snega
    Tako je, za iskusne skijaše nije bilo gužve, pošto su standardno crne staze poluprazne, na žici bez reda. Duboka 1 i Gvozdac/Ledenice je i za vreme raspusta i NG/Sretenja poluprazna žica.

    Za Karaman Greben važi šala da je tamo i leti gužva na žici , početnici imaju fiksaciju na tu žicu. Pančić u udarnim terminima isto opterećen ali srećom postoji single-line pa može da se koristi za transfer.

  10. #5620
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Da li neko zna kada su u martu ski-testovi? I ako neko može malo više da mi kaže o tome, kako funkcioniše itd. Pošto bih probao/kupio nove skije ako bude bilo snijega...

    Hvala

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •