Strana 476 od 692 PrvaPrva ... 376426466474475476477478486526576 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.751 do 4.760 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4751
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Evo sada sam pogledao mapu i taj novi put se priključuje dole na put koji dolazi iz Jošaničke Banje... Ide starom trasom do Jarma a onda se spušta "dole" i obilazi buduće staze na Marinim vodama i sl..
    Rozla bojom je obeležen letnji put (sadašnji)...

    Ono što upada u oko je razvoj Bruskog dela Kopaonika, Srebrnac i Jaram.

  2. #4752
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Meni zvuci zanimljivo ta ideja sa novim putem, ali mi nije jasno nesto oko starog puta koji bi se i dalje koristio kao "letnji" put. Ako ce on i dalje biti pod asfaltom, kako se onda pravi skijaska staza preko njega koja ce se uklanjati tokom leta? Bas me zanima, jer po planu ima skoro 10 staza koje ce prelaziti preko tog puta.

    Sto se tice Bruskog dela, ja mislim da tu samo treba da se naprave staze i zice koje sluze kao konekcije da bi se doslo do glavnog dela skijalista, naravno ako i kad budu izgradjeni ti hoteli i apartmani.

  3. #4753
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Staza potpuno normalno ide preko asfalta (kad može preko tucanika zašto ne bi preko asfalta ) - i ove sadašnje staze/veze prelaze/idu preko puteva tako da ...

    Što se tiče razvoja turističkog centra na Bruskoj strani (Jaram/Srebrnac itd.) on će da se zahukta pošto je napravljena infrastruktura (kanalizacija, voda, struja i sl.) a investitori su kupili zemljište (taj deo uglavnom stranci).

  4. #4754
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Jel zna mozda neko sta se desava sa gondolom iz Brzeca? Vidim da staru zicu ne diraju pa se verovatno jos nesto ceka da bi se krenulo sa izgradnjom. Dole ima dosta smestajnih kapaciteta a verujem da bi se jos vise izgradilo/dovrsilo kad bi se napravila gondola. Time bi se dosta rasteretio i sam centar Kopaonika.
    Sad kad razmislim mozda bas zbog ovih razloga "neko" koci izgradnju

  5. #4755
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Jel zna mozda neko sta se desava sa gondolom iz Brzeca? Vidim da staru zicu ne diraju pa se verovatno jos nesto ceka da bi se krenulo sa izgradnjom. Dole ima dosta smestajnih kapaciteta a verujem da bi se jos vise izgradilo/dovrsilo kad bi se napravila gondola. Time bi se dosta rasteretio i sam centar Kopaonika.
    Sad kad razmislim mozda bas zbog ovih razloga "neko" koci izgradnju
    Ne secam se da je potpisan bilo kakav ugovor za gondolu, samo neki memorandum pre godinu ili dve. Po meni je ovo problem opstine Brus, nek nadju pare i naprave je, oni ce imati najvise koristi, kao sto pokusavaju na Zlatiboru

  6. #4756
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Staza potpuno normalno ide preko asfalta (kad može preko tucanika zašto ne bi preko asfalta ) - i ove sadašnje staze/veze prelaze/idu preko puteva tako da ...

    Što se tiče razvoja turističkog centra na Bruskoj strani (Jaram/Srebrnac itd.) on će da se zahukta pošto je napravljena infrastruktura (kanalizacija, voda, struja i sl.) a investitori su kupili zemljište (taj deo uglavnom stranci).
    Nisam znao da je infrastruktura na tom delu vec uradjena, to je super vest. Video sam planove za to naselje i svidja mi se.

    Sa obzirom da dugo nisam bio gore zaboravio sam kolika je visinska razlika pre i posle puta (tj. koliko je put usecen u brdo) ali u svakom slucaju kad napada sneg na tim delovima ce biti lepe prelomnice za terenske skokove.

  7. #4757
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Terenski skokovi? Na Marinim vodama možda, mada će se to nivelisati.

    Na Jarmu ukidanje puta ne donosi mnogo. Najviše donosi produžetak Marinih voda do kasarne (najlepša plava staza Kopa) i posledična izgradnja žice iz te rupe ka Gobelji (sa pripadajućim stazama). Ovo je radikalno unapređenje planine, baš kao i nove žice na Gvozdcu i Krčmaru, ako ih za par godina isprate i nove staze po master planu (ili bar veći deo njih).

    Obilazni put je zato ključna stvar.

    Što se Brzeća tiče, moralo bi samo da shvati svoju šansu i gradi gondolu, ne da sedi i kuka godinama, čekajući da im neko drugi donese prosperitet. Za sam centar Kopaonik neuporedivo je trenutno važnija žica do vikend naselja i posledično rasterećenje problema parkinga u centru (znam da će sada da se sruči lavina komentara, jer dirnuh u svetu gondolu ). Da se ne shvati pogrešno, gondola je super stvar, ali u nju, Bele reke i parking dole treba uložiti milione i to prosto nije realno. Osim da opština u tome prepozna svoju šansu i doooobro zalegne, ipak je to Brusu životni interes.

  8. #4758
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    . Za sam centar Kopaonik neuporedivo je trenutno važnija žica do vikend naselja i posledično rasterećenje problema parkinga u centru (znam da će sada da se sruči lavina komentara, jer dirnuh u svetu gondolu )

    Sev, za gondolu se slazemo, kao sto napisah iznad a po istoj logici je transport iz vikend naselja a i parkiranja/saobracaja u centru problem opstine Raska.

    Da ne bude da samo Brus ne valja

  9. #4759
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Realno parkiranje u centru koje generise smeštaj iz Brzeća, u odnosu na smeštaj iz divljeg vikend naselja (al', bigaje, divljaštvo je pobedilo i to više sada niko ne sruši) je realno 1:5 (u korist vikend naselja). Od oka , al' ne grešim mnogo. Ulaganje verovatno i više 5:1, u korist gondole.

    U tome je razlika.

  10. #4760
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    @sev

    Sve je to ok, samo se zanemaruje jako bitna promenjiva u jednacini gondola i pravaca razvoja, a to su interesi hotelijera i manjih vlasnika smestaja na Kopaoniku. Njihov uticaj je veliki, cak i vlasnika iz vikend na naselja, da ne pricamo o multimilionerima koji imaju svoje interese u turistickom centru Kopaonika.

    Siromasne opstine kao sto je Brus i naselja kao Brzece nemaju teoretskih sansi da same finansiraju visemilionske projekte. Porediti naselje Zlatibor, tj. opstinu Cajetinu kao najveci turisticki centar u Srbiji i siromasni Brus, u kontekstu samofinansiranja gondole je potpuno bespredmetno.


    Sto se tice master plana i pravca razvoja ocoravih gledajuci onu mutnu slicicu, evo ga u pdf-u kopaonik master plan mapa.
    Ambiciozan plan. Posebno deo vezan za razvoj skijalista zapadno i severno od Gobelje. Bilo bi verovatno bolje da vecina tih staza nije juzne orijentacije, ali geografija je numoljiva.
    Ovo mikroskijaliste severno od Srebrnca deluje jako interesantno, sa sve prelazima preko magistrale.

    Sto se tice vikend naselja i parkinga, skijaliste bi moralo da razmisli o uvodjenju redovnih ski bus linija. Mnogi smestaji imaju svoje kombije, ali klasican skibus sa pouzdanim redom voznje bi prilicno resio problem. Uz gradjenje novih parkinga, recimo duz novog puta koji ce da obilazi centar.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 11 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 11)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •