Strana 110 od 692 PrvaPrva ... 1060100108109110111112120160210610 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.091 do 1.100 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1091
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Evo par slika od utorka 9.3.

    Bili smo tamo tri dana od 8.-10.3.Ponedeljak i sreda magloviti,vetroviti i poprilicno hladni(posebno ponedeljak,kada je bilo -13).Utorak suncan uz neke delove kratkotrajno pod maglom (crna Duboka najvise),ali u principu odlicno vreme.
    Staza su bile odlicne sva tri dana,uz malo leda pri vrhu crvvene i crne Duboke,Gvozdca i Ledenice.Sned doduse malko spor,ali staze tvrde i dobro sredjene...

    Guzve nije bilo,tako da se nigde nije cekalo,osim u utorak na tanjiru na Marinim vodama,jer je propusna moc mala...

    A sad malo o smestaju.S obzirom da je putovanje odluceno u poslednjem trenutku,izabrali smo Rtanj...Jbt nije mi jasno kako ljudi ne kapiraju neke stvari.Toliko minimalno treba da se ulozi u taj smestaj,da bi to licilo na nesto,a niko na to i ne pomislja.Samo da se sredi kupatilo,dihtovanje prozora,ubaci najjeftinije tv i sve bi mnogo bolje izgledalo...I hrana naravno,koja je ocajna.Ali je tu Ozdaklija sa finom i ne previse skupom hranom...

    S obzirom da sam u roku od nekih 15-20 dana bio i u Banskom i na Kopu,da napravimo malp poredjenje:

    Prednosti Kopa:

    -ovog puta bolje staze,zbog hladnijeg vremena i manje skijasa
    -bolja pozicija hotela(dosta njih na samoj stazi),dok u Banskom morate busom pa na gondolu
    -kao sto rekoh vec,manja guzva(radna nedelja,kraj sezone)

    Prednosti Banskog:

    -Vise km staza
    -nesto teze i zahtevnije staze (plava u Banskom je kao crvena Duboka ili Pancis a Kopu, ili crvena u Banskom kao crna Duboka na Kopu)
    -vise snega,tako da nema bojazni hoce li se skijati ili ne
    -mnogo bolji izbor hotela po nizim cenama u odnosu na Kop.(Grand 500-600 za 7 dana,slican hotel u Banskom 280-350e)

    Ne mogu trenutno da se setim,ali znam da je bilo jos par poredjenja

    Evo i par slika od utorka:









  2. #1092
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    jos 4








  3. #1093
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Evo par slika od utorka 9.3.

    Bili smo tamo tri dana od 8.-10.3.Ponedeljak i sreda magloviti,vetroviti i poprilicno hladni(posebno ponedeljak,kada je bilo -13).Utorak suncan uz neke delove kratkotrajno pod maglom (crna Duboka najvise),ali u principu odlicno vreme.
    Staza su bile odlicne sva tri dana,uz malo leda pri vrhu crvvene i crne Duboke,Gvozdca i Ledenice.Sned doduse malko spor,ali staze tvrde i dobro sredjene...
    Da se nadovezem na pricu , prijatelji i ja smo bili sredu i cetvrtak gore ,Sasin opis je ok samo nije napisao da u sredu vise od pola staza nije radilo (sto naravno nije uticalo na korekciju cene ski pass-a ) bila je mecava ,magla vetar - narocito na Pancicu a neverovano je bilo da su pustili Suncanu dolinu a staza je bila katastrofa ,red leda red dubokog snega koji je vetar naduvao ...bila je katastrofa od staze - vrlo neodgovorno od strane SS sto je nisu zatvorili kad je vec bila u onakvom stanju.Karaman,rtanj,gobelja,marine vode, duboka odlicne.

    Cetvrtak idealan u svakom pogledu - oblacno sa dosta suncanih intervala toplo ,sve staze odlicno pripremljene i tvrde ,nema guzve niti zastoja - zaista fenomenalan dan ... evo par fotki od cetvrtka ....



    Sve u svemu Kop jeste nas najbolji ski centar i odlicno skijanje je zagarantovano.


    Pozdrav Miki

  4. #1094
    Old Member pedja5 avatar
    Datum registracije
    30.03.2004
    Lokacija
    Nis
    Godina
    51
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Proveo sam predivnu nedelju na Kopaoniku od 6.3. do 13.3.

    Utisak je sledeci:

    Smestaj za 7 dana, cetiri skipassa za osam dana (2O+2D), put i dva decija kompleta skije i pancerice sve ukupno 575 evra. Cena je u evrima niza za oko 150 evra nego 2008. godine u istom periodu. Hranu, kafe, cajeve, palacinke na stazi i sl. ne racunam, kao ni ski skolu.

    Skijali smo svih 8 dana, prvog od 10:30, a poslednjeg do 14:30. Moram da kazem da su staze i precice bile svakog jutra ispeglane do maksimuma. Cinjenica da su vremenske prilike isle na ruku i Skijalistima Srbije (SS) i samim skijasima. Temperatura ja retko bila oko nula stepeni i visa. Dva dana su bila potpuno suncana, ali sa debelim minusom. Jedan je bio bas leden zbog vetra, a ostali sasvim dobri za skijanje. Sve u svemu odlicno skijanje i lep porodicni odmor.
    Sto se mene licno tice najvise mi se dopalo skijanje za Gobelji. Novi cetvorosed i cetiri odlicne staze ispod njega sa jako malo skijasa su nesto sto se zaista izdvojilo. Ostali deo skijalista pristojno dobar. Za vikend je bilo malo vise ljudi nego preko nedelje tako da kapacitet zicara prevazilazi kapacitet staza. To je narocito vidljivo na Dubokoj i crvenoj i crnoj. Mora se reci i da su svi strmi delovi staza, a posebno Duboka izdrzavli jedva do 11h. Posle toga je bilo jako puno hupsera. Nije tesko zakljuciti da je najlepse skijanje bilo od 9h ujutru od samog pocetka rada skijalista.
    Prvi cetvorosed je postavljen 2004. godine dakle ovo mu je sedma sezona. Sto se tice SSa ima mnogo pomaka od tada. Staze su mnogoooo bolje pripremljene nego ranije. Na crnoj Dubokoj nisam video ni jedan kamencic za 8 dana, neke staze se sredjuju malo sire nego ranijih godina, mnogi uzani delovi su prosireni pre sezone, staze su odlicno obelezene. U trenucima kad je padao sneg zicnicari su metlama cistili korpe. Da mi je neko pre deset godina pricao da cu to doziveti na Kopaoniku slatko bih se nasmejao. Jednom recju iz godine u godinu je skijanje sve bolje.
    Mislim da je potrebno da se centralni deo skijalista Karaman greben, Pancic i Duboka rastereti na neki nacin. Verovatno bi najjednostavnije bilo da se osposobi Ledenica i da na Gvozdcu bude cetvorosed. Takodje bi morao da se olaksa dolazak do Gobelje i da se centar dalje razvija ka Maloj Gobelji. Dobrodosla bi i jedna duza osvetljena staza za nocno skijanje.
    Moj utisak je da je od postavljanja cetvoroseda Kopaonik dosta napredovao. Kamo srece da se vise ulagalo u periodu 1991-2004. To je ustvari najvese i usporilo napredovanje celog centra. Danas mozemo da ga kritikujemo ili ne, ali po meni Kopaonik je mnogo iznad nivoa u kome se nalazi Srbija. Kamo srece da su nam putevi mnogo bolji nego sto jesu, da ima mnogo vise posla i manje nezaposlenih i mnogo vise onih koji bi mogli da priuste odlazak na planinu.

    Caj, kafa na stazama od 60din pa na gore. Maxi i Idea dosta korektni sa cenama...

    Neke stavri koje su za kritiku. Cena jednodnevnog skipassa je previsoka. Ako hocemo da popularizujemo skijanje onda ona mora biti manja. Ja se secam da je pre dvadesetak godina parking ispod Konaka bio pun autobusa koji su dovozili skijase na jednodnevno skijanje. Danas toga uopste nema. Takodje ako se pogleda parking na njemu ima vrlo malo automobila cije registracije nisu BG, NS ili iz Vojvodine. Drugim recima jug Srbije (od Krusevca juznije) je vrlo malo zastupljen iz poznatih razloga, a Kopaonik mu je najblizi. Konaci su me nejvise iznenadili. Sa spoljnje strane gde su nekad bili ekspres restoran i pekara svi lokali su prazni. Cak i u unutrasnjem delu ima ispraznjenih lokala. A i oni koji rade su vise nego poluprazni. Ocigledno da je ove sezone bilo mnogo manje gostiju nego ranije. Namestanje lanaca 200din ko hoce plati, ko ne namesta sam. Moze i bez lanaca. Parking mora da se resi i to sto pre.

    Sutra slike.
    Od mene toliko.
    Skijanje je zarazno!

  5. #1095
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Juče popodne dolazim do hotela (pored granda ima jedan odličan hotel a cena [barem ove sezone, nisam bio ranije] je skroz korektna) i parking zauzet, pošto me je mrzelo da parkiram daleko pa da nosam stvari pitam lopatare za cenu - kažu 1000din , ja im kažem mnogo skupo, a oni pitaju pa koliko, odgovaram im da sam pre 3 nedelje platio 300din (a nisam ) i oni kažu "pa imamo mi i mesto za 300din" , i parkiram 15m dalje. Naravoučenije: naplaćuju ko-koliko-da .

    Snega ima najviše ove sezone, padao je i danas sneg, ali nema mećave, može vrlo lepo da se skija, nije hladno, oblačno je - odlično za skijanje. Nisam obilazio skijalište okolo-naokolo pošto skijamo sa (malom) decom.

  6. #1096
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ne znam sto si ih i pitao: ja sam 6 dana bio, izadjem iz kola, dam im 200 dinara i to je to

  7. #1097
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ovde i nije bilo slobodnih mesta, isparkiravali su fiće i nive da oslobode mesta .

  8. #1098
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    vratih se i ja danas iz brzeca, mozda bih ostao jos neki dan ali sutra gase zicaru... kazu lopovi nije im rentabilno da radi bela reka jer nema mnogo ljudi... ali ce je opet pustiti za sledeci vikend... ne znam sta da mislim, prvo snega koliko hoces oni ne peglaju stazu, sad jos i gase zicu jer im se ne isplati. a u januaru kad radilo 4 zice nisu se setili da smanje cenu ski pasa jer im je preisplativo...

  9. #1099
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Čini mi se da oni iz Skijališta Srbije imaju neku drugu definiciju šta se isplati?!!!

  10. #1100
    Old Member pedja5 avatar
    Datum registracije
    30.03.2004
    Lokacija
    Nis
    Godina
    51
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Slike od prosle nedelje:

    Album 2010

    http://www.infokop.net/gallery/v/Kopaonikusers/pedja5
    Skijanje je zarazno!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •